Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich miłośników morszczyzny,mam na imie andrzej i pochodze z wawy,od 5 lat mieszkam w oslo.zakreciła mnie solniczka i chciałbym postawić kawałek morza w domu.mam 720L malawke,ale już to co chciałem to juz osiągnołem i syn dostanie w spadku.mam pytanie. 1.co może mi przydać mi sie z malawi-mam dwa kubły o przelocie łącznym 3500h/h i dwa cyrkulatory koralia 2 i 4 o przelocie łącznym 5900L/h. pytanie nr.2 jaki sprzęt powinienem dokupić do tego akwa-chodzi o osmoze,ro itd.przeprowadzcie mnie przez mgłe,prosze:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Patryk z Płocka. Miałem od lat juz chyba wszelkie akwariasłodkowodne. Teraz czas na solanke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie ;)

milo mi ze moge sie tyle nauczyc, tak aby stworzyc swoja wlasna malo rafe ;)

Pozdrawiam

Szymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów:waving

Na imię mam Marcin, znany pod ksywą - Głosiu.

Od dziecka interesuję się akwarystyką, pasjonują mnie zbiorniki roślinne.

Od kilku lat mam kilka baniaczków, upodobałem sobie japoński styl Nature Akwarium (styl promowany przez Pana Takashi Amano).

Jestem Moderatorem na najwiekszym forum internetowym (polskim ;)) dotyczącym krewetek słodkowodnych

(Pozdrowienia dla Zielonego Mintaja który również tam bywa).

Od 11 września 2009r (tydzień temu ), jestem posiadaczem 2 zbiorników morskich które traktuję jako wprawkę przed dużym morszczakiem. Mam 98l i 16l "cube" z Opti White, do tego 20kg LR, i trochę sprzętowych wynalazków.

Do akwarium morskiego i czytania nano-reef namówił mnie kolega - "Kivi" którego niniejszym serdecznie pozdrawiam.

Proszę o wyrozumiałość jeśli palnę na forum jakąś głupotę ;) przywilej początkujących.:kapelusz


Było...300l + 34kg LR - Euphyllia, Zoa, Capnella, Xenia, Sinularia sp.

Jest 500l + sump 45kg LR ...i coś tam pływa :)

Pozdrawiam

Głosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, witam Wszystkich, na pogłębianie wiedzy nigdy nie jest za późno, chętnie się czegoś dowiem od bardziej doświadczonych ale również chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu akwarium, które działa już prawie rok czasu, a na początku lekko nie było...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imie Waldek i obecnie mieszkam w USA. Forum to przegladam od kilku miesiecy a dopiero teraz zdecydowalem sie zalogowac. Jest to super miejsce dla kogos takiego jak ja. Moje slonowodne akwarium pomagal mi zakladac moj Boss ktory sam takie posiada i ktory byl dla mnie przewodnikiem. Ale teraz widze ze popelnilem kilka podstawowych bledow ktorych mozna bylo uniknac majac wiecej wiedzy.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam się Adrian akwarystyka słodkowodną interesuję się od 7lat obecnie na składzie 112l akwarium ogólne, 25l i 16l krewetkaria. Teraz nosi mnie chęć postawienia akwarium morskiego w kostce 20-25l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Patryk z Poznania akwarystyką zajmuję się już dość długo narazie słodkowodną ale mam nadzieje,że to forum pomoże mi założyć akwarium morskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Łukasz interesuje sie akwarystyka od paru lat a od pół roku pracuje w sklepie zoologicznym. Zamierzam odpalic 100litrów solniczki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Akwarystyką interesuję się od bardzo dawna. Od kiedy pamiętam mam jakieś akwarium. Dziesięć lat temu siostra kupiła mi na urodziny książkę o "morszczakach" w domu. Tylko słaba dostępność i wysokie ceny powstrzymały mnie od realizacji. Od kilkunastu dni czytam forum, bo decyzję już podjąłem. Będę uruchamiał morskie akwarium o pojemności ok 300 litrów z sumpem.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem z Wami juz pare miesiecy, do tej pory jako pochłaniacz wiedzy tu zawartej.

Jako młody jeszcze człowiek,byłem posiadaczem akwarium słodkowodnego które prowadziłem prawie 10 lat. Potem długa przerwa i teraz jako szczęsliwy posiadacz własnego kąta postanowiłem powrócic do tego pięknego hobby z tym, że chce je troche posolic. W planach 300l z tego co zdążyłem sie zorietowac to w miare optymalny litraż ,miedzy ceną a stabilnoscią systemu, po za tym wiekrze i tak sie nie zmiesci. Dobrze już nie nudze i licze na Waszą pomoc w dotarciu do celu. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem wszystkim, ja podobnie jak Lachera. Dlugo, duzo przegladania duzej ilosci postow az w koncu przesiadka ze slodkiego na morskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

No może i ja się przedstawię...Mam na imię Michał i zaczynałem jak chyba każdy tutaj od słodkowodnego akwarium. Początkowo zwykłe hobby z czasem przerodziło się w pasję, która zaprowadziła mnie na studia 600km od domu;) A niedawno dopadła mnie "choroba morska":) Na razie postawiłem 55l, ale już w piwnicy czeka kolejne 170l. Jeżeli to postępuje w takim tempie to aż boję się pomyśleć co będzie dalej... Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pozdrawiam i życze sporo emocji !


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszsytkich!!! Mam na imie Marcin i pochodze z majej miejscowosci Chechło (koło pustyni błędowskiej, woj. małopolskie). Akwarystyka zajmuje sie od ok 12lat. Na początku były to zwykłe rybki: mieczyk, głupiki itp. Od 4 lat mam nowy zbiornki 240l z pyszczakami. Teraz w moich planach jest pomysł na start z aqwa morskiego ale dopiero od ok kwietnia przyszłego roku, teraz chce zbierać info i powoli sprzet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita wszystkich Artur ze Szczecina(Warzymice).Jak narazie to jestem posiadaczem "malawi", ale "solniczka" zawsze byla moim golem.Od kiedy trafilem na to forum, to czytam,czytam i czytam.Przed startem chcialbym wiedziec jak najwiecej aby uniknac niepotrzebnych bledow.Mysle ze w przeciagu kilku miesiecy bede w miare gotowy do "solniczki", oczywiscie z wasza pomoca.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć :) nazywam się Jacek i jestem z Katowic. akwarystyką interesuję się już od około 12 lat i ostatnimi czasy stwierdziłem ze to już najwyższa pora żeby zrobić krok dalej i zainteresować sie akwarystyką morską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :) jestem Szymon mieszkam w Kurowie ( taka wiocha niedaleko Lublina ;] ) akwarystyką zajmuje się od około 8 lat :) obecnie mam akwa 112 litrów z całym osprzetem. z myślą nad założeniem akwa morskiego walcze juz od dłuższego czasu ale uznałem , że najwyższa pora :) bardzo chętnie nawiązałbym kontakt z akwarystami z lublina i puław. liczę na Waszą pomoc

pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jakoś głupio mi się zrobiło, że czytam a czasem i emocjonuję się Waszymi wypowiedziami, ale robię to w ukryciu. Dlatego postanowiłam się przedstawić:

Jestem Sława, mieszkam pod Warszawą, mam lat ... dużo, i w tym z 15 z akwariami, ale dopiero ok. roku kiedy wreszcie zrozumiałam, o co w akwa chodzi, żeby nam było miło, ale i rybciom i roślinkom też. Czyli, słodkości w wodzie już mam.

Od paru miesięcy usiłuję zrozumieć o co chodzi z tą morszczyzną. Jest takie jedno akwarium które mnie prześladuje, urok rzucił na mnie Kivi, którego na innym forum męczę zalewając go wodospadem pytań.

Czy moje marzenia o rafie się spełnią, nie wiem, ale że się zaraziłam, to jest pewne. Nie jest to łatwe, bo ani kasy nie mam, ani umiejętności technicznych za grosz. Sumpy, hydraulika, odpieniacze straszą mnie po nocach, prawie kupiłam gotowy zestaw, ale na szczęście zanim się zdecydowałam, został sprzedany. Lawiruję między decyzją o małym gotowym zestawie na początek (żeby te techniczne sprawy działy się same) a docelowym do 300 l, na które jest miejsce w ścianie z dostępem z garderoby, obok łazienki (czyli warunki idealne, a syn stoi z łomem w ręce gotów już wywalać dziurę w ścianie)... Czyli obłęd totalny... Nie marzę o skomplikowanych i wymagających stworach, jeśli uda mi się kiedyś stworzyć prostą, zdrową rafkę i coś tam się będzie działo, będę człowiekiem szczęśliwym.

Najpierw jednak chcę się nauczyć na WASZYCH błędach (wybaczcie egoizm!), zrozumieć, poczytać a potem... zobaczymy... Dlatego melduję, że jestem i wracam czytać o Waszych rafach,

pozdrawiam wszystkich :) Sława


Jak na razie, słodkości - 160 l, rybcie, roślinki + glonki:) Morszczak w marzeniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imię Adam i jestem z Opola.

Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe, jeśli sobie tu trochę po cichu będę Was podglądał :)

Pozdrawiam!


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Mam na imię Łukasz i od trzech miesiecy czytam, podglądam i powoli zbieram wszystko co do założeni rafki potrzebne i mam nadzieje że do końca roku będe mógł sie juz czymś pochwalić :)

Pozdrawiam

:)


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.