Skocz do zawartości
Xionc

Moja kropla oceanu - 130l Bydgoszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Były plany na 250 litrów jednak jak to często w życiu bywa szara rzeczywistość ( oraz cienki portfel ) szybko i brutalnie weryfikuje Nasze marzenia ;)

Ostatecznie skończyło się na akwarium 130 litrów brutto z czego i tak bardzo się cieszę .

Akwa o wymiarach 65x50x40 w tym panel z 4 komorami . Full opti z wklejonym czarnym lacobelem.

Sprzęt : pompa obiegowa Eheim Compact 1000, Cyrkulatory Jebao RW4 + Koralia nano 900, odpieniacz Tunze 9004, lampa tymczasowa to belka 2x24 - docelowa "chinka" 120/165 watt czeka na dorobienie wieszaka/stelaża.

Akwarium zalane 1.09.2016 80% wody z podmian 20 % świeża solanka, 12 kg bardzo żywej skały :) , w jednej z komór wsadzone 3 litry Siporaxu. Na początek wlane bakterie Prodibio .

Poniżej kilka fotek zrobionych zaraz po zalaniu zbiornika . Zdjęcia robione nocą, telefonem i pod aktyniką więc jakość fatalna ale coś tam widać ;)

https://plus.google....038401538171361

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladna skala i ciekawe ustawienie. A co z dolewka (warto miec automatyczna) ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dolewka to moja prawica ;) Myślę nad automatyczną dolewką ale ogranicza mnie wielkość komory pompy obiegowej - 10x15cm . I tu pytanie do koleżanek/kolegów czy jest tak mały czujnik/pływak lub cały gotowy zestaw który zmieści się w ww wymiarach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Akwarium dojrzewa bardzo łagodnie. Standardowo były okrzemki, potem glony nitkowate, które utrzymują się do chwili obecnej . W ubiegłym tygodniu wprowadziłem ekipę sprzątającą w postaci 4 ślimaków : 1xTurbo, 1x Nassarius, 2xStrombus . Mimo, że teoretycznie Strombusy to ślimaki kopiące są świetnymi wspinaczami i z uporem maniaka raz po raz wspinają się na najwyższe skały . Są też najbardziej pracowite i żywotne z całej ekipy. Z źycia dzięki uprzejmości kolegi Przemka pojawiło się kilkanaście polipów zielonych zoanthusów oraz dość spora szczepka pięknej Capnelli fluo. Skała okazała się bardzo bogata w życie - wyszło z niej masę wężowideł, wieloszczety wielkości "rosówek", ślimaki bez skorup, rurówki, asteriny, jeden spory peanut worm i wiele innych ciekawych form życia, których nazw jeszcze nie znam :) Wiem jedno - jeśli kiedykolwiek w przyszłości będę zakładał kolejne akwa (a mam taką nadzeję ;) zawsze będzie to baniak na żywej skale. Wiem, że zdania na ten temat są mocno podzielone ale dla mnie możliwość obserwacji tych przeróżnych stworzeń po wielokroć przesłania obawę przed niebezpiecznymi plagami czy nieproszonymi gośćmi;)

https://plus.google.com/photos/103250199875771717987/albums/6332088538608196337

Edytowane przez Xionc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym minęły dwa m-ce od zalania mojej pierwszej solniczki . Szału nie ma ale jak na razie jestem zadowolony z osiągniętego efektu. Akwarium daje mi wiele radości a przecież w końcu o to w tej pasji chodzi. Wciąż wiele się uczę ( również dzięki koleżankom i kolegom z forum ) bo jak pewnie wiedzą to wszyscy z Was akwarystyka morska to studnia bez dna zarówno jeśli chodzi o poświęcony czas, finanse ale przede wszystkim wiedzę w tym zakresie. Z okazji tej mini rocznicy nagrałem króciutki filmik telefonem. Jakość filmu nie powala ale coś tam widać - jest nienaturalnie "biało" gdyż na potrzeby filmiku wyłączyłem zupełnie niebieskie ledy ;) Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.