Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Marcin P. napisał:

Z zawodu jestem Lekarzem Weterynarii , zaczynam się interesować chorobami ryb i koralowców.

Witam kolegę  po fachu wśród posolonych :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Beti napisał:

 

przyda się ktoś taki jak Ty,

Doktorku :smile_wink:

 

Mam nadzieję że kiedyś się przydam, na razie muszę dużo się nauczyć i pewnie sam będę częściej potrzebował pomocy.

Również witam kolegę  :)

Edytowane przez Marcin P. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin P. napisał:

Mam nadzieję że kiedyś się przydam, na razie muszę dużo się nauczyć i pewnie sam będę częściej potrzebował pomocy.

Również witam kolegę  :)

Witam bardzo nam tu taki potrzebny np. by wystawiać recepty na flucofast :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Janusz to moje imię, login "Kawka" dlatego, iż piję ją w ogromnych ilościach... Mieszkam koło Jeleniej Góry - woj. dolnośląskie i przymierzam się do założenia swojego słonego zbiornika.

Akwarystyka jest ze mną od lat dziecięcych, więc temat nie jest dla mnie nowy, choć morszczyzna będzie w moim domu pierwszy raz.

Jestem teraz na wyjeździe zarobkowym, więc wieczorami będę czytał forum i może nawet trochę pytał Was o tematy akwarium, a po powrocie kompletuję (w planie mam 250-300 litrów) zbiornik, sump i buduję lampę LED.

Tak na początek to tyle i dziękuję za przyjęcie mnie do grona klubowiczów Nano-reef.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:coffee:

Witamy na pokładzie posolonych..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po 5 latach przerwy. W międzyczasie zdarzało sie zagladnac na forum, ale baaardzo sporadycznie.  Po tak długim czasie bez morszczaka wracam do tematu, w poprzedniej odslonie byl to RM + kostka z krewetka modliszkowa. Obecnie bedzie to 80x60x60 z sumpem.:)

 

Troche archeologii

dla przypomnienia stary  RM: 

gallery_11362_1754_236269.jpg

Modliszkowa:

gallery_11362_1814_6801.jpg

Edytowane przez boft (wyświetl historię edycji)

Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Dziekuje za akceptacje. 

Jestem Bart,pochodze z malego miasteczka na Śląsku. W marcu zalalem swoja kostke 30l. Bylo troszke przygod ale wszystko doszło do siebie, aktualnie obsada mieszana, jeden blazen(byly 2 ale 1 postanowil pozwiedzac pokoj pewnej nocy..) , jeden krab. Baniak na zywej skale, bez odpieniacza. W przyszłości sa plany na większą kostke (150-200l)

Dziekuje i pozdrawiam 

Screenshot_20200910_205240.jpg

Screenshot_20200910_205659.jpg

Edytowane przez Bart1996 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Bart1996

Proponuje założyć własny temat i kontynuować wątek:)

Świetny baniak.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Dzięki za przyjęcie do zacnego grona [emoji41]
Zanim zaakceptowano mój profil zdążyłem już sporo poczytać i pooglądać świetne akwaria...
Pochodzę z malowniczej miejscowości Suwałki, gdzie jak obserwuję, mało jest słonych akwarystów(chyba, że ukrywają się [emoji38]) Jestem totalnym nowicjuszem jeśli chodzi o słone, a akwarystyką słodkowodną z przerwami zajmowałem się około 6 lat.
Póki co zdobywam wiedzę i planuję budżet, akwarium 105l na razie stoi puste.
Pozdrawiam!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w posolonych,

zalewaj to 105 trochę skały niech się kręci i dojrzewa ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na imię Mariusz.

Na forum jestem z Wami już prawie 3 lata. Przyswajam wiedze jak zostać dobrym morskim akwarystą.

Nadszedł czas aby na dobre zacząć przygodę. Zaczynam kompletować sprzęt i ruszam z koksem. 

Pozdrawiam i nie ukrywam że liczę na Wasze doświadczenie....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po prawie 30 latach posiadania akwariów słodkich, rok temu zdecydowałem się zakończyć przygodę z akwarystyką. No i wytrzymałem rok bez chlupotu wody w domu :). Ponieważ mam zaczynać od nowa i wszystko muszę kupić postanowiłem spróbować przygody z akwarystyką morską. Dziękuje za przyjęcie i liczę na wyrozumiałość. Jestem z dolnego śląska okolice Lubina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kerado napisał:

Jestem z dolnego śląska okolice Lubina.

Witam. Mieszkam w Lubinie, jak będzie potrzebna pomoc to zapraszam. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze Legnica a za 2 tygodnie Dłużyce k. Ścinawy pow. lubiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z Sosnowca . Od lutego będę posiadaczem akwarium słonowodnego. Po latach słodkowodnej przygody czas połączyć nurkowanie na rafie z rafą w domu. Szkło na start to kostka 135 l . Pozostaje mi teraz czekać na start słonowodnego akwa i czytać  rady i porady w sprawach słonowodnej  krainy. Korzystając z okazji życzę wszystkim zdrowia szczęścia i miłości oraz szczęśliwego nowego roku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem z Rzeszowa. Od ponad 15 lat myślę o akwarium morskim i od 2 dni ruszyłem :). Na razie na spokojnie kostka 49 L ale myślę że z czasem się rozkręcę, najważniejsza wiedza i doświadczenie.

 

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do kontaktu 

Adam

20210124_070522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adamos9908 napisał:

Witam ,jestem z Rzeszowa. Od ponad 15 lat myślę o akwarium morskim i od 2 dni ruszyłem :). Na razie na spokojnie kostka 49 L ale myślę że z czasem się rozkręcę, najważniejsza wiedza i doświadczenie.

 

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do kontaktu 

Adam

Witaj na słonym forum, zachęcam do założenia swojego wątku i aktualizacji , ładna kostka :clap:

Ps.gdzie Ty byłeś przez 5lat od rejestracji, upssss...:rolleyes:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Beti napisał:

Witaj na słonym forum, zachęcam do założenia swojego wątku i aktualizacji , ładna kostka :clap:

Ps.gdzie Ty byłeś przez 5lat upssss...

15 lat  :) ,podróżowałem po świecie i oglądałem rafy na żywo  :) , trochę tropików chcę mieć w domu skoro na razie podróże ograniczone  :),na razie się uczę, nawet nie wiem jak przygotować wodę :) ,testy w drodze i chemia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adamos9908 napisał:

Witam ,jestem z Rzeszowa. Od ponad 15 lat myślę o akwarium morskim i od 2 dni ruszyłem :). 

 

Więc załóż własny temat i będziemy pomagać, chłopaki też mają kostki to razem będzie raźniej :smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też pora się przywitać ;) cześć mam na imię Wojtek jestem z Legnicy. W akwarystyce morskiej jestem od troche ponad roku jak i na tym forum pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem Janek i mieszkam w Södertälje w Szwecji, akwarystyką zajmowałem się przez 8 lat a teraz chcę wrócić w morskim wydaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.