Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i ja i życzę samych radości z odkrywania tajemnic oceanu we własnym domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Krzysztof.

Akwarystyką zajmuję się już 10 lat i nadszedł czas akwarium morskie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. jestem Kamil mam 24 lata. z zawodu jestem operatorem/programista maszyn . Akwarystyka interesowałem się już za gnojka. pierwsze słodkie miałem w wieku 12 lat 120 l .potem jakoś się skończyła zajawka. ale wiedziałem już wtedy że jak będę pełnoletni i w miarę ogarnięty to uderzam w morskie (marzenie) . no i zaczelo sie po malu spelniac wstyczniu tego roku. dwa miesiące klepania teorii. aż w końcu rzuciłem się na maleńka 25 ( panel 10 doklejony) która miałem jeszcze za czasów dzieciaka.na nim docierałem te moje teorie. po 2 msc przeprowadzka, skok na 50 z sumpem 25 . a po dosłownie miesiącu.  skok na 200 z powodu przecieków w 50. i tak 200 stoi już z 2.5 msca. co potem zobaczymy. ale marzę o ścianie działowej 500-1000. i gdy tylko uda mi się kupić mieszkanie. na pewno się rzucę na te głęboka wodę. na razie docieranie teorii. to chyba tyle. Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spóźnione przywitanie :rolleyes:  Witam wszystkich :)

Mam na imię Michał, od kilkunastu lat mieszkam we Wrocławiu. Akwarystyką interesuję się od dziecka, a przynajmniej od szkoły podstawowej - zaczynałem od Mieczyków, Molinezji i innej drobnizny, następnie dyskowce - paletki, później długa przerwa i  od trzech lat akwarium morskie. Obecnie to już drugie moje akwarium z morszczyzną - zmienione na większe.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam na imie Marek, mieszkam w Warszawie.

Akwarium z "Malawi" miałem przez dobrych kilka lat. Potem przerwa kilkuletnia. Na dzisiaj zauroczyłem się "morszczyzną" i planuje poprowdzic swoje pierwsze morskie. Na dziś czytam i przyswajam całą dostępną wiedzę książkową i forumową. W planach  pewnie 1000 w obiegu.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez inzynieroneteu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam na imię Łukasz i jestem z Wrocławia. Pierwsze akwarium słodkowodne założyłem gdy miałem 12lat. Zainteresowaniem do zwierząt zaraził mnie dziadek. Ale pasję akwarystyczną rozbudził tato. Przez całe życie hoduję różne gatunki zwierząt, mam na koncie wieloletni staż w terrarystyce. Po przeprowadzce do Wrocławia zabrakło mi trochę towarzystwa. Na morskie chorowałem od wielu lat. W wakacje kumpel uświadomił mnie ze to nie musi być aż tak drogie jak mi się zdawało. Przyznam że cały start był też za sprawą tego ze on jednocześnie wystartował z baniakiem. W temacie jestem całkowicie świeży, także liczę na waszą pomoc :)

Myślę że moje obecne akwarium jest tylko przystankiem w drodze do poznania tego pasjonującego świata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

Cześć mam na imie Wojtek. Akwa mam  od kiedy pamietam ,ale słodkie.Czas na słone .Jestem w trakcie kompletowania sprzętu także w niedługim czasie będe zasypywał pytaniami.Forum śledzę od 1,5 roku czytam praktycznie wszystko pogłębiając swoją wiedzę narazie teoretycznie.Mam nadzieje że niedługo też praktycznie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z tej strony Wojtek z Wrocławia. Jakieś dwa miesiące temu udało mi się kupić używany, ale w dobrym stanie, zestaw do akwarium morskiego. A skoro już go kupiłem to i zalałem ;)Niestety okres wakacyjny był dość mocno wyjazdowy co nieco spowolniło pełny start zbiornika. Od września wszystko rusza pełną parą i baniak jest w trakcie dojrzewania. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i cieszę się, że jestem w zacnym gronie morszczaków :D 

Wojtek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, metmez napisał:

Cześć,

z tej strony Wojtek z Wrocławia. Jakieś dwa miesiące temu udało mi się kupić używany, ale w dobrym stanie, zestaw do akwarium morskiego. A skoro już go kupiłem to i zalałem ;)Niestety okres wakacyjny był dość mocno wyjazdowy co nieco spowolniło pełny start zbiornika. Od września wszystko rusza pełną parą i baniak jest w trakcie dojrzewania. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i cieszę się, że jestem w zacnym gronie morszczaków :D 

Wojtek

 

Witamy :) zakładaj nowy temat na forum! :) chętnie zobaczę jak przebiega dojrzewanie u innych bo sam zalałem kolejny baniak 2 tyg temu :)
powodzenia!



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blizzard2009

Dzięki! na pewno się przyda ;) temat powstał w dziale nasz akwaria / 250-600L - Start solniczki z Wrocka

pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, no to wlasnie przed chwilą w nim coś pisałem :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jestem krewetkomaniakiem od 2 lat :D. Akwarystyka intrygowała mnie od zawsze, a najbardziej ta morska. Pełna barw i egzotyki. Teraz zbieram wiedzę i za jakiś czas mam zamiar stawić czoła pierwszemu morszczakowi. Na razie będę zbierał informacje bo nigdzie się nie spieszę, mam 15 lat. Jestem z pod Krakowa. Liczę na waszą pomoc ^_^ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zbieraj wiedzę i po mału przygotowuj się do startu pierwszej solniczki :). Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są na forum osoby ze wschodniej części Warszawy ? Szukam kogoś kto pokaże co i jak i powie jakich błędów nie popełniać ;)

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów mam na imię Artur i jestem z Łodzi.

Z uwagi że posiadam akwarium  roślinne (jeszcze chwila) dużo czytam i chłonę wiedzę.

Szukam kolegów z Łodzi którzy chcieli by się wiedzą podzielić,może ktoś jest z Olechowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim!

Tomek z Kielc. Za namową córki dałem się wciągnąć w solniczkę. I jest od dwóch tygodni zestaw aquaela 30l.

 

Na razie jest żywa skała około 3,5kg i piasek kwarcowy 3kg. Filterek fzn3 i grzałka robią swoje.

Badamy parametry i czekamy na stabilizację.

Całość się budzi do życia. Poznajemy lokatorów tych dzikich.

 

IMG_20171029_185734_1024x1156.jpg

Edytowane przez Tomasz-Reef
Gramatyka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowych posolonych.

Życzymy sukcesów.:)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźnione Cześć!

Jestem Marek, na razie 0 doświadczenia w akwarystyce.

Przez co na razie chłonę wiedzę z forum i snuje plany. Mam nadzieje że te snucie planów nie będzie trwało zbyt długo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część jestem Krzysiek z Warszawy, po 6 latach z 200 litrowym akwarium słodkowodnym przesiadka na 130 litrów słonego, póki co w trakcie kompletowania wiedzy i sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nazywam się Jacek, mieszkam w Nysie. Po 10 latach wracam do akwarystyki, ale tym razem będzie na słono. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Daniel mieszkam w Grodzisku Mazowieckim.
Wczoraj na spontanie popełniłem moją pierwszą piko solniczkę i będę potrzebował waszej pomocy ;)57de4862fadff665621a99fcd301b05c.jpg

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.