Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

to mój pierwszy post na jakimkolwiek forum, ale trzeba jakoś zacząć :smiling: Mieszkam koło Andrychowa , od 2 lat mam 2 akwaria słodkowodne, 100 i 25 litrow, a w planach juz przygotowywane 450 l. A ja ciągle nie wiem jakie ono ma być : roślinne (bo rośliny fascynują mnie, ale w tym temacie wyżywam się w ogrodzie) czy morskie, bo tak naprawdę fascynuje mnie ta mnogość i różnorodność życia rafy. Ostatnio wyremontowałem (skleiłem) zbitą starą 25tkę i zamierzam zalać tę picorafkę. chcę zobaczyć , co bedzie..... Spróbuję bez odpieniacza, tylko Hydor Evo-Mag albo Hydor Pico Ewolution, oświetlenie Aquael Duomarine 2 x 11 W, nie wiem jakie nocne , bakterie na start (Aquaforest Bio) , sucha skała i piasek Bali, sól Blue Treasure, nie wiem póki co czy to zalewać, czy dopiero jak będę miał Żywą Skałę i żywy piasek. Jeśli ktoś to przeczyta :smiling: , proszę o uwagi i może ktoś z okolicy ma do sprzedania/odstapienia LR i piasek i wodę z podmiany. Pozdrawiam i

Edytowane przez Wojtek66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

no i po latach moczenia rąk w krakowskiej wodzie słodkiej nadejszła ta wiekopomna chwila i chcę zacząć moczyć w słonej :-)

Pozdrawiam

Joanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie miłosników akwarystyki morskiej.

Mam na imię Marek .Jestem z Kielc. Jestem zdecydowany załozyć baniaczek z rafką.

A tymczasem czytam.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Jarek. Jestem z Ostrowa Wielkopolskiego.

Akwarium morskie podobało mi się od zawsze, jednak miałem w sobie blokadę psychologiczną, że to zbyt drogi i zbyt odpowiedzialny interes, żeby po jakimś czasie mi się znudził. Potem jednak spotkałem duże sprawne akwarium w biurze jednej z osób, z którymi przyszło mi współpracować i uznałem, że to jest jednak temat wart zachodu. W zoologicznym oglądałem ReefMaxa, ale sprzedawca w ostatniej chwili wyciągnął kompletną kostkę 30L. Mózg przerobił informacje. Na drugi dzień był telefon do zaznajomionego posiadacza dużego akwarium, seria krótkich pytań - woda na start + żywa skała, hasło w telefonie - nie ma problemu.

Więc jedziemy z tym...

:)

Kostka od 2 dni stoi zalana i mieli, dokupiłem tak naprawdę tylko grzałkę i termometr, dostęp do wody z działającego zbiornika mam, do wody z RO też, zamówiona sól, jeszcze trochę żywej skały, jeszcze trochę suchej skały i porządny żywy piach + przyrząd do sprawdzania zasolenia.

Wielkość zbiornika - choć 30 L na papierze wygląda mizernie - na początek naprawdę w zupełności mi odpowiada.

Z tego litrażu może już być.... tylko lepiej ;)

Życie jak na razie tylko to co wylezie ze skały, jestem cierpliwym człowiekiem. Zbiornik się ogarnie i będzie ok - wtedy zacznę myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój pierwszy post. Założyłem tu profil ponieważ chcę postawić akwarium morskie 60/70 l. i pewnie będę potrzebował pomocy. Sam na pewno zdam też relację z budowy tego zbiornika aby dowiedzieć się co spaprałem :) W przyszłości mam nadzieję, że i sam będę mógł coś komuś doradzić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w Naszych solankach. Co prawda to nie Ciechocinek ale na przyjemności tez można liczyć. Jest to wytężona praca, która nagradza.

Jeszcze raz witajcie i zapraszam do lektury ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemności pewnie więcej niż w Ciechocinku :-)

Witajcie nowi posoleni ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forum jestem Rafał z Zabrza czytam i przeglądam forum już jakiś czas. Myślę cały czas o założeniu małej solniczki chociaż mam sporo wątpliwości czy dam sobie z tym radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Rafał jak masz trochę grosza, cierpliwości i przede wszystkim czasu by opiekować się zbiornikiem to na pewno dasz rade, a od porad i problemów itp. masz nas. :)

Edytowane przez sPRYTny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną Szlachtę Morską

Nazywam się Tomek i jestem z Łodzi, na początku tego roku zafascynowała mnie akwarystyka morska. Po jakiś 8 miesiącach studiowania forum i przepytywania ludzi "z branży" postawiłem swój pierwszy morski baniak. Jest to 120 litrowa kostka z sumpem (50 litr). Wcześniej było słodkie 240 malawi (jest do dzisiaj). Niedługo wrzucę fotki mojego dojrzewającego od 3 tygodni baniaka do odpowiedniego działu.

Tymczasem Witam Was Serdecznie !!!


350 litrów w obiegu

akwa222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego Łodzianina ;)

Wysłane z mojego Samsunga galaxy S5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Darek. Mieszkam w Płocku. Do niedawna byłem pasjonatą zbiorników roślinnych, właściwie nadal jestem ale od pewnego czasu coraz częściej spoglądałem w kierunku Waszych zainteresowań. Nie będąc pewien czy akwarystyka morska mnie wciągnie, zmodyfikowałem słodkowodne akwarium o pojemności 112 litrów i posoliłem na początku września. Jeśli wciągnie - to w wakacje postawię większą solniczkę (ok. 200l.), jeśli nie wciągnie - to postawię zbiornik tej samej wielkości, tyle że wrócę do freshwater. Na razie solniczka wciąga wyśmienicie... finansowo również :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @darma11. Następny posolony z Płocka :)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez witam kolejnego morszczaka z Plocka :D.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W wakacje" to chyba po zjezdzie, na ktorym zdobedziesz wiele doswiadczen ? :secret: :thumbup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam na imię Tomek mieszkam w Holandii.

Akwarystyką zajmuję się od młodości ale słodką.

postanowiłem spróbować czegoś nowego :)

Pozdrawiam Tomek


3b95dcd494001ace618b93dcfe6934a8u792a696.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, do tego czasu posiadałem tylko zbiorniki słodkowodne ale cały czas czegoś mi brakowało, jakiś czas temu byłem w Egipcie i tam widząc tą różnorodność wszelakiego życia pojawił się impuls że fajnie by było mieć kawałek tego w domu, fakt że od wizyty w Egipcie trochę już minęło ale iskra zapalna nie zgasła i tak na start zaadaptowałem lekko ponad 100L baniaka na morskie żeby poznać ten świat od kuchni popełnić pierwsze błędy i docelowo kiedyś postawić zbiornik docelowy.

Aha żeby jakoś się zlokalizować w mapie posolonych to pozdrawiam z Konina - WLKP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to witam wszystkich jestem z zakopanego i tez zakladam 250l :D:D i ciezko tutaj u nas z morszczakami;/


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nazywam sie Piotr, jestem z Warszawy. Od wielu lat chorowałem na morskie akwa. Obecnie od 2 dni posiadam 25l jako poligon, ale czeka już 200 + 60 sump (na razie słodkie). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nazywam sie Pawel, mieszkam w Warszawie.

Od kilku lat chodzilo za mna zalozenie morskiego akwarium, ale jakos brakowalo mi zdecydowania. W zeszlym tygodniu przypadkowa rozmowa z kolega z pracy przywrocila to marzenie :) takze zaczynam sie przygotowywac teoretycznie.. na poczatek to nie bedzie duzy zbiornik (60l). Z gory bardzo dziekuje za pomoc innym, doswiadczonym Forumowiczom!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Mam na imie Rafal,

Po wieloletniej przygodzie ze slodkowodnym nadszedl czas na kolejny krok mianowicie jestem na etapie kompletowania sprzetu na pierwsza solanke, w zwiazku z tym nasowa mi sie masa pytan. Licze na pomoc bardziej doswiadczonych kolegow. Pozdrawiam wszystkich.


c6fec50cb65b0282d165cba711b93e7eu557a511.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Damian, czytam forum już od jakiegoś czasu i czas się przywitać :)

Przygodę z solniczką zacząłem od marca 2014 r.

jest to mały zbiornik 115x30x25 wiszący nad tv :) sump znajduje się w szafce obok o pojemności 40l w sumie w obiegu posiadam

100l inwazje glonów i cyjano mam już za sobą :) posiadam 9 gatunków miękkich i mają się super obecnie chce dołożyć lps :) mam nadzieje że w razie potrzeby dostane " pomocna dłoń" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mam na imię Mariusz założyłem 470L soli start był 26.04.2014 r. Prowadziłem archiwizację zdjęciową i z miłą chęcią pokaże jak to wygląda tylko nie wiem jak/ gdzie dodać wątek :( może ktoś pomoże jakimś print screenem ???

Z góry dziękuję i do zobaczenia .

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.