Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

:unworthy: Witam wszystkich , mój staż w morskim już prawie dwa miesiące z 47 litrami :) , no ale po głowie już mi chodzi coś innego :) , chyba z nudów przychodzą takie "głupie" myśli :):thumbup:

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy malawista w końcu trafia na nano-reef :D

Witajcie :unworthy:

Nie tylko malawista,także niedoszły malawista :bump1


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie całą społeczność tego forum. Moje doświadczenie z morszczyzną jest śmieszne bo trwa niecałe 3 tygodnie. Posiadając w domu 3 baniaczki "słodkiego" życia postanowiłem otworzyć 42 litrową solniczkę...no i powiem szczerze,że to wciąga. Już zastanawiam się czy przypadkiem nie oddać po znajomych obsady słodziaka i otworzyć troszkę większe bo 125l akwarium morskie. Jeszcze wcześniej jako taki anonimowy użytkownik tego forum co mogłem to czytałem, starałem się uzupełniać braki w wiedzy i powiem tak..dziękuje,że jesteście..bo dzięki takiemu zaangażowaniu ludzi i takim ludziom jak Wy akwarystyka morska staje się przyjemniejsza, łatwiejsza oraz człek nie jest już taki naiwny w towarzystwie sprzedających w sklepach z morszczyzną którzy tak łatwo wykorzystują brak wiedzy klienta.

Pozdrawiam Adrian :thumbsup:


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Jestem nowicjuszem :), chciałem się przywitać z całą społecznością forum wcześniej jako anonim przeglądający informacje teraz juz jako "authenticated user" tego forum. Z akwarystyka wczesniej nie mialem doczynienia jako wlasciciel. Więc będzie to moje pierwsze akwarium jakiekolwiek. Jeśli ktoś mieszka w okolicach Łodzi, służy radą i można zobaczyć jak to u niego wygląda to chętnie bym odwiedził. Mam zamiar założyć baniak minimum 130l ale to wyjdzie pewnie w praniu czy będzie to 160 czy 130. Jeszcze muszę trochę poczytać jak każdy nowicjusz nt. parametrów wody i wykonania całego osprzętu, który przyda się do przetrwania tego co będzie pływać w środku :)

Pozdrawiam

Bartek - Konstantynów Łódzki/Łódź


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bartku Łódź

dobrze zaczynasz - od zdobywania doświadczenia, gratuluję. Jeżeli masz ochotę się do mnie przejechać (z Konstantynowa jest kawałek), to zapraszam. Chętnie odpowiem na pytania, o ile będę potrafił. :)

Lepiej od razu postaraj się o większe, chociaż 160l, a może jeszcze ciut więcej. A teraz czytaj, żebyś wiedział o co podpytać. ;)

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i zielony.

Kiedyś posiadałem akwarium, ale po przeprowadzce zabrakło na nie miejsce.

Teraz chciałbym je reaktywować i oczywiście z jakimś profesjonalizmem.

Mam nadzieję, że znajdę tu dużo cennych informacji

i będę mógł podzielić się wiedzą.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bartku.

Zapraszam na pogawędkę :welcome:

Może się zdarzyć że będę potrafił Ci pomóc :question:

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez WITAM WSZYStKICH OSOLONYCH unworthy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

nazywam się Bartek , z zawodu jestem lekarzem weterynarii, prowadzę klinikęweterynaryjną w gorzowie wlkp.

po latach chcę wrócić do akwarystyki i spełnić swoje małe marzenie- akwarium morskie.

na pewno zacznę was zanudzac pytaniami....w innych działach


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko, czytaj i pytaj :)

Witaj na forum :unworthy::coffee::welcome:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pierwszy post ale forum już prawie przeczytane (prócz DIY -jestem leniem) i zanim zabiorę się do solniczki przeczytam jeszcze raz. Chciałbym podziękować wszystkim doświadczonym kolegom którzy dokładają swoją cegiełkę do tego forum. Dzięki Wam wiele się nauczyłem ale im więcej wiem tym więcej mam pytań więc nie będziecie mieli ze mną spokoju.

pozdrawiam

Michał


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na imie Wojtek. Mieszkam niedaleko Czestochowy.

Akwarystyka zajmuje sie juz kilka dobrych lat. Obecnie hoduje w swoim 360litrowym akwarium glownie rosliny oraz paletki z kilkoma innymi gatunkami ryb.

Jestem zachwycony akwariami morskimi i coraz bardziej chodzi mi po glowie zalozenie owego zbiornika. Narazie jednak studiuje to forum, czytam ksiazki i moze niebawem zdecyduje sie na przygode z solanka. Z gory chce podziekowac wszystkim forumowiczom za pomoc i dobre rady, o ktore na pewna bede pytal;)

Pozdrawiam serdecznie!


Zglebiam wiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich morszczaków.

Nazywam się Mateusz i mieszkam w Legnicy.

Pracuję jako agent Europejskiego Centrum Odszkodowań,

także gdybyście mieli problemy z odszkodowaniem,

nie wiedzieli co zrobić, gdzie się udać bądź też uważacie że dostaliście za mało

to z chęcią odpowiem na wszystkie pytania ;).

Już od dwóch lat interesuję się akwarystyką morską,

zaraził mnie ją mój imiennik z Legnicy który polecił mi to forum.

Postanowiłem w końcu założyć swoje własne 30 litrowe 'karaiby',

a co za tym idzie założyłem również konto.

W ciągu najbliższych tygodni możecie spodziewać się już pierwszego postu z zakupami

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie

mam na imię Marcin, na forum jest to mój pierwszy post. solniczka interesowała mnie zawsze, odkąd w latach 90-tych zobaczyłem morski zbiornik w jednym tarnogórskim sklepie zoo (nie istnieje od dawna, a był to jeden z najlepszych sklepów, do jakich w życiu wszedłem). do tej pory, od 96 roku zajmuję się akwarystyką słodkowodną.

forum przeczytane, jednak mam nadal masę pytań, tym bardziej, że wiele informacji jest sprzecznych, i chciałbym je zweryfikować. aczkolwiek mam wielki szacunek i ogromne dzięki, że chciało sięwam poświęcić czas i chęci na podzielenie się swoją wiedzą.

co do samego zbiornika, to narazie nie posiadam, jednak do połowy tego roku mam nadzieję zalać. próbuję podejść do tematu z rozwagą i rozumem-nie ruszę z czymś, zanim nie dowiem się możliwie o tym najwięcej.

pozdrawiam, Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Nazywam się Piotr i jestem z Gliwic. Od wielu lat hobbystycznie zajmuję się akwarystyką. Do tej pory tylko słodkowodną. Jednak od jakiegoś czasu kusi mnie przygoda z morską wodą :). Na razie zbieram informacje i z wolna zaczynam kupować sprzęt. Jak dobrze pójdzie to ma zamiar za jakiś rok odpalić swoją solniczkę. Dziękuję wszystkim użytkownikom tego forum za masę bezcennych informacji. Jak bedę miał konkretne pytania to będę pytał :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na imię Patryk. Do tej pory zajmowałem się akwarystyką słodkowodną. Ostatnimi czasy sprzedałem swoje 275l i teraz kompletuje sprzęt na mój pierwszy kawałek rafy. Na początek będzie to skromne 54l, ale z czasem...zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich BARDZO SERDECZNIE! Cieszę się, że udało mi się znaleźć tak wszechstronne forum ( pełen szacun dla pomysłodawców). Już się cieszę na wspólne pogaduchy. Obecnie jest pewien projekt w planach ale jest wiele "ale". Z tego co już udało mi się wyczytać jestem wręcz pewien, że z waszą pomocą wszystko pójdzie jak powinno. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Nazywam się Dawid jestem z Nowego Sącza zastanawiam się nad zakupem ReefMaxa będzie to moje pierwsze akwarium słonowodne.Puki co to czytam i jeszcze raz czytam.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Jeste Łukasz z Kościerzyny (pomorskie).Akwarystyka słodkowodna zajmowalem sie przez nascie lat a od 3 miesiecy czytalem i czytalem morszczyzne.Teraz zalozylem 30l kosteczke w ktorej jak tylko zagosci piekno koralowcow zaczne kompletowac wiekszy zbiornik. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na imie mam Przemek mieszkam w Bytomiu cukrem zajmuje sie około 8 lat teraz czytam o soli i wciaga mnie strasznie kiedys mialem 1 podejscie ale bez wiedzy wszystko poszlo sie chrzanić... Mam nadzieje wystartowac z baniakiem 350L bo ryby morskie sa wymagajace ale znajac paradoks ktory dreczy wiekszosc osob braknie mi kasy i wystartuje z 70L . No to chyba wszystko pozdrownia dla ekipy nano reff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam na imię Damian i jestem z Jeleniej Góry. Akwarystyką morską zainteresowałem się widząc jak się męczy od roku mój przyjaciel Madchicken i jak wiele sprawia to radości. Swoją przygodę zacznę najpewniej od malutkiej solniczki by w przyszłym domu móc z czystym sumieniem zamiast wykończyć drugą łazienkę postawić 500L akwarium :-)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie na naszym malutkim forum :welcome: :welcome: :unworthy:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje imie Jacek , jestem z Wroclawia Moja jedna z wielu pasji Akwarystyka :) Morska od niedawna do tej pory slodko-wodna jak u wszystkich lub ba prawie wszystkich pomyslalem za slodko to posole :thumbup: i cos z tego wyszlo :) ulubiony kawalek barwnej i kolorowej natury za szklem POZDRAWIAM I WITAM WSZYSTKICH Z NANO-REF :welcome::welcome:


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam na imie Robert i mieszkam w okolicy Żnina.Po przeszlo roku czekania i czytania nadszedl wreszcie czas na moje akwa.Narazie patrze jak woda z osmozy od 2 dni leci powoli do zbiornika :sleeping: Zapewne niedlugo zaczne Was meczyc pytaniami :yes


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.