Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie

10 dni temu zalałem moją pierwszą słoną kostkę. Zacząłem od 49l aquaela aby zobaczyć czy dam radę. Żona mówi że mi odbiło ale całe szczęście nie robi scen a nawet sama się powoli wkręca :)

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowych na forum. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem oraz do aktywnego udziału w rozwijaniu forum

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zapaleńcy akwarystyki morskiej.

Postanowiłem do Was dołączyć.

Jeszcze trochę i uruchamiam swoją solniczkę.

Pozdrawiam. Adam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o solniczki, dopiero wystartowałem z małą kostka 64l.
Pozdrawiam
84e4ad15357899101db72f291f9f7953.jpg

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. 

Zaczynam z nowym zbiornikiem 96l i jak łatwo się domyślić szukam informacji i pomocy na forum. Mam nadzieję, że dzięki temu wszystko ruszy bezproblemowo. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czytam w zasadzie '' wszystkie '' tematy a dodatkowo mam post w identyfikacji:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem Przemek jestem z Wałbrzycha z morszczyzna dopiero zaczynam a to za namową syna. Posiadamy akwarium 250l i  sump jakieś 112l baniak ma 21dni i proszę wszystkich o wyrozumiałość  i cierpliwość . Z okazji nadchodzących świat życzę wszystkim wszystkiego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imię Mariusz, jestem początkującym akwarystą i właśnie startuję ze swoim pierwszym akwarium morskim - 360L + sump 120L. Trzymajcie kciuki :)

Pozdrawiam


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Jestem Michał, też jestem początkującym choć miałem kiedyś akwa morskie 50l ale brakowało mi czegoś w pokoju i decyzja zapadła. Nowy baniak ma 130x45x35h a sump 70x40x40h. Mam nadzieję ze nie odechce mi się po roku babrania z słoną wodą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

na imię mam Krzysiek, akwarium morskie posiadam od około czterech lat (załączam fotkę) - niestety w dalszym ciągu efekt mnie nie zadowala:( może z Waszą pomocą będę w stanie to zmienić.

 

akwa_01.10.2019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam wszystkich [emoji4]
na imię mam Krzysiek, akwarium morskie posiadam od około czterech lat (załączam fotkę) - niestety w dalszym ciągu efekt mnie nie zadowala[emoji20] może z Waszą pomocą będę w stanie to zmienić.
 
akwa_01_10_2019.thumb.jpg.52b9b2f3f296f95f8851dfc5134b4bce.jpg
Cześć mój imienniku ;) a co Ci się nie podoba w tym zniorniczku? Możesz zrobić zdjęcie lewej strony strony z grzybkami? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, enzoMK napisał:

Witam wszystkich :)

na imię mam Krzysiek, akwarium morskie posiadam od około czterech lat (załączam fotkę) - niestety w dalszym ciągu efekt mnie nie zadowala:( może z Waszą pomocą będę w stanie to zmienić.

Też uważam, że baniaczek całkiem fajny, czyściutki (szczególnie jak na 4 lata, niektórzy już kilka restartów zaliczają w tym czasie), korale ładnie wyrośnięte. Także, witam i dalszych sukcesów życzę:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz drugi w sumie, generalnie jestem na forum od 2011 roku troche czasu minelo, niestety z przyczyn finansowych nie wystartowalem z baniaczkiem. Na chwile obecna robie drugie podejscie i pozostaje mi juz tylko zakup baniaczka 112 l i skaly, reszta sprzetu juz sobie czeka. Teoretycznie wiedza jest a praktyka wszystko zweryfikuje. Zakladam ze do konca listopada baniaczek bedzie stal i sobie dojrzewal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Z 3miasta

Po kilkunastu latach zabawy ze słodkim ,zachciało mi sie czegoś bardziej słonego;)

Mam nadzieję że dowiem się parę rzeczy,bo na razie wszystko jest bardzo skomplikowane:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rychu1 napisał:

Witam Z 3miasta

Po kilkunastu latach zabawy ze słodkim ,zachciało mi sie czegoś bardziej słonego;)

Mam nadzieję że dowiem się parę rzeczy,bo na razie wszystko jest bardzo skomplikowane:D

Witam kolegę, a dołączyłeś do naszej lokalnej grupy na fb? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sith114 napisał:

Witam kolegę, a dołączyłeś do naszej lokalnej grupy na fb? ;) 

Jeszcze nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Jestem Arek z Wałcza. Akwarystykę wyssałem chyba z mlekiem matki. Do tej pory bawiłem się wodą słodką i to w nie jednym (ku rozpaczy mojej żonki) akwarium. Od półtora miesiąca jestem już posiadaczem słonej kostki 40×40×40 cm z panelem. Ma ona posłużyć do nauki prowadzenia akwarium słonowodnego i utrzymywania optymalnych parametrów.

Docelowo chciałbym się przesiąść na akawa 300 l z sumpem, które obecnie jest słodkowodną a la Amazonką (BW).

Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęśliwego Nowego Roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Arek77 napisał:

Jestem Arek z Wałcza. Akwarystykę wyssałem chyba z mlekiem matki

Witaj na forum, życzę  Ci oby to mleko się nie rozlało za szybko, witaj i zapraszam do czynnej dyskusji na forum :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Jestem zarejestrowany na forum od sześciu lat,pomimo że akwarium morskiego nie posiadam.Od lat utrzymuję zbiornik słodkowodny,a tutaj zaglądałem z ciekawości,najczęściej na działy techniczne.
Tym niemniej ,koniec końców, choroba morska dopadła i mnie,tzn. postanowiłem założyć mój pierwszy słony zbiornik,a to już okazja aby się przywitać  i ujawnić:)))
Jestem na etapie kompletowania sprzętu.Jak już wystartuję,to pochwalę się w odpowiednim dziale
pozdrawiam wszystkich


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Baniak morski prowadzę dopiero od 20 dni ale już wiem, że pochłonie mnie on na dłużej :)  

81347325_2528092067480439_4612413306714456064_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cześć, Baniak morski prowadzę dopiero od 20 dni ale już wiem, że pochłonie mnie on na dłużej [emoji4]  
81347325_2528092067480439_4612413306714456064_o.thumb.jpg.eeeeb22e87396bec06d2207b6f5e6b8b.jpg
Cześć. Na pewno masz tam lampkę do morskiego zbiorniczka?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, =Fresz= napisał:

Cześć. Na pewno masz tam lampkę do morskiego zbiorniczka?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

To tak tylko do zdjęcia lampy były off świeciłem 2gim telefonem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.