Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Paragon napisał:

Nom jak tak teraz patrzę to po części czuję się oszukany bo udzielam się u kolesia który ma 5 lat doświadczenia a pyta o takie bały, żeby dostać się do targowiska?

Uważam że oprócz 50 postów powinien być dodany też obowiązkowo czas, bo jak wszyscy już zauważyli 50 postów można nabić w jeden wieczór :ph34r:

Nie czuj sie oszukany jak pytalem o nicne to szukam rozwiazania jak zapytalem o czyscik tez szuka. To np ballinga jak mialem przed reaktore. jakbym nie pytal to bym nie wiedzial np ze mozna tanie czyste srodki chemiczne a nie placic za firmowki drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę - piszemy na temat który tutaj brzmi "Tutaj się witamy" w moim wcześniejszym poście znajduje się odnośnik do wydzielonego tematu odnośnie regulacji targowiska.


Witam wszystkich nowych i starszych użytkowników forum. Oraz zachęcam do pisania na temat m.in własnych zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czytam I sie nie udzielam. 

Mam pytanie to szukam :D Jak narazie nie odczuwam potrzeby udzielania sie;) moja wiedza raczej sie nie przyda....laik jestem I sie ucze:)

Ale przyznac niesmialo musze, ze czasami to nawet starch zapytac o cokolwiek.... mam na mysli wypowiedzi niektorych  uzytkownikow  :smile_cool:

 

Pozdrawiam was ciule tzn czule :D:clapping I dziekuje :czapkizgłów:):heart:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bestilka007 napisał:

Ja tez czytam I sie nie udzielam. 

Mam pytanie to szukam :D Jak narazie nie odczuwam potrzeby udzielania sie;) moja wiedza raczej sie nie przyda....laik jestem I sie ucze:)

Ale przyznac niesmialo musze, ze czasami to nawet starch zapytac o cokolwiek.... mam na mysli wypowiedzi niektorych  uzytkownikow  :smile_cool:

 

Pozdrawiam was ciule tzn czule :D:clapping I dziekuje :czapkizgłów:):heart:

Pozdrawiam :). Nie bój się pytać, zawsze znajdzie się ktoś życzliwy co postara się udzielić odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . 

Mam  na imię Artur  właśnie zaczynam swoją przygodę z pierwszym akwarium Morskim . Wszystko gotowe w przyszłym tygodniu zalewam i startujemy. 

Pozdrawiam Artur 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

po 20 latach akwarystki słodkowodnej, przyszedł czas na morszczaka 250-350l. Na razie jestem na etapie planowania akwarium, szafki i osprzętu.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Witam wszystkich

Jestem akwarystą słodkowodnym a chciałbym zacząć zabawę z "solniczką", stąd trafiłem właśnie tutaj. Jak na razie czytam i  się uczę a to forum to kopalnia wiedzy.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :welcome:  Jest sprawa! :surrender

Mieszkam w DE a w PL jestem kilka razy do roku. Niekiedy widze jakieś fajne szczepki Korali na OLX ale nie mam jak ich przechować w PL do wyjazdu za miedze. Może jest ktoś z forum kto mieszka niedaleko mnie? i mógłby mi raz za kiedy cos przechować? Mieszkam dokladnie w 42-772 Pawonków (w. śląskie) 

Pozdrawiam!


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem Dawid.

 

Co prawda nie mam akwarium morskiego (choć bardzo bym takie chciał) a słodkowodne ale macie na tym forum dużo przydatnych dla nie informacji o sprzęcie akwarystycznym , sump'ach , hydraulice itp. O Słonej wodzie też czytam , jest to dla mnie interesujące :-)

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez r2d2_dawid (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, r2d2_dawid napisał:

Cześć. Jestem Dawid.

 

Co prawda nie mam akwarium morskiego (choć bardzo bym takie chciał) a słodkowodne ale macie na tym forum dużo przydatnych dla nie informacji o sprzęcie akwarystycznym , sump'ach , hydraulice itp. O Słonej wodzie też czytam , jest to dla mnie interesujące :-)

 

Pozdrawiam

 

To czytaj i z czasem się przekonasz ze słone warto mieć:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Jestem tu nowy, akwarystyka zachwyca mnie od 3 lat obecnie posiadam zbiornik naturalny.. ale mam zamiar zrobić z niego nano reef.. tak na próbę czy podołam morskiemu wyzwaniu.. obecnie kompletuje sprzęt mam już szkło kaskadę grzałkę skimmer i tyle.. szukam światła potem jakiś falownik.. pomalutku do celu.

 Mój obecny baniak

Pozdr

Gracjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)jestem Adrian.Aktualnie mam słodkowodne  540l 180x60x50. Postanowiłem że przechodzę na morskie. Zbieram powoli graty. Mam.juz lampę aqua illumination sol blue 60w i odpieniacz aquamedic. Mam prośbę napiszcie mi proszę co potrzebuje sprawdzonego jeśli chodzi o pompę obiegowa i pompę cyrkulacyjna i inne potrzebne rzeczy.

Moi zbiornik planowany to kostka 60x60x50 Opti white

Sump 50x 40

Edytowane przez adrianoo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, gracjan87 napisał:

Cześć :) Jestem tu nowy, akwarystyka zachwyca mnie od 3 lat obecnie posiadam zbiornik naturalny.. ale mam zamiar zrobić z niego nano reef.. tak na próbę czy podołam morskiemu wyzwaniu.. obecnie kompletuje sprzęt mam już szkło kaskadę grzałkę skimmer i tyle.. szukam światła potem jakiś falownik.. pomalutku do celu.

 Mój obecny baniak

Pozdr

Gracjan

Bardzo ładne akwarium, tylko ten termometr bym wywalił albo schował bo wyglada nienaturalnie ale oprócz tego kozackie. A co to za rybki tak fajnie ścigają?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, adrianoo napisał:

Czesc :)jestem Adrian.Aktualnie mam słodkowodne  540l 180x60x50. Postanowiłem że przechodzę na morskie. Zbieram powoli graty. Mam.juz lampę aqua illumination sol blue 60w i odpieniacz aquamedic. Mam prośbę napiszcie mi proszę co potrzebuje sprawdzonego jeśli chodzi o pompę obiegowa i pompę cyrkulacyjna i inne potrzebne rzeczy.

Moi zbiornik planowany to kostka 60x60x50 Opti white

Sump 50x 40

Po co taka mała kostka dawaj te 540 na morskie od razu bo i tak na tym się skończy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sith114 napisał:

Po co taka mała kostka dawaj te 540 na morskie od razu bo i tak na tym się skończy :D

Wiem ale muszę od was trochę wiedzy zasięgnąć.mysle że kiedyś  na tym skończy.:) na olx już 540l wystawione.latwo nie będzie sprzedać bo nie każdy ma warunki na taki baniak:)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sith114 napisał:

Po co taka mała kostka dawaj te 540 na morskie od razu bo i tak na tym się skończy :D

Wiem ale chce zacząć od tego :) wszystko z czasem od razu nie chcę bawić się w wielkie baniaki z sumpem hydrauliką odpieniaczem i całą resztą 

13 godzin temu, Moljzesz napisał:

Bardzo ładne akwarium, tylko ten termometr bym wywalił albo schował bo wyglada nienaturalnie ale oprócz tego kozackie. A co to za rybki tak fajnie ścigają?

A dziękuje rybki to bystrzyk amandy mam ich 20 szt. a termometr w sumie moge wywalic mam w grzalce 2gi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, gracjan87 napisał:

Wiem ale chce zacząć od tego :) wszystko z czasem od razu nie chcę bawić się w wielkie baniaki z sumpem hydrauliką odpieniaczem i całą resztą 

a myślisz ze będzie ci łatwiej?nic mylnego:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

a myślisz ze będzie ci łatwiej?nic mylnego:)

Z tego co wypatrzyłem akwarium kolega ma bez komina itp to i tak by musiał je zmienić. Ale zgodnie ze zdrowym rozsądkiem warto zacząć od największego na jakie możemy sobie pozwolić ;P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sith114 napisał:

Z tego co wypatrzyłem akwarium kolega ma bez komina itp to i tak by musiał je zmienić. Ale zgodnie ze zdrowym rozsądkiem warto zacząć od największego na jakie możemy sobie pozwolić ;P

 

Na etapie początkującego morszczaka z prawie zerową wiedzą myślisz ze prowadzenie akwarium bez sumpa odpieniacza itd jest czymś łatwiejszym? Bo ja tak nie uważam ( jeszcze może bez grzałki i filtracji) bo chyba jeszcze tego nie dodał przedmówca..:) a co tam jakaś hydraulika itd...

Raczej na tym etapie niech podszkoli może wiedzę poczeka chwilę i odpali akwarium takie aby miało to dla niego jakaś szkołę a jednocześnie nie byla jego udręką a cieszył też oko.:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.