Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na imię Dominik i jestem z okolic Radomia. Bardzo podobaja mi sie akwaria morskie i zapragnąlem takie mieć,licze na wasze doswiadczenie i pomoc.Pozdrawiam

Witam krajana :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomala jak by co to do Tuszyna Masz blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Piotr lat 30. Akwarystyka słodkowodną zajmuję się od 15 lat byly to różne zbiorniki, od malawi po crystale. Jako że się starzeję postanowiłem trochę osolić słodkie życie akwariowe. Forum przeglądam już od jakiegoś czasu, ale ile tematów tyle pomysłów. Akwarystyką trochę zaraził mnie brat istniejący, też na tym forum pod nickiem bad_79, pracował on jakiś czas temu w łódzkiej branży zoologicznej, ale z choroby akwariowej nie wyleczył się do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Piotr lat 30. Akwarystyka słodkowodną zajmuję się od 15 lat byly to różne zbiorniki, od malawi po crystale. Jako że się starzeję postanowiłem trochę osolić słodkie życie akwariowe. Forum przeglądam już od jakiegoś czasu, ale ile tematów tyle pomysłów. Akwarystyką trochę zaraził mnie brat istniejący, też na tym forum pod nickiem bad_79, pracował on jakiś czas temu w łódzkiej branży zoologicznej, ale z choroby akwariowej nie wyleczył się do dziś.

siema brat

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam na imię Sławek, mam 37lat :dizzy:, mieszkam w Poznaniu. Z morszczyzną dopiero raczkuję, bo dopiero 13 grudnia 2013 zalałem pierwszy (mam nadzieję, że nie ostatni) baniaczek (300L). Na początku zanim dojdę do wprawy mam zamiar trzymać miękkie i LPS oraz widząc zapędy mojej córki (zwłaszcza po oglądaniu rybki Nemo) dużo ryb (będzie obciążony, sprzęt już kupuję przewymiarowany). Uważam te forum za skarbnicę wiedzy (dużo czytam), bez tych informacji z treści i opisanych doświadczeń nie zdecydowałbym się na pewno na start morskiego.

Mili ludzie, forum uporządkowane, administratorzy nie dość, że z mega wiedzą to jeszcze mocno pracowici.

Obiecuję większą aktywność jak tylko zdobędę większą wiedzę. Zbieram materiały i jak tylko będę miał chwilę czasu, to założę swój temat dotyczący startu mojego zbiornika. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i przepraszam za ewentualne "głupie pytanie" bądź nietrafione odpowiedzi.

Pozdrawiam


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy ja zachorowałem na chorobę morską w wieku 42 lat. nigdy nie jest za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to mojej żonie :), ja też uważam, że to nie za późno.


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Nazywam się Robert i jestem z Gdyni. Jestem elektrykiem a w pracy zajmuje się energią wiatrową. O akwarystyce zacząłem czytać kilka tygodni temu. Zawsze chciałem mieć akwarium i wpadłem na pomysł aby to było morskie. Niestety z założeniem muszę poczekać aż zacznę i zakończę mały remoncik. W planie mam założenie 360 litrów. Jak na razie ograniczam się do czytania szukania i oglądania w necie. Jaka decyzja zapadnie co do akwarium do tej pory nie znana. Niestety zbierając wszystkie informację przez neta i oglądając zdjęcia dużo trudniej podjąć decyzję niż jak ma się kogoś kto miał już z tym jakąś styczność. Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć nazywam się marcin od 2 miesiecy posiadam własną solniczkę jest to akw o wymiarach 130x40x40 jakieś 200 litrów wody akwarystyką interesuję się od zawsze lecz akwarium słonowodne mam po raz pierwszy .Moje akwarium zostało zalane wodą z działającego akwarim i startowało na żywej skale proces dojrzewania ma się ku końcowi .W akw pływa juz kilka rybek dwa kraby krewetka i jeżowiec a akw wygląda tak

post-22797-0-59203100-1390989842_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jacek z Lublina zarażony:)

Start miałem całkiem niedawno więc nie ma się czym chwalić. Ostro wertuje strony forum i nabieram doświadczenia. Z góry dziękuję wszystkim za pomocne rady i mam nadzieję, że już niedługo będę mógł się pochwalić pierwszymi sukcesami ...

Pozdrawiam wszystkich posolonych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, moja rafke mam juz 3 lata,pochodze z okolic Krakowa na stale mieszkam w Wiedniu i tu chetnie bym sie powymienial koralami,zapraszam dzieki Damian.

Edytowane przez dyniawien (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od kilku miesięcy zgłębiam tajniki rafy :) jest to moje pierwsze morskie akwarium. Wasze forum pozwoliło mi zidentyfikować sporo życia, które pojawia się nieoczekiwanie i nawet nie wiedziałem, że je mam...

Dominik, Warszawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem Piotrek i przymierzam się do założenia własnego akwarium morskiego. Wcześniej miałem słodkie ale było to już jakiś czas temu a później migracje po Polsce i nie było warunków. Osntnio kolega z pracy założył sobie solniczkę, więc marzenia powróciły i właśnie zastanawiam się nad jakimś zestawem. Pewnie coś niedużego bo koszty rosną proporcjonalnie, ale jak się zaszczepię to kto wie... Na razie czytam forum...i kalkuluję , kombinuję, zobaczymy co z tego wyjdzie:) Z mojej strony postaram się nie zadręczać Was forumowiczów błahymi pytaniami, ale jak to przy pierwszym morskim różnie bywa :shock: P.S. Poszukuję kogoś z mojej okolicy, kto pomoże i doradzi i pokaże co i jak, bo na "żywca" to zupełnie inaczej. Pozdrawiam Wszystkich Hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,od niedawna zachorowałem na słone akwarium .W tej dziedzinie jestem zielony,więc będę potrzebował Waszej pomocy niejednokrotnie :smiling: Jestem z Piaseczna pod warszawą,czy jest ktoś chętny z tych okolic do pomocy przy zakładaniu solniczki? Akwarium planuję o wymiarach 200x60x60 a czas pokarze co z tego wyjdzie?

Pozdrawiam Grzesiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.Jestem Robert i mieszkam w Zabrzu,akwaria u mnie w domu są już od dawien dawna swą przygodę rozpoczynałem z 25l i bojownikiem którego dostałem na 8 urodziny,potem z uzbieranych pieniędzy z komunii kupiłem 64l ,i tak żyło sobie parę lat następnie zamarzyły się mi jak i reszcie domowników Dyskowce więc była szybka decyzja o zmianie zakwaterowania z 54-> na 200l I tak te piękne rybki żyją i pływają do dziś dnia.Akwarium morskie też było jakimś po nie kąt marzeniem pewnie jak wielu ludzi po oglądnięciu filmu (Bajki) *Gdzie jest Nemo* ale nie było to za bardzo możliwe w moim przypadku, bo niestety jeszcze wtedy nie pracowałem i nie było jak tego sfinansować i też nie było blisko sklepu gdzie można by było się w wszystko zaopatrzyć.Teraz już pracuję jak i został otwarty sklep z sprzętem i życiem morskim w mym mieście więc po kilku miesiącach przekonywania, udało mi się 13 Listopada 2013 uruchomić pierwsze w życiu akwarium morskie 120l (60x45x45) może nie wielkie ale jeszcze nie ostatnie :thumbup: ,na razie jest to mój poligon doświadczalny.Cichym marzeniem jest postawienie akwarium morskiego 182l 90x45x45 z ogromnym refugium gdzie będzie dużo różnokolorowych alg jak i glonów morskich które bardzo lubię oglądać niestety na razie tylko w internecie.

Nic dosyć zanudzania was mą historią ,jak i pozdrowienia dla wszystkich którzy uwielbiają te Hobby. :respect:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zanudzasz :-) widać że jesteś pozytywnie zakręcony. ..


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

InSpEcToR jak coś to śmiało pisz :smiling:


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

Na imię mam Andrzej i mieszkam w Płocku :) i nie pije od wczoraj :p forum przeglądam już od dłuższego czasu i muszę stwierdzić, że jest tutaj dużo ciekawych tematów i ludzi :)... w grudniu odpaliłem morski słoiczek a mianowicie kostkę 30L stoi na miejscu telewizora, który padł, stwierdziłem, że w jego miejscu powinno stać coś bardziej interesującego, coś co zainteresuje mojego 20 miesięcznego synka a nie skrzynka, po której dziecko wygląda jak zombi :p:) ( btw widok 'ochającego' dziecka na widok falującego glona jest bezcenny :) ) i tak właśnie zacząłem przygodę z akwarium morskim o którym zawsze marzyłem :) wiem wiem, to tylko 30L ale i tak mi się podoba i całej rodzince as well :) plus oczywiście myślę już o większym, ale max do 200L :) tak czy inaczej najpierw chcę poradzić sobie z kostką :) dam radę przez rok + to zajmę się większym :)

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam następnego ziomka.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego Płocczanina :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Marcin. Mieszkam w Kaliszu..

Na codzień prowadzę rośliniaka 180L (w tym tygodniu nastąpiła zmiana aranżacji), jednak morskie podobały mi się zawsze tylko przerażała mnie technika (odpieniacze itp). Czytając forum zrozumiałem, że nie jest tak strasznie, zwłaszcza w tym co planuje złożyć czyli jakieś nano. Projekty na zestawie Aquaela nano-reef 30 bardzo mi się spodobały i w tym kierunku będę próbował swoich sił. Na nic większego już miejsca w mieszkaniu nie mam, a przerobienie wspomnianej wcześniej 180tki na starcie za dużo nakładów finansowych wymaga.

Mam nadzieje, że w tym roku jakieś mini morszczak zawita w moje progi.

Jeszcze raz witam i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przywitam i przedstawię:)

Mam na imię Paweł, pochodzę z małej miejscowości Wolbrom w woj. małopolskim. Akwarystyką interesuję się od młodych lat, do tej pory słodkowodną. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie temat akwarium morskiego i coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu, że czas zacząć tą przygodę. Forum śledzę od dłuższego czasu lecz dopiero teraz się zarejestrowałem.

W najbliższym czasie zamierzam zakupić zestaw NANO REEF 30 (mam nadzieję że tylko na początek) i zobaczyć jak to wszystko wyjdzie.

Jak znam życie to będę potrzebował Waszej fachowej pomocy.

Do Krakowa mam niecałe 40 kilometrów, więc mam nadzieję, że gdybym potrzebował jakiejś pomocy to ktoś pomoże:)

Tak więc WITAM:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Miło mi prawie do Was dołączyć. A prawie dla tego, że solniczke będę zakładać dopiero za 2-3 miesiące. :-) Do tego czasu będę chłonąć wiedzę z forum aby od początku nie popełniać błędów.

W planach mam założenie zbiornika ok 60l z panelem filtracyjnym. Pewnie nie raz zasypie Was pytaniami więc do usłyszenia.

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.