Skocz do zawartości
benua

Reefmax Płock - by Benua

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozpoczynam właśnie swoją przygodę z rafą, aktualnie kompletuję sprzęt - Reefmax już czeka:). Mam zamiar postawić akwa na Real Reef Rock, bo podobno dojrzewanie przebiega dość łagodnie i jest mało późniejszych problemów - mimo początkowo wyższych kosztów. A może jednak żywa skała ? Jakie macie doświadczenia ?

Edytowane przez benua (wyświetl historię edycji)

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz silniejsza grupa w Płocku :-D

Ja startowałem na suchej ale gdybym miał robić to jeszcze raz to wybrałbym chyba RRR. Kumpel o wiele bardziej doświadczony też na suchej i też ma ochotę na RRR.

Powodzenia!

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także tego.... zbiornik "posolony" czekamy na skałę. Zdecydowałem się jednak na Real Reef Rock, dostawa podobno w drodze. Do Reefmaxa weszło mi łącznie z panelem 84,5 l Ro/Di, nie wiem czemu Aquel podaje pojemność 105 l...ale że udało nabyć używkę w dobrej cenie, to nie narzekam ;-)

Po ułożeniu skały obrazu idzie piasek bioactiv i bakterie biodigest, w panel litr siporaxu i chyba pozostanie tylko zarzycie węgla :-) Póki co spróbuję na firmowym odpieniaczu....we will see

post-27300-0-45983100-1473878107_thumb.jpg

Edytowane przez benua (wyświetl historię edycji)

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys wyjal wszystkie bebechy z panelu (panela?),to moze z 90l by bylo ;). A tak powaznie,pominawszy czysty marketing,to z akwariami tak juz jest,wymiary podawane sa z uwzglednieniem grubosci szyby - to raz,a dwa - akwarium nigdy nie jest zalane pod "dach". Wez dla przykladu regularna kostke 50×50×50cm,niby 125 litrow,a policz po wymiarach wewnetrznych 49.4×49.4×49.4cm i juz masz 120.5 litra,zakladajac,ze jest zalane 1.5cm ponizej gornej krawedzi,robi sie ze 125l tylko niespelna 117l...A w ogole,to nie marudz,bo RM to calkiem fajny zestaw :),jak Ci sie spodoba,to mozesz sobie sprawic drugi,bo moj stoi pusty i nie moge sie zebrac,zeby wrzucic na gielde :lol:.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu mówi o marudzeniu, to tylko taka mała dygresja pojemnościowa ;-) Ogólnie wielki pozytyw :-). Co miałeś w panelu?


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej komorze wywaliłem biobale i pozostawiłem 2 koszyki,a w nich kawałki żywej skały,trzeci koszyk oraz płytkę zraszającą wyjąłem,żeby było miejsce na czujniki dolewki. Wywaliłem też oryginalny (niby)grzebień i wkleiłem kawałek normalnego grzebienia.W drugiej komorze oryginalny (niby)odpieniacz z pompą wymienioną na NJ1200,wężyk zasysający powietrze wyprowadzony na zewnątrz akwarium,w trzeciej komorze przez jakiś czas patyki z watą,a później około 1,5 litra siporaxu.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego ReefMaxowca. Niestety przy zalewaniu dokładnie nie sprawdzałem ile wody weszło ale tak jak pisze Jarek, trzeba liczyć wszystkie bebechy a to sporo plastiku i nie tylko. Przecież wszelakie media, patyki, grzałka czy nawet czujnik to zawsze trochę wody mniej.

Ja wciąż dopracowuje system filtracji. Obecnie mam resztki biobali (jako wypełniacz), Owatę na starcie, purigen, gąbka to przedzielenia, trochę Matrixa i 1l Siporaxu. Dziś jednak wymienię resztki biobali na kolejny literek Siporaxu, który już czeka. W drugiej komorze pompa obiegowa a na niej odpieniek Turboflotor 500. W małej komorze czujnik temp i w ostatniej grzałka i patyki z owatą. Więcej możesz poczytać w moim temacie, do którego serdecznie zapraszam.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również, czytam wszystko od kilku tygodni...co Ci wszyscy ludzie by teraz bez internetów zrobili :)

Ja póki co planuję zostawić trochę biobali. W wielu wątkach jest napisane że gąbka do siedlisko NO3


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również, czytam wszystko od kilku tygodni...co Ci wszyscy ludzie by teraz bez internetów zrobili :)

Ja póki co planuję zostawić trochę biobali + sipo. W wielu wątkach jest napisane że gąbka do siedlisko NO3-nie masz z tym problemów ? Też się zastanawiam nad wyciszeniem pierwszej komory gąbką

-

Edytowane przez benua (wyświetl historię edycji)

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja również przymierzam się do solniczki ale trochę mniejszej, w związku z tym mam pytanie gdzie kupowałeś skałę i inne akcesoria? czy w okolicach płocka jest jakiś sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie robiłem testów ale dziś przy sprzątaniu będę robił więc wyniki będą w temacie. Gąbka może być siedliskiem ale ja mam plasterek jakieś 0,5cm żeby przedzielić to co w koszu. Poza tym mam Owatę zaraz pod płytką. Wata wyłapuje znaczną większość zanieczyszczeń, które mogłyby się rozkładać na gąbce. Samą watę wymieniam co jakieś 3 dni.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcesoria w Pło na Rembielińskiego, ale raczej wszystko via internet - erybka. Skałę udało mi się kupić młodą używaną Real Reef Rock, będę miał prawdopodobnie nadwyżkę, tak więc mogę się podzielić w dobrej cenie.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Nowe akwaria w Płocku! Witam! :)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś miał kawałek ok 4 kg taki do kostki 30x30x30 to bardzo chętnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Nowe akwaria w Płocku! Witam! :)

Witam, również :)


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała Real Reef Rock właśnie znalazła nowy dom :-) na koniec wszystko zasypane piaskiem Nature Ocean bioactive, trochę się mętnie zrobiło....:-D

post-27300-0-11789700-1474061796_thumb.jpg

post-27300-0-08109300-1474062028_thumb.jpg

post-27300-0-55494500-1474062083_thumb.jpg

post-27300-0-09608800-1474062305_thumb.jpg


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas układania skały pamiętaj o zachowaniu kilku cm od szyby, żebyś mógł spokojnie sobie wyczyścić. Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo tej skały. Jak dojdą korale może się zrobić ciasno.

Może i racja, ale do korali to jeszcze trochę czasu ;-) niech póki co przynajmniej skała oko cieczy, najwyżej jakieś przemeblowanko się zrobi:-)


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można część skały pokruszyć i w panel dać.

U młodych akwarystów mamy dwie cechy warunkujące ilość korali oraz czas w jakim alwarium jest zasiedlane. Pierwszy to cierpliwość podyktowana dojrzewaniem a drugi to kasa. Dla tego u mnie akwarium stoi już jakiś czas a miejsca jeszcze duuuużo Cx

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...24 godziny później

post-27300-0-04824600-1474182013_thumb.jpg

post-27300-0-80862600-1474182052_thumb.jpg

post-27300-0-12361100-1474182072_thumb.jpg


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten ReefMax jest na ledach, czy to "klasyk" na T5? Tak tylko pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 ;-)


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień od kompletnego zalania.... Cisza spokój nic się nie dzieje ta....kaczki, kury, kozy...droga na Ostrołęka...taaaa, nic się nie dzieje nawet złamanego glonika nie widać...w międzyczasie weszły 2 fiolki biodigest.

post-27300-0-28195500-1474661614_thumb.jpg

post-27300-0-31322800-1474661631_thumb.jpg

Edytowane przez benua (wyświetl historię edycji)

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tak dalej. Wszystko zależy od skały jak jest dobrej jakości odgazowana to i dojrzewanie jest symboliczne. Ja zarówno na żywej jak i na RRR dojrzewania nie miałem - przynajmniej widocznego no może oprócz okrzemek; )

Powodzenia

Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.