Skocz do zawartości
Engell1

NO3-0 ale PO4 rośnie . . . jaki absorber?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od początku nie mam problemu z NO3, ponieważ jest ciągle zero - leję bakterie ProDibio Biodigest i Bioptim.

A może to nie dobrze, że jest zero ?

Problemem natomiast jest PO4, które rośnie odkąd zacząłem podawać mrożonki . . . w tej chwili mam 0,031 mierzone małą Hanką a 3 tygodnie temu było 0,002 . . .

Ogólnie to przymierzałem się do filtra BioPellets All in One ale czy to ma sens przy zerowym NO3 ?

Mam w sumpie komorę gdzie mógłbym włożyć jakiś absorber i przepływ jest całkiem niezły . . .

Możecie mi proszę polecić absorber PO4 który mogłbym włożyć do sumpa czy też zainstalować ten filtr biopellets all in one ?

z góry dzięki

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeee a powiedz mi jak mierzysz małą hanką do 3 miejsc po przecinku??


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa też jest super

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polece seachem phosguard

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takie stężenie phosguard nie podziała. najpierw zbij phosphate remover zbij w kierunku 0,1 a dopiero potem adsorbent


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Rowe

Witaj zaciekawiło mnie to cudo ROWA a jaki jest sposób aplikacji tego w sumpie do woreczka ? i ile się tego daje np na 100L bo to dość drogie jest 250g około 70zł i na jak długo to starcza ?

Przepraszam ze się wciąłem w temat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowe do skarpety i do sumpa. Ilosc zalezy od litrazu i stezenia PO4.

Mozesz wsypac 100 g i za tydzien potestowac, co to dalo. Starcza na dlugo, gdy stezenie PO4 jest niskie i odwrotnie, bla, bla. :secret:

Przemek: moze zanim zaczniesz powiekszac filtracje, podnies NO3 do wartosci wykrywalnych? W koncu bakterie zeby sobie podjesc PO4 potrzebuja tez NO3.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, czyli mam podbijać NO3 aby zmniejszyć PO4 ?? A ja sie cieszę , ze mam poziom zero ;) Niedopowiedzialem ze od miesiąca używam węgla i moze to od tego mam wysokie PO4?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Heja, czyli mam podbijać NO3 aby zmniejszyć PO4 ?? A ja sie cieszę , ze mam poziom zero ;) Niedopowiedzialem ze od miesiąca używam węgla i moze to od tego mam wysokie PO4?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja bym szedł tym tropem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te miejsca po przecinku to chyba coś nie tak - 0,003 to super wynik, ja oscyluję około 0,2 i SPS mają sie dobrze, przy 0,4 padały. NO3 0 i to pewnie przyczyna także u mnie , ale wszystko żyje więc nie dramatyzuję. Co do absorbentów to wiecie że obniżą PO4 skutecznie - do czasu później wszystko wraca - więc szukać przyczyczy PO4 - mrożonki suchy pokarm etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyniku Hanki to mi wyszło 10 czyli 10x3,16/1000= 0,031 ... To trochę duzo. Widze po niektórych koralach ze licho z nimi .... Czy moze to byc przez za niskie mg? 1200 to mało ale wydaje mi sie ze to nie problem. Zaraz jade po adsorbent i bede dawał mniej bakterii to moze no3 skoczy . Tak na marginesie to ile karmicie ryby suchym i mrożonkami ?!

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, której dokładnie Hanki używasz? Żadna z mi znanych, które mierzą PO4, nie wymaga mnożnika, aby uzyskać wynik...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A niedawno wsadzony węgiel nie oddaje? Węgiel może być błogosławieństwem lub przekleństwem. Obejrzyj sobie na przykład tutaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyniku Hanki to mi wyszło 10 czyli 10x3,16/1000= 0,031 ... To trochę duzo. Widze po niektórych koralach ze licho z nimi .... Czy moze to byc przez za niskie mg? 1200 to mało ale wydaje mi sie ze to nie problem. Zaraz jade po adsorbent i bede dawał mniej bakterii to moze no3 skoczy . Tak na marginesie to ile karmicie ryby suchym i mrożonkami ?!

Sent from my iPhone using Tapatalk

O jakiej matematyce piszesz??

Moja Hanka pokazuje od razu gotowy wynik w ppm.

A pomiar jest następujący:

Pomiary próbek:

  1. Wlej próbkę wody i wsuń kuwetę
  2. Wyzeruj urządzenie
  3. Dodaj reagent w proszku do próbki wody w kuwecie
  4. Wsuń ponownie kuwetę do testera
  5. Naciśnij przycisk i odczytaj wynik


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem Hanki na fosfor ?


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem Hanki na fosfor ?

Zdawało mi się, że cały czas mówimy o pomiarze fosforanów - moja hanka to HI713


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli hanke @engell1 bo przy niej tak jakoś się przelicza , ja do niej HI736 mam gotową tabelkę do przeliczenia fosforu na fosforany

Edytowane przez marksman (wyświetl historię edycji)

400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam właśnie Hanke HI736 czyli na fosfor i pokazany wynik PONOĆ mnoży się razy 3,16 i dzieli przez tysiąc . . . czy ja też źle coś myślę ?? Węgiel wypindoliłem i włożyłem Aqua Medic Antiphos Fe . . . na opakowaniu jest napisane, że wkład działa przez 3 do 6 miesięcy ? czyli mogę trzymać ten absorber aż tak długo ? w sklepie mi mówił, że po miesiącu mam wymienić i trochę nie wiem czego się słuchać . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do tematu bo chyba znowu coś źle zrobiłem. W sobotę byłem w zaprzyjaźnionym sklepie, w którym jest starszy facet od 35 lat akwarysta słonowodny . . .i powiedział, że ja mam za niski poziom PO4 a nie za wysoki !? Ponoć dla SPS powinno być idealnie między 0,02 do 0,04 a do LPS spokojnie do 0,1 ?? Niby LPSy przy tak niskich poziomach czyli u mnie 0,01 do 0,03 nie rozwijają się a wręcz marnieją ??

No więc wyciągnąłem spowrotem absorber. Czy przyczyną tak niskich poziomów NO3 ( od początku ZERO) i PO4 ( od zero do 0,03 ) może być zbyt wydajny odpieniacz? Ja mam Deltec SC 1456 i jechałem na piątym biegu, teraz zjechałem na trzeci choć boję się, że w ogóle piana nie będzie się zbierać.

Aby zwiększyć NO3 zaczynam więcej karmić . . .ile mrożonek - kostek - dajecie swoim rybom dziennie ?

Ja karmię dwa razy dziennie suchym i jak jestem na miejscu ok 1 kostkę mrożonki.

Mam 2 błazny, 2 babki, 2 czyszczące, 2 magnifica, 2 centropygę

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał rację. Fosforany dobrze jak są wykrywalne tylko w minimalnych wartościach 0.02 najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.