Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Super, że z Olsztyna :) Witamy !

Aneta i Robert


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie. po10 latach wracam do akwarystyki. wczesniej byla slodkowodna. potem przeprowadzki i dluga przerwa. teraz postanowilem wrocic ale jak ktorys z kolegow pisal zona zdecydowala , ze jak juz to tylko morskie. zaczynam wiec lekture i licze na pomoc kolegow. przyokazji jezeli jest ktos z ostrowa wlkp i oklolic prosze o kontakt. chetnie zobacze co mnie czeka i zaczne nauke u starszych kolegow. pozdrawiam

moj tel. 502-494-442


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim :)

Na imię mi Tomasz i jestem z Olsztyna.

Ostatnio żona poparła mój powrót do akwarystyki po chyba 13 latach i odrazu naszła nas chęć na morskie.

Więc biorę się za czytanie :)

Pozdrawiam

Kolejny Olsztyniak. Super


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tej str Adam z Chorzowa. Akwarestyką zajmuję sie pare lat. Obecnie posiadam akwa 240l i 112 l. Niedawno zdobyłem sprzęt z likwidowanego akwa morskiego.Gdy dowiem sie jak to wszystko działa itp.postaram się uruchomić moją pierwsza solniczke. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam na imię Adam i jestem z Mysłowic.Na forum jestem już 1,5roku,ale do tej pory czerpałem tylko wiedze teraz zaczynam się nią dzielić.Mam akwarium 300l z obsadom korali mieszanych w przewadze sps .

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Po przeczytaniu wielu wypowiedzi na tym forum, postanowiłem dzisiaj zalać mój nowy baniak ( Reefmax ) na słono.

Witam wszystkich i dziękuję za możliwość przyswojenia Waszej interesującej wiedzy. Słodkie kałuże towarzyszyły mi przez ok 35 lat, więc teraz czas na zmianę.

Trochę wątpiłem w swoje możliwości i wystartowanie zbiornika powierzyłem doświadczonej osobie.

Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam i zmykam gapić się w ocean...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koleżanki i koledzy.

Na imię dali mi Paweł, pochodzę ze Starachowic gdzie miałem szczęście się wychowywać. W czasach studenckich żyłem 7 lat w Olsztynie, obecnie w raz z rodziną i "drobnym inwentażem"i mieszkam i pracuję w Grudziądzu.

Z akwarystyką, dzięki tacie, jestem za pan brat od dziecka. Akwarystyka morską zainteresowałem się kilka lat temu.

Między innymi dzięki skarbnicy wiedzy jaką jest to forum zostałem praktykującym akwarystą morskim czego życzę wszystkim czytającym a nie do końca zdecydowanym.

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem z Poznania.Akwarystyką roślinną i hodowlą krewetek zajmuje się od 4lat, przyszedł czas na pierwsze morskie .Akwarium mam w planach założyć na jesień, do tego czasu przygotuje się teoretycznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów! Z wiedzy tu zawartej korzystam juz przeszło pół roku, od kiedy wystartowałem kostkę 30l. Jak większość z nas szybko naszło mnie na większy zbiornik. W tej chwili startuje przeszło 500 literkow w obiegu i planuje założyć z tego wydarzenia swój wątek. Dziękuje wszystkim za wiedzę tu zawarta i liczę teraz na bardziej bezpośrednią pomoc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Darek Bydgoszcz. Szykuje się do odpalenia 54l, akwarystyka słodkowodna(pseudo holender) zajmuje się od 2-3 lat nie licząc akwarium w podstawówce. Ps. kolega``firefighter1`` z zawodu czy z pasji?


-Szklanka 60x30x30 profil

-oświetlenie. belka T5 2 x 24w barwa10k i 20k

-cyrkulator JVP 101b

-skala 5kg 2 żywa 3 gruz

-sól Instant Ocean

-obsada brak

-sump brak

-filtr zewnętrzny kaskadowy AQUACLEAR 50(Włóknina)

-żywy piasek 4,5kg (będzie drugie tyle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc:)

Marcin nie rób wstydu, przedstaw się ;)

a tak poza tym... witamy :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Darek Bydgoszcz. Szykuje się do odpalenia 54l, akwarystyka słodkowodna(pseudo holender) zajmuje się od 2-3 lat nie licząc akwarium w podstawówce. Ps. kolega``firefighter1`` z zawodu czy z pasji?

cześć i jedno i drugie oraz też pochodzę z Bydgoszczy. Pozdrawiam.

Wysłane za pomocą palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem z Lubogóry koło Świebodzina.

Od 2 lat mam akw. 560 l., jestem też posiaaczem ref max-a 105 lWięcej szczegółów podam póżniej

Pozdrawiam wszystkich

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć i jedno i drugie oraz też pochodzę z Bydgoszczy. Pozdrawiam.

Wysłane za pomocą palca.

To elegancko bede miał kogo męczyć pytaniami, kolega po fachu na bank pomoże :) pozdrawiam z JRG 1 Bydgoszcz


-Szklanka 60x30x30 profil

-oświetlenie. belka T5 2 x 24w barwa10k i 20k

-cyrkulator JVP 101b

-skala 5kg 2 żywa 3 gruz

-sól Instant Ocean

-obsada brak

-sump brak

-filtr zewnętrzny kaskadowy AQUACLEAR 50(Włóknina)

-żywy piasek 4,5kg (będzie drugie tyle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem z Kóz w okolicy Bielska-Białej. Niedawno wystartowałem z akwarium morskim (200l), Wcześniej miałem tylko słodkowodne więc to moje pierwsze morskie akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz jak na razie jesteś jedyną osobą jaką tu znam

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Na imię mam Wojtek, mieszkam w Olsztynie. Akwarystyką na własną rękę (w domu rodziców akwarium było odkąd pamiętam) zająłem się ok. 1,5 roku temu. Obecnie jest nadal słodkie, ale celem od początku była solniczka. :) Niestety, ze względu na syt. życiową i finanse, ze startem będę musiał poczekać jeszcze kilka miesięcy. Zamierzam spożytkować ten czas gromadząc jak najwięcej informacji na forum i od olsztyńskich morszczaków, których mam nadzieję tutaj poznać. :)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nazywam się Mikołaj, mieszkam sobie w Celestynowie (pod Warszawą), aktualnie studiuję na Politechnice Warszawskiej(dziennie).

Forum czytam już od jakiegoś czasu, więc stwierdziłem że w sumie można by się przywitać.

Akwarystyką "ogólnie" zajmuję się od daaawna... Z tego co pamiętam, pierwsze własne ryby dostałem na komunię - oczywiście welonki w kuli... Od tamtego czasu dużo się zmieniło. Kula stoi obecnie zarośnięta roślinami z akwarium(ma się rozumieć bez żadnej fauny) natomiast posiadam 2 akwaria (słodkowodne) 200L i 30L.

Z akwarystyką morską jak dotąd większej styczności nie miałem. Ot widziałem jakieś zbiorniki w zoo czy innych ogrodach botanicznych. Nie mniej od czasu do czasu trafiałem sobie na jakieś artykuły w internecie, czasopismach itp. i chyba koniec końców połknąłem bakcyla.

Niestety aktualnie nie mam ani funduszu(sam nie pracuję - studia dzienne), ani czasu(w trakcie semestrów to jeszcze by się "ogarnęło" ale w trakcie sesji już gorzej... a w moim przypadku to jest trzy razy do roku przez miesiąc), ani możliwości postawienia morszczydła i niestety ten stan rzeczy utrzyma się na pewno nie krócej niż przez następne 2 lata(z tym że w porywach do 4 jeżeli zdecyduję się na robienie magisterki od razu po inżynierze, a nawet więcej niż 4 jeżeli "coś nie pójdzie" i np. będę powtarzał rok)

W każdym razie "jestem napalony" na solniczkę. Czas pokaże co z tego wyjdzie.

Poza akwarystyką zajmowałem się też nieco terrarystyką(hodowałem modliszki), oraz trochę uprawą rośin(ale nic "zaawansowanego" - mój szczyt w tej dziedzinie to jeden z najprostszych gatunków dzbanecznika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich! Mam na imie Damian i jestem z Łodzi.

Czytam i czytam juz forum poniewaz od hmm 2 lat mysle nad akwarium slonowodnym.

W koncu postanowilem stworzyc troche tego pieknego swiata w domu, oczywiscie nie obejdzie sie bez Was.

Jak narazie forum bardzo mi sir podoba jest tu super atmosfera az chce sie czytac i pisac.

pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.