Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem nowy na NR, w grudniu założyłem mój pierwszy mikro zbiornik morski...

Zamieszczę informacje o nim w stosownym dziale aby mieć wszystko udokumentowane.

Proszę o wyrozumiałość dla świeżego morszczaka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wcześniej założyłem parę tematów, lecz się nie przedstawiłem.
Mam na imię Krzysiek, akwarystyką zajmuję się od 5 roku życia mój pierwszy zbiornik to był słoik po ogurkach kamienie z rzeki zielsko z rowu i dwa gupiki.
Zawsze fascynowało mnie podwodne życie, chodowałem coraz to trdniejsze roślinki dążąc do perfekcji.
Lecz nadszedł czas na zmianę, od jakiegoś czasu zakochałem się w morszczyźnie, zacząłem kompletować sprzęt, akwarium zamówiłem(odbiór w lutym) i wyszło jakieś 400 litrów w obiegu.Na dzień dzisiejszy przygotowuję skałę żeby był mniejszy problem przy starcie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alcoholik

Witaj na pokładzie, delektuj się tematami ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowa mnie boli od tego wszystkiego

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie. 

Michał to moje imię. Akwarystyka jest moim hobby od lat 90 tych choć dopiero w tym roku zapuka do mnie data cztery zero.

Tak jak Wszyscy tu obecni , także i ja zostałem " zarażony" jednym z cudów świata - rafą koralową w wydaniu mini.

Sprzęt i wszystko już przygotowane. Wkrótce odpalamy. 

Pozdrawiam Serdecznie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich i dziękuje serdecznie za akceptację.

Mam na imie Sławek. Często kursuję między Otwockiem a Markami więc mieszkam trochę tu i tu. 

Akwarystyką morską zainteresowałem sie parę miesięcy temu. W chwili obecnej dużo czytam, chłonę wiedzę i zbieram sprzęt do pierwszej solanki.

Za kilka tygodni start.

Pozdrawiam.

Edytowane przez MiniRafka (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 80x40x50  z koroną (110 L)  start 20.02.2020. Filtracja Tunze 9004 i Tunze 3162 (siporax, węgiel ). Cyrkulacja 2 x Jebao SOW 5 , oświetlenie Maxspect  RSX R5 150

Dolewka Tunze 3152.

Sól Aquaforest Reef Salt. 

Życie ;

Pachyclavularia, Capnella, Pseudogorgonia, Zonatus, Sarcopython , Briareum, Sinularia zielona, Xenia elongata, Xenie Umbellata, Rhodactis x 5, Cladiella, Anthelia, Acrozonarhus.

Wężowidło Ophioderma.

Rurówka Sabellastarte Magnifica .

Błazenki - 1 czarny i  1pomarańczowy  , Crysiptera Parasema. Pterapogon Kauderni. Krewetki 3x Lysmata Seticaudata. Kraby ;Percnon Gibbesi, Paguristes cadenati. 

 i mnóstwo różnych ślimaków. 

1caf4ac85aa3916be464f1f6d60a70f0u2014a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy :)

Zdecydowanie pochwalam Twoją kolejność. Niestety niektórzy najpierw startują a dopiero potem czytają :D


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzięki wam 4 miesiące temu założyłem swoją pierwszą kostkę lecz znalazłem potrzebne informacje więc to mój pierwszy post :) Michał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie

Nadszedł ten czas i również u mnie pojawiło się małe " mieszkanie"  dla korali i .... pewnie parki Błazenków.

Pozdrawiam 

Start wczoraj:

Akwarium 60x45x45 

10 kg suchej skały + 3,5 żywej.

Woda nowa , piach nowy.

Teraz czekamy...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, akwarystyką interesuje się od najmłodszych lat,  natomiast morskie akwarium to moje pierwsze. Zostałem zarażony tym wirusem przez takiego jednego diabełka z fajką i 19.01.20 wystartowałem ze swoją kostką 50x40x40 z suchą skałą i piaskiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doberek wszystkim :) zawitałem na to forum 5 lat temu gdzie wystartowalem z baniakiem 170l ale z przyczyn losowych po 9 miesiacach musiałem go zamknac.

Teraz po 5 latach wracam do Was z miła checią i nowym baniaczkiem który bedzie u mnie ok 15 marca. Tym razem cos wiekszego bo 440l plus 140 sump. 

 

 

Edytowane przez joohny1990 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu się pozmieniało :D Wracam do gry po 7 latach tułaczki tak więc witam wszystkich serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) mam na imię Olga, mieszkam w Warszawie, ale "oryginalnie" pochodzę z Dolnego Śląska.

Akwarystyką zajmuję się i interesuję (mam za sobą okresy bezakwariowe) od 10 roku życia, więc już trochę żyć udało mi się posłać na tamten świat - niestety :( aktaktualnie mam dwa malutkie słodkowodne awaria - 30 i 12l. Tak, uwielbiam miniaturki. Nie, nie kumam o co chodzi z tym, że duże łatwiej prowadzić. Wychodzę z założenia, że o ile robi się to z głową można prowadzić każde.

W marcu zalałam swoją pierwszą pikorafkę - przecież pisałam, że uwielbiam miniaturki ;) to moje pierwsze spotkanie z morszczyną.

Mam nadzieję, że projekt wypali i nie długo będę mogła pochwalić się ładnymi zdjęciami.

 

Buziaki, O.

Edytowane przez Iwowa
Błędy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry, Witam Państwa ^_^

Jestem Krzysiek ze Szczecina, mam ileśtam lat i od dłuższego czasu interesuję się tematyką akwarystyki morskiej. W niedługim czasie bardzo chciałbym mieć swój mały kawałek oceanu w domu, zwłaszcza że nigdy nie miałem okazji zobaczyć tego cuda natury na żywo. Na razie staram się trochę dokształcić. Czytam forum, śledzę parę kanałów na YT i grup na FB. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł podzielić się moim pierwszym baniakiem. Tymczasem dziękuję za przyjęcie do społeczności.

Miło mi Was poznać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich. Przyszedl czas aby sie przywitac tak wiec  nazywam sie Robert mieszkam w Londynie a akwarystyka interesuje sie od 30 lat. Od roku zainteresowal mnie temat zycia morskiego , zglebialem tajniki tego hobby a pol roku temu okazyjnie nabylem  1000l akwarium  morskie.  Czerpalem wiele wiedzy z tego forum  i chyba juz czas zapoznac sie nieco blizej.  Przepraszam ale nie posiadam polskich znakow. Jeszcze raz witam i pozdrawiam. 

Edytowane przez Robertob (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się przywitam. Jestem Filip mieszkam  na Śląsku. Z akwarystyką miałem doczynienia już w bardzo młodym wieku jednak teraz postanowiłem założyć pierwsze akwa morskie "troche cudów z tym było więc może jakiś temat na blogu napiszę". Akwa już mam od 2 miesięcy narazie wszystko się fajnie toczy. Narazie niestety mam 50l kostkę jednak już niedługo się to zmieni. Trochę wiedzy już nabyłem ale i tak jeszcze dużo jeszcze muszę się nauczyć.

Witam wszystkich^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Antek i w lipcu ubiegłego roku zalałem swoją pierwszą "solniczkę".

Mam dopiero 13 lat, a pierwsze akwarium założyłem w 2017 roku i od tego czasu zawsze szukałem czegoś więcej w akwarystyce.

No i przypadkiem trafiłem na zdjęcie akwarium morskiego...

Potem rok nauki, o podstawach akwarystyki morskiej, przeglądania tego forum itp.

Będąc osobą nieletnią, nie mam niestety tyle środków co dorośli, więc moje akwarium wygląda jak wygląda, ale może dzięki pomocy bardziej doświadczonych osób to zmienię... 

Aha, jeszcze jedno. Otóż lubię pisać... Proszę nie brać tego za "nabijanie postów", bo nie mam po co. 

to by było na tyle.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w gronie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, antak napisał:

Witam

Mam na imię Antek i w lipcu ubiegłego roku zalałem swoją pierwszą "solniczkę".

Mam dopiero 13 lat, a pierwsze akwarium założyłem w 2017 roku i od tego czasu zawsze szukałem czegoś więcej w akwarystyce.

No i przypadkiem trafiłem na zdjęcie akwarium morskiego...

Potem rok nauki, o podstawach akwarystyki morskiej, przeglądania tego forum itp.

Będąc osobą nieletnią, nie mam niestety tyle środków co dorośli, więc moje akwarium wygląda jak wygląda, ale może dzięki pomocy bardziej doświadczonych osób to zmienię... 

Aha, jeszcze jedno. Otóż lubię pisać... Proszę nie brać tego za "nabijanie postów", bo nie mam po co. 

to by było na tyle.

Pozdrawiam

Cześć Toruniak ;) pokarz swój zbiorniczek. Coś tam pomyślimy o masie koralowej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich serdecznie, niedługo po intensywnym zagłębianiu się w wiedzę o solankach rusza start mojego zbiornika, czekam jeszcze tylko na akwa i szafkę :lol:

Pozdrowienia z Lublina :) - ps jest tu ktoś z lbn ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak łatwo się domyślić mam na imię Marcin. Jestem z Dzierzgonia. Akwarystyką interesuję się od szkoły podstawowej. Miałem kilka zbiorników słodkowodnych. Ostatnio trochę krewet " hodowałem ".

Aktualny zbiornik morski (96l brutto) mam od grudnia tamtego roku, wcześniej przez 3 miesiące miałem zbiorniczek 30l ale się przesiadłem. Forum czytam , niestety nie dało się uniknąć kilku błędów. Na szczęście wychodzę na prostą.

Zbiornik pewnie przedstawię w osobnym temacie.

Z zawodu jestem Lekarzem Weterynarii , zaczynam się interesować chorobami ryb i koralowców.

Pozdrawiam Wszystkich

Edytowane przez Marcin P. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marcin P. napisał:

Z zawodu jestem Lekarzem Weterynarii , zaczynam się interesować chorobami ryb i koralowców.

Witaj @Marcin P.

przyda się ktoś taki jak Ty,

Doktorku :smile_wink:

Witaj wśród posolonych. ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.