Skocz do zawartości
bleq

Dłuuugie akwa - dopuszczalne wygięcie szyby ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy mam pytanie, ( luźna konsultacja)

Na ile mm mozna sobie pozwolic wygięcie szyby akwa.

Baniak bardzo dlugi 170cm wysokosc 44cm

poziom wody bedzie 40cm

szkło 8mm

Dwa wzmocnienia poprzeczne widoczne na foto

Przy 90% zalania szerokośc akwa zwiekszyla sie w środku o 2mm wzgledem szerokości na krańcach

daje to odgięcie o 1mm na szybe

Pęknie, nie pęknie :) ?? <---- to jest żart !!!!!

mial ktoś podobnego jamnika?? jak ogolnie zachowują sie szyby na takich dlugosciach ??

Trzeba jakos bardzej przylozyc sie do wypoziomowania szafki niz jak przy bardziej standardowych wymiarach ??

Pzdr

post-11268-0-45205900-1473712291_thumb.jpg

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Piwerwszy raz widze taka manine

Wzmocnienie na calej dlugosci plus co jak co spinki

A nie jakies h..... wie co za wzmocnienie

U siebie bym takiego nie postawił zbiornika

Pozdr.


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Zgadzam się co do tych wzmocnień , te co masz się nie nadają . Powinny być wzdłuż najlepiej przez całą długośc oraz spinki poprzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie stawiaj :)

Wzmocnienia na calej dlugosci przy szerokosci akwa 32 cm zabiorą jeszcze conajmniej 8 cm i ledwo przelozysz przez to skale

Robią tez i takie zmocnienia i jest ok.


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

To po co pytasz czy pęknie skoro wiesz że masz dobrze zrobione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paanie, kto Ci to kleił?

Najpierw pytasz czy nie pęknie a potem się mądrujesz że jest ok.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biłem sie z myslami czy pisac tego posta bo oczywiscie zaraz bedzie gównoburza

A czy zbiornik o wymiarach 50x44x33 tez zrobisz z 10 mm ??? wyadaje mi sie ze takie to nawet z 4mm robią

Grubość szyby jest zalezna od wysokości akwa bo to wysokość słupa wody robi naprężenia

wysokość u mnie jest tyklo 40cm

akwarium robil szklarz ktory od lat zajmuje sie akwariami a nie jakis wujek czesiek w garażu

skoro zaakceptowal taki pomysl to chyba znaczy ze jest ok .....

Pisze bo jest faktycznie niestandardowa dlugosc i nie wiem sam jak sie zachowa akwa na takiej dlugosci

wychodzi troche ponad 200l ale trzeba zaznaczyc ze jest niższe niz standardowe akwa o takich pojemnosciach

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz zbiornik nie typowy bo wysoki 44 cm niech się wypowiedza szklaże. Szyba moim zdanie powinna być 12 a poziomowanie to winno być przy każdym zbiorniku na wodę od sedesu po akwarium twego stylu

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

akwarium robil szklarz ktory od lat zajmuje sie akwariami a nie jakis wujek czesiek w garażu

skoro zaakceptowal taki pomysl to chyba znaczy ze jest ok .....

szklarz nie zrobił testu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szklarz nie zrobił testu ?

nie mowil mi czy robil, moze robil....

ja zalallem probnie i stoi

jutro go poprosze zeby przyjechal na ogledziny

Chociaz zbiornik nie typowy bo wysoki 44 cm niech się wypowiedza szklaże. Szyba moim zdanie powinna być 12 a poziomowanie to winno być przy każdym zbiorniku na wodę od sedesu po akwarium twego stylu

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

44 to wysoki zbiornik ???

poziomowanie oczywiscie bylo przed zalaniem i po zalaniu bo szafka dobrze wtedy osiadla

Pytalem czy trzeba zrobic jakies szczegolnie dokladne np do 0.1 mm :)

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba do 0.1 mm. Ja mam dlugie 170 i dno jest specjalnie z dwóch części. Szkło na spodzie tez pracuje i poddawane jest naprezeniom .Wazne by był poziom i podklad pod akwarium.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba do 0.1 mm. Ja mam dlugie 170 i dno jest specjalnie z dwóch części. Szkło na spodzie tez pracuje i poddawane jest naprezeniom .Wazne by był poziom i podklad pod akwarium.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Pracuje nad doszlifowaniem poziomowania do perfekcji tak zeby bylo wlasnie do 0.1mm :)

mierze suwmiarką z każdej strony poziom wody od góry i na dole szczeline pod akwa tez

podklad mam 5mm

szkoda ze nie pomyslalem wczesniej zeby dno faktycznie zrobic z dwoch czesci :/

Co do grubośći szyby

pierwsze 10 tabelek w google dla wysokości wody 40cm podaje grubosc 8mm nawet przy dlugosci akwa 200cm

wzmocnienia jeszcze moge zmienic dla spokoju spania

moge rownież wzmocnienia dokleic do dna- da to wiekszą powierzchnie spoiny

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techniczne sprawy dla tych co kleją . Moze Przemek ze Szczecina pomóc. Zapytaj. Ja to życzę uciechy z hobby i zbiornika

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku podobne akwa.

http://www.nano-reef.com/topic/328181-6ft-long-70gal-tank/

Co prawda gosc zrobil z szyby 12 ale zero wzmocnień .

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie stawiaj :)

Wzmocnienia na calej dlugosci przy szerokosci akwa 32 cm zabiorą jeszcze conajmniej 8 cm i ledwo przelozysz przez to skale

Robią tez i takie zmocnienia i jest ok.

Panowie... Kolega Bleq założył ten temat ,żebyście zgodzili się z wszystkim co prezentuje. Nie wiem skąd mieliście czelność zakwestionować typ wzmocnień "zainstalowany" w Jego akwarium :ph34r:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Kolega Bleq założył ten temat ,żebyście zgodzili się z wszystkim co prezentuje. Nie wiem skąd mieliście czelność zakwestionować typ wzmocnień "zainstalowany" w Jego akwarium :ph34r:

Kolega bleq zalożyl ten temat zeby luźno skonsultowac temat z kolegami ktorzy maja doświadczenie w klejeniu zbiorników lub mieli podobe akwa.

Natomiast nie zalozyl go po to zeby czytac co jest spaprane, jak jest zle zrobione i czy ktos by sobie takie zrobil moze dla przykladu i mi powiedzial czy jest ok ...

Akwarium robil doświadczony szklarz wiec zakladam ze wykonane jest dobrze. Chce zebrac informacje jakie niespodzianki mogą mnie spotkac , ewentualnie...

natomiast poziom troli na "pasjonackim" forum zaczyna byc co raz wyższy

Panowie nie robcie z fajnego forum pudelka !!!

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 160cm długości, szyby odginają się 2-3mm, ale to szkło 15mm i bez wzmocnień. Co do wzmocnień to w starym 150x50x50 miałem tylko 2 poprzeczne. Żadnych wzdłużnych i jakoś nic nie pękło, nic nie trzasło... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 160cm długości, szyby odginają się 2-3mm, ale to szkło 15mm i bez wzmocnień. Co do wzmocnień to w starym 150x50x50 miałem tylko 2 poprzeczne. Żadnych wzdłużnych i jakoś nic nie pękło, nic nie trzasło... .

I to sie nazywa czytanie ze zrozumieniem oraz interesująca mnie odpowiedz

Dziekować :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem akwarium 240l 120x40x50 bez wzmocnien szyba 8mm i nic się z nim nie stało. Szyba przednia też ładnie się wyginala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak, długość 2 metry, żadnego wygięcia szyby !

12038234_1052168548149775_9173531847419803883_n.jpg?oh=4d78409c90a30adf52ba41c140063154&oe=588392EA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób wklejania wzmocnień, ciekawy, ale wydaje się bezpieczny. Jedyne do czego bym się przyczepił, to niepotrzebne zabranie wysokości zbiornika przez wpuszczenie mocno wgłąb tych listew. Ten sam efekt wzmocnienia można by osiągnąć zupełnie inaczej, no ale - każdy ma swoje sposoby. Nie bałbym się że to nie wytrzyma. Długość nie ma znaczenia, grubość szyby jest zależna od wysokości akwarium.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle Seb trafił w sedno :)

Przy takim długim zbiorniku istotne jest nawet nie tyle wypoziomowanie całości, co równe podłoże, żeby nie było żadnego zwichrowania (jeden róg wyżej), czy jakiegoś skręcania. Bo na to szkło jest szczególnie wrażliwe. U mnie przy 250 l w zbiorniku 125 cm z 8 mm i wzmocnieniach na całości baniaka środek był odkształcony o 2 mm (po 1 na ścianę). Stał kilka lat.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak, długość 2 metry, żadnego wygięcia szyby !

12038234_1052168548149775_9173531847419803883_n.jpg?oh=4d78409c90a30adf52ba41c140063154&oe=588392EA

Zacny i piękny wymiar kolego :)

Możesz cos wiecej napisac? Jaka wysokosc, jaka grubość szyby ??

Faktycznie aż taką sztywność uzyskaleś, ze po zalaniu ani drgnie ??

Przyznam szczerze ze sam balem sie robic wzmocnienie przez calą dlugosc bo bylem przekonany ze minimalna szerokosc takiego wzmocnienia to 6-7 cm

wtedy z szerokości akwa zabraloby mi to bardzo duzo i utrudnialoby mi to dostep do akwa

Jenak z tego co zrobil szklarz widze ze taka listwe mozna zrobic szerokosci 4cm ze szkla 12mm

daje to chyba super sztywność...

Ciekawy sposób wklejania wzmocnień, ciekawy, ale wydaje się bezpieczny. Jedyne do czego bym się przyczepił, to niepotrzebne zabranie wysokości zbiornika przez wpuszczenie mocno wgłąb tych listew. Ten sam efekt wzmocnienia można by osiągnąć zupełnie inaczej, no ale - każdy ma swoje sposoby. Nie bałbym się że to nie wytrzyma. Długość nie ma znaczenia, grubość szyby jest zależna od wysokości akwarium.

Otóż własnie na wysokości mi nie zależalo.. wręcz wyszlo troche za wysokie niz sobie to wyobrażalem.

Nie wiem czy nie obniże komina, zeby poziom wody byl jeszcze ciut niższy

Akwa bedzie full zabudowane od góry, wiec w niczym tak glęboko osadzone wzmocnienia nie przeszkadzają


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.