Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono, mam na imię Krzysiek i mieszkam w Lublinie. Od zawsze podobały mi się akwaria morskie a od przynajmniej roku zaczęła kiełkować myśl żeby sobie takie akwarium postawić. Trochę ostatnio zgłębiałem wiedzę w tym kierunku, ale wiadomo, że nic nie uczy tak dobrze jak praktyka. Więc jeżeli coś nie pier... to w kwietniu powinno dojść do pierwszego zalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Mam na imię Miłosz. Pisałem już co nieco o planach przejścia z fazy małego słonego eksperymentu, do jakiejś bardziej ucywilizowanej formy akwarium. Brak czasu spowolnił mnie ale nie zatrzymał i wreszcie kończę przenosiny do nowego zbiorniczka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Rybusie :D

Ostatnio witałam się chyba w 2009 roku więc wypada przywitać się ponownie ;) Mam na imię Marianna, jestem z Warszawy. Akwarystyką interesuję się od dziecka i od zawsze mam jakieś akwarium w domu. Najdłużej Malawi, ponad 6 lat, które zdradziłam dla solniczki. Mój pierwszy morski baniak miał prawie 500l w obiegu i cieszył bardzo moje serduszko  ale niestety z różnych powodów musiał zostać zlikwidowany w 2012. Ostatnie kilka lat to głownie akwaria roślinne bo zajawka na aquascaping ale serce nie sługa, czas powrócic na morze i pomoczyć  rączki w słonej wodzie :) zaczynam tym razem w mikroskali i czuję się jak totalny nowicjusz dlatego wszelkie porady jak i dobre słowo mile widziane :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!! mając takie, wieloletnie doświadczenie z pewnością sobie poradzisz i myślę, że to my skorzystamy z Twojej wiedzy, a w mniejszym stopniu odwrotnie[emoji3] pozdrawiam!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał :) zobaczymy jaki bedzie ze mnie pożytek :D ale ciesze się bardzo bo przede mną kolejna nowa przygoda którą zaczynam zupełnie od zera :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleźć gdzie się wita, a tu nagle tadam! Samo się napatoczyło.

( fraza ,,nowy członek '' w wyszukiwarce nic nie pokazała)

Jestem Tadeuszem po czterdziestce, duchowo po trzydziestce, a fizycznie w sumie nie wiem...

Mieszkałem sobie w Kielcach, ale recesja w 2006 wymiotła mnie nad ocean i w sumie zrobiła mi prywatnie dobrą robotę. 

Kocham rafy, ale jestem erotomanem gawędziarzem w tej dziedzinie.

Ślinię się na ich widok, ale nigdy ich nie dotknąłem.

Ale kiedyś dotknę...

Swoją miłość na razie ograniczyłem do planów założenia akwarium morskiego, jestem na etapie czytania i zadawania pytań.

Także będę Was czytał do bólu, nie krępujcie się.

Już sobie upatrzyłem akwarium 500 litrowe i żadna siła od zakupu mnie nie odciągnie.

Moim prywatnym mentorem i przewodnikiem po tej krainie jest Bartek Stańczyk,  który za pewne nic o tym nie wie.

To dzieki niemu chemia morska staje sie czytelniejsza hip hip hura!!!

Z góry przepraszam za infaltylne pytania, ale primo kto pyta nie błądzi,  a ultimo, kto nie błądzi ten ma więcej kasy w kieszeni.

Pozdrawiam Was ciepło, cieszę się że tu jestem. Czuj czuj czuwaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dopiero zajarzyłem, że się nie przywitałem - a przecież jakby nie patrzeć kultura tego wymaga - przepraszam za spóźnienie...

Mam na imię Mariusz, lat jakoś 37 czy 38 - zależy jak liczyć bo z 31 grudnia jestem.

Mieszkam w Lidzbarku Warmińskim, pochodzę z Mławy, studiowałem w Olsztynie i ogólnie trochę tułałem się po świecie (głównie za pracą). Teraz już spokojnie osiadłem, mam żonę i dwóch synków, a skoro już się ustabilizowałem to wracam do mojego wymarzonego od dziecka hobby - akwarystyki morskiej. Niedawno zakończyłem moją trwającą kilka lat przygodę słodkowodną, na rzecz mini solniczki. To moja pierwsza, nieśmiała i budżetowa wersja akwarium morskiego i generalnie jeśli się uda i spodoba się mojej lepszej połowie - kolejne będzie sporo większe (jakieś 80 kilka - 90 litrów szkiełko od mojego brata i bardzo daleko w marzeniach na za ileś tam lat 300l).

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów i dziękuję za to, że mogłem do was dołączyć ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem Michał i mam 34 lata. Akwaria towarzyszyły mi praktycznie zawsze, ale tylko słodkowodne (w tej chwili już tylko kostka z bojownikiem). Pod koniec tamtego roku z niewiadomych przyczyn naszła mnie ochota na solniczkę. Długo zbierałem wiedzę i wreszcie postanowiłem coś kupić i założyć pierwsze słonowodne akwarium.
Życzcie mi powodzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj po tej drugiej stronie, trochę słonej ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Niestety w związku ze zmianą miejsca zamieszkania byłem zmuszony zlikwidować akwarium. Po 3 latach wracam z tym samym zbiornikiem czyli 150x60x70 lecz z trochę odświeżonym wyposażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . 

Mam  na imię Paweł, mieszkam w Chotomowie k. Legionowa , właśnie zaczynam swoją przygodę z pierwszym akwarium Morskim . 

Nawiążę kontakt z osobami z moich okolic celem wymiany doświadczeń.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wierzbi napisał:

Witam wszystkich . 

Mam  na imię Paweł, mieszkam w Chotomowie k. Legionowa , właśnie zaczynam swoją przygodę z pierwszym akwarium Morskim . 

Nawiążę kontakt z osobami z moich okolic celem wymiany doświadczeń.

Pozdrawiam

Witaj w słonym świecie :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :czapkizgłów:)

Jestem Paweł, 33 lata z Łodzi

Akwarium zalane na koniec lutego, kręci się i dojrzewa.

Jak będzie chwila to założę wątek.

Pozdrowienia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, ma na imię Jacek, nie wiem czy się witałem, chyba tak ale nie pamiętam :) Akwarium 120x60x60

IMG_0894.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam na imię Roman, przed 50'tką, okolice Gliwic. Akwarium 30x30x60 od roku, teraz przesiadam się na 50x50x50 z sumpem.

Pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Rafał. Na forum już kilka lat. Akwarium w domu od zawsze. Od listopada 2021 przesiadka na morskie 450l, bez sumpa. Odpieniacz tunze 9012. Pompy jebao sow 9. Korale miękkie. Kilka LPS. Kilka rybek. Narazie czytam, czytam i czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rutekr napisał:

Witam 

Rafał. Na forum już kilka lat. Akwarium w domu od zawsze. Od listopada 2021 przesiadka na morskie 450l, bez sumpa. Odpieniacz tunze 9012. Pompy jebao sow 9. Korale miękkie. Kilka LPS. Kilka rybek. Narazie czytam, czytam i czytam.

Witam . Czytaj dalej,  od tego nikt nie umarł . Wiedza się przyda i powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim ;) Chciałabym sie przywitać, jestem tutaj nowa, a swoją przygodę z akwarium morskim właśnie zaczynam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam na imię Tomasz i jestem z nowego dworu mazowieckiego i będę zaczynał przygodę z akwarium morskim. Podpowiedzcie gdzie mogę się podszkolić w zakładaniu zbiornika i takie tam dla początkujących. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem, na forum masz naprawdę wszystko co trzeba. Nic tylko czytać, czytać i czytać, oraz robić  notatki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.