Skocz do zawartości
n3on

Piasek biały czy czarny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ja nie :p i mi się osobiście czarny bardzo nie podoba.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś rafę koralową otoczoną czarnym piachem?

Pewnie ci co nocą nurkowali bez latarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 4 poprzenie byly na bialym, teraz mam czarnucha. Nie wymienilbym nigdy na inny, a nawet szukalbym bardziej czarnego. Mam duzo fluo. Jest ich tak duzo, ze moja polowka krzyczy na mnie, ze troche przesadzam ze swieceniem. Minus jest jeden, korale wygladaja 150% lepiej jak w sklepie. Co prawda mam niecale 400 litrow i oswietlenia 432 W w T5. Sory, moze kogos obraze ale niebieski jak dla mnie jest kiczowaty na tlo. Ale to moje zdanie, tlo zawsze mialem ciemne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukasz_warszawa napisał:

Moje 4 poprzenie byly na bialym, teraz mam czarnucha. Nie wymienilbym nigdy na inny, a nawet szukalbym bardziej czarnego. Mam duzo fluo. Jest ich tak duzo, ze moja polowka krzyczy na mnie, ze troche przesadzam ze swieceniem. Minus jest jeden, korale wygladaja 150% lepiej jak w sklepie. Co prawda mam niecale 400 litrow i oswietlenia 432 W w T5. Sory, moze kogos obraze ale niebieski jak dla mnie jest kiczowaty na tlo. Ale to moje zdanie, tlo zawsze mialem ciemne 

to daj fote zeby mozna było ocenić:detective:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło matko telefonem zrob byle smarkfon wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czarny wygląda bardzo fajnie ... pominę już temat stosowania piasku w ogóle.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny jest super ale ma jedno ale - miałem więc się dziele :) 

mianowicie lubi czepiać się magnesów czy to przy pompach czy przy czyścikach. Więc uważaj na szyby


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czarny odpada, wygląda nienaturalnie i przede wszystkim nie doświetla akwarium.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały jest bardziej naturalny, ale decyzja należy do autora tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bialy piach lepiej odbija swiatlo, co przy hodowli sps-ow moze byc wazniejsze niz ekstrawagancki wyglad zbiornika.  Nawet z bialym piachem, czesto dolne partie korali sa niedoswietlone...

Gdybysmy wszyscy mieli czarny piach, to zdjecie zbiornika z bialym by nas powalilo. :o


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto co lubi, mi osobiscie bardziej podoba sie biały... znalazłem taki filmik co do piasku

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w akwa czarny piasek . Na plus było to , że przy nocnym oświetleniu kolorki fluo bardziej kontrastowały z otoczeniem i efekt był powalający . Natomiast przy dziennym oświetleniu czar pryskał . Uwielbiałem na nie patrzeć tylko wieczorami jak już zmieniło się światło na niebieskie .

Edytowane przez BONSAIMANIA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Przez dlugi czas mialem czarny piach i czarne tlo,na ktorym ladnier wygladaly kolory,ale mialem wrazenie ze w akwarium jest malo swiatla,poza tym moj zbiornik ma mnostwo mikro rys,gdyz do czyscika przykleilo sie jakies dziadostwo metalowe z tego piasku i nie mozna bylo tego za nic sciagnac...Teraz zdecydowlamem nie dawac piasku w ogole,gdyz jak kiedys czyscilem piach to mialem istna gnojowke w wiadrze...Na czarnym piachu tez widac wszystkie biale kawalki skaly,ktora zawsze w jakims stopniu je wyrzuca...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały taki zeby nie pylił akwa optycznie jest większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zwolennikiem białego piasku. Czarny wygląda nienaturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę obok: pooglądałem sobie fotki z plaż z czarnym piaskiem. Wyglądają jak po katastrofie ekologicznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.