Skocz do zawartości
tomi1140

Royal Exclusive kto naprawia?

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie firma,osoba która jest dystrybutorem pomp , części firmy Royal na Polskę. Padła mi pompa do odpieniacza prawdopodobnie motor . Pompa to Bubble King 2000 Może ktoś zna osobę która by pomogła w naprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś śp. Skiba. Obecnie nie mam pojęcia. Dzwon do Acropory w Warszawie ale spodziewaj się wymiany bloku....

...mobilnie...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie blok . Koszta masakra.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Może ktoś miał awarię red dragona 2000 i z powodzeniem znalazł alternatywę dla ww pompy?

Może ktoś miał awarię red dragona 2000 i z powodzeniem znalazł alternatywę dla ww pompy?

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj bloku od pompy laguna. Mozliwe ze to laguna 7 lub 8k przeplywu.

W PL ciezko znalezc ale na ebay UK lub DE od czasu do czasu sa.

Nie zazdroszcze sytuacji bo kiedys przerabialem temat (uprzedzajac pytanie co zrobilem: kupilem nowy blok )


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem awarie red dragona 1500 i tez poszedl nowy blok niestety jak szukasz tanszej alternatywy to wiem ze sebastek ma pompy w dobrej cenie... no ale to juz nie bedzie red dragon

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mialem awarie red dragona 1500 i tez poszedl nowy blok niestety jak szukasz tanszej alternatywy to wiem ze sebastek ma pompy w dobrej cenie... no ale to juz nie bedzie red dragon

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Dzięki. Właśnie jadę na alternatywie od Sebastka i temu mnie skłania do naprawy RD

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Szukaj bloku od pompy laguna. Mozliwe ze to laguna 7 lub 8k przeplywu.

W PL ciezko znalezc ale na ebay UK lub DE od czasu do czasu sa.

Nie zazdroszcze sytuacji bo kiedys przerabialem temat (uprzedzajac pytanie co zrobilem: kupilem nowy blok )

Blok kupiłeś u nas czy za odrą?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a18ccd98c7f1d9c810ccad20577d6ef6.jpg takiego bloku właśnie szukam

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Laguna i po problemie

Gdzie kupię w pl taką lagune. I wiadomo który model laguny aby zastapił RD

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w PL a dokladniej w Acroporze. Lepsza cena byla niz przeliczajac z euro na zlotowki.

Bloki laguny robil Hagen. Wrzuc w googla moze cos sie w PL znajdzie. Nie pamietam dokladnie czy zamiennikiem nie jest wlasnie Laguna 7500.

Poszperaj dobrze po internecie to znajdziesz wymiary blokow zarowno RD jak i lagun.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli chwieje się na nogach kolejna wydmuchana niemiecka legenda... Niestety RD teraz to nie ten sam RD co kiedyś...

Pisz do Łukasza z Acropory, jeśli nie ma, to najtaniej/sprawniej/szybciej będzie w Royalu bezposrednio.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli chwieje się na nogach kolejna wydmuchana niemiecka legenda... Niestety RD teraz to nie ten sam RD co kiedyś...

Pisz do Łukasza z Acropory, jeśli nie ma, to najtaniej/sprawniej/szybciej będzie w Royalu bezposrednio.

Masz Seb rację,na drugi raz to wybieram nasz rodzimy produkt z serwisem,oraz normalną ceną.

Teraz nie wiem kupować nowy blok,szukać pompy zastepczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje te bloki są rozbieralne? Bo mam dylemat kupić blok w Acroporze,lub wysłać pompę do Royala w Niemczech do tego dochodzą koszta przesyłki.Ceny praktycznie bloków te same.Nie wiem co zrobić. Wirnik był sprawdzany u kolegi z forum także ok czyli jedynie blok motoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki są nie rozbieralne , ratuje Cię nowy motor lub laguna .

Liczyłem że firma Royal wejdzie do środka naprawi i koszta mniejsze będą. Jak bloku nie da się naprawić to dla mnie chyba lepiej blok u nas w pl kupić. Szybciej , cena ta sama ,gwarancja ta sama. Odejdą koszta wysyki do Niemiec????......Lagune znalazłem koszt ok 800 plus jakaś przeróbka czyli tysiak. Za 1560 mam blok RD to chyba lepiej dołżyć wiadomo bloki hagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pompę AB 8000skimm to i będziesz miał sterowanie, i zaoszczędzisz na prądzie,i będziesz miał pompę która zaraz się nie rozleci,i dużo lepsza kulturę pracy, i bez przeróbek,i przerabiajac blok nie utracisz gwarancji.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzałem z Royala blok do RD 10000 .Wg specyfikacji był to ten sam model.Okazała się,że w nowym bloku były otwory trochę przesunięte.Udało mi się dopasować ale gwarancję szla... trafił.Jeżeli możesz to kup w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzałem z Royala blok do RD 10000 .Wg specyfikacji był to ten sam model.Okazała się,że w nowym bloku były otwory trochę przesunięte.Udało mi się dopasować ale gwarancję szla... trafił.Jeżeli możesz to kup w Polsce.

Rozmawiałem z Łukaszem to twierdzi blok orginał cena 1560

Kup pompę AB 8000skimm to i będziesz miał sterowanie, i zaoszczędzisz na prądzie,i będziesz miał pompę która zaraz się nie rozleci,i dużo lepsza kulturę pracy, i bez przeróbek,i przerabiajac blok nie utracisz gwarancji.

Damian patrzyłem pompa solidna ale cena .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok w moim BK200 padł po mniej więcej 7-8 latach. To nie taka chwila... To jest 20pln na miesiąc. Na fajki więcej ludzie wydają w weekend...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.