Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Na imię mam Daniel i akwarystyką zajmuję się od wczesnego dzieciństwa, kiedy nie było tylu zabawek do akwarium co dziś. Mój stryjek prowadził akwaria słodkowodne, do których miałem dostęp jako mały łepek. Pewnego razu, podczas nieobecności stryjka, dorwałem się do kolorowej chemii, którą posiadał. Chciałem, żeby w akawrium było bardzo kolorowo, więc ubarwiłem wodę chemią. Niestety rybki tego długo nie zniosły i kiedy stryjek wrócił i zobaczył, że rybki pływają nie tak jak trzeba, w prosty sposób doszedł, że to za moją przyczyną; nie miał dla mnie łaski bezstresowego wychwania. Reasjmując, niemalże od kołyski wiem, że błędy w akwarystyce mogą kosztować cierpienie nie tylko zwierzątek, ale i ludzi, a zatem to bardzo emocjonujące hobby. Od paru lat prowadziłem dorzecze Amazonki, a w drugim baniaku jezioro Malawi. Niedawno zobaczyłem w wałbrzyskim sklepie akwarystycznym korale i mnie olśniło, że właśnie takich kolorów szukałem od wczesnego dzieciństwa. Niestety nie mieszkam sam, a żona od wprowadzenia się do mieszkania Malawi twierdziła, że mamy o jedno akwarium w domu za dużo, więc nie było szans na trzeci baniaczek morski. Malawi udało mi się sprzedać, Amazonkę też sprzedaję, ale po remoncie. Mieszkam w poniemieckim budownictwie, ale mam zrywaną podłogę i jak budowlańcy zobaczyli legary, to powiedzieli, że tonę uniosą spokojnie i nie muszę się stresować. Docelowo stanie u mnie zbiornik na pewno 150 cm. długi, a nad szerokością i głębokością zastanowię się jeszcze. W każdym razie te półtorametra ściany mam dla siebie. Zaczynam jednak od 112l, bo mam na chwilę obecną ograniczony budżet. Jednak za jakieś 5 lat zbiornik zostanie powiększony, a obecny 112l będzie sumpem. Akwarystyka nauczyła mnie cierpliwości, poczekam. Na chwilę obecną myślę o prstych w prowadzaniu koralach miękkich i grzybkach, bo na początku będę miał dwie świetlówki T8 dobrane do wymogów akawrium morskiego. Może dwa błazenki i na pewno więcej ryb do 112l nie wsadzę. Chciałbym nawiązać znajomości z kimś kto prowadzi morskie akwarium w Świdnicy, Wałbrzychu, Dzierżoniowie i Wrocławiu - będę potrzebował za jakieś 3-4 miesiące szczepki korali :-). A start chcę rozpocząć na suchej skale, bo nie chcę się męczyć z niepotrzebnymi niespodziankami.

Witam Was, których od jakiegoś czasu czytam i jednocześnie dziękuję za udostępnienie tak bogatej wiedzy, wynikającej z doświadczenia. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam na imię Łukasz, pochodzę z Szczecina ,a aktualnie mieszkam w Gryfinie.

Z akwarystyką morską teoretycznie jestem związany już od dłuższego czasu, dzieki temu forum.

Jeżeli chodzi o część praktyczną to od 6 tygodni sam posiadam zbiornik morski. Aktualnie skała, piasek i kilka ślimaków. W miarę możliwości i wiedzy z tego forum planuję iść w kierunku zbiornika LPS`owego.

Postaram się brać aktywny udział w życiu forum na tyle, na ile pozwoli mi wiedza i praktyka.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Adrian pochodze z wolbromia okolice krakowa zostałem wciągniety w akwarystyke morską przez kolege :-D 3tygodnie odpaliłem pierwszy zbiornik 200l i samp około 70l. Na chwile obecna przechodze okres dochodzenia zbiornika i jeszcze długa droga przed nami wszystkimi :-D


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imię Witek ,

miejscowość Boża Wola , okolice Warszawy , Błonia .

Czytam ,ucze się i planuję , gromadzę sprzęt do uruchomienia pierwszego słonego zbiornika .

Jeszcze tylko brak szafki... ale fachowiec się nie spisał i nadal czekam - może pod koniec przyszłego tygodnia - wreszcie doczekam się

Zbiornik 330 L , sump 100 L , odpieniacz Deltec 1455 , 4 x 54W T5 + 60W ledy 1/2 akt.

Pozdrawiam

Edytowane przez Wit (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witamy serdecznie wszystkich nowych kolegów! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nazywam się Adrian, jestem z Częstochowy. Z akwarystką na poważnie mam do czynienia od 5 lat, zaczynałem od biotopu Malawi, później Tanganika i teraz chciałbym spróbować sił w solance :) Liczę na waszą pomoc :)


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Paweł. Akwarystyką interesuję się od niedawna.

Z uwagi na brak miejsca w moim mieszkaniu, interesuje mnie temat piko i nano.

W chwili obecnej opiekuję się 45l zbiornikiem w stylu mizube i 20l solanką, zalaną 17 lipca 2014.

Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na poczatek chcialem sie przedstawic I powitac wszystkich uczestnikow forum nano reef!!!. jestem Damian I obecnie mieszkam w UK. Moim marzeniem od dziecka zawsze bylo miec morszczaka w domu :) wiec zaczalem robic cos w tym kierunku. Kupilem uzywany Red sea max 130d, razem ze skalami, para blaznow, damzelem, krewetki czyszczace x2, 3 turbo I ukwialem. Jak kazdy poczatkujacy mam miliony pytan z ktorych wieksza czesc rozwiazalo to forum za co z gory dziekuje :). Co do reszty napewno bede sie gdzies podpinal ;). Mianowicie mam jedno nurtujace mnie pytanie...na czesci ze skal mam porosnieta trawe cos ala algi aczkolwiek nie jestem pewny, jak moge je usunac w bezpieczny sposob dla otoczenia?? Dzieki I pozdrawiam wszystkich jeszcze raz!! Do uslyszenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Po około miesiącu bez rejestracji i edukacji się z postów zawartych na forum nadszedł ten czas, że wiem, że temat jakim jest akwarystyka morska jest tym co mnie bardzo ciekawi. Wiem też, że nic nie wiem odnośnie tej choroby morskiej i jeszcze dużo muszę poczytać. Natomiast poprzez jej pierwsze symptomy śmiało mogę powiedzieć, że w niedługim czasie ruszę ze swoim pierwszym baniaczkiem. Planuję na razie nano reef 30l aquaela. Mam nadzieję, że jeszcze pomożecie Mi poszerzać swoją wiedzę w prowadzeniu własnego baniaczka.

Pozdrawiam Was Wszystkich :respect:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich jestem Patryk od 10 lat mieszkam w Irlandii. Akwarystyka interesuje sie od dziecka ,ogolnie lubie przyrode zwierzeta ale ryby najbardziej.Do tej pory mialem 2 akawaria ,pierwsze 240L iwagumi roslinne,nastepne bylo 570L malawi z ktorym rozstalem sie rok temu po 6 letniej przygodzie.Od dawna meczy mnie akwarium morskie powoli zaczynam oswajac z tym zone a sam zabralem sie edukacje teoretyczna.Baniak bedzie o pojemnosci 1000L optiwhite z zywa rafa oczywiscie plus kochane ryby,narazie jednak czytam i gromadze odpowiednie fundusze z racji tego ze chce kupic raz a dobrze. Poprzednie zbiorniki troszke mnie nauczyly,i przekonalem sie ze czasem warto dolozyc do sprzetu by pozniej uniknac przykrych niespodzianek.Prosze o wyrozumialosc gdy bede zadawal czasem wydawac by sie moglo proste pytania, ale czasami wole sie upewnic w danym temacie niz pozniej plakac.

Pozdrawiam wszystkich !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pochodzę z Lublina i posiadam akwarium 160l :queen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Jestem Paulina, mieszkam w okolicach Nowej Soli (Lubuskie), akwarystyka słodkowodną zajmuje się ok 3 lat, 1,5 roku temu odpaliłam krewetkarium 30l zbiornik 40x25x30wys full opti, lecz teraz po miesiącu czytania forum, coraz bardziej zachęcacie mnie do solniczki.

Mam zamiar z krewetkarium zrobić mini rafę, czy mi się uda-zobaczymy :)

Na koniec chciałabym pochwalić Forumowiczów, jesteście bardzo pomocni, wiem, że mogę na Was liczyć! :)

Pozdrawiam Paulina :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Witam wszystkich forumowiczów, na imię ma Tomek jestem z Krakowa. Zalogowanym użytkownikiem jestem od dawna jednak mało aktywnym...od 3 miesięcy dość namiętnie wertuje strony tego portalu, mam zamiar postawić 360L baniak już we wrześniu - proszę wszystkich chętnych o pomoć i uwagi :) Poprzednio moją pasją przez kilka lat były akwaria roślinne...postanowiłem pójść o krok dalej,świat morski mnie zakęcił :) oto więc jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim :)

Od trzech miesięcy mam 46litrowe nano akwarium i jestem bardzo z niego zadowolony. Jest to moje pierwsze akwarium morskie ale nie ostatnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam na imię Szymon. Miałem kiedyś słodkowodne akwarium teraz mam zamiar mieć 30l!

Lubuskie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczkooooo !!! na portalu jestem nowy , w akwarystyce morskiej juz troche "siedze" prawie 5 lat mam akwa 1000 l. pozdrawiam wszystkich forumowiczow !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szymku

Czekamy z niecierpliwością aż się pochwalisz swoim zbiornikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

chcialbym bardzo serdecznie powitac wszystkich uzytkownikow forum nano-reef.pl Forum sledze juz od jakiegos czasu, jednak dopiero teraz postanowilem sie zarejestrowac, aby zaczac dzialac w kierunku postawienia wlasnego zbiornika.

P.S. W swoich postach nie pisze polskich znakow, gdyz uzywam francuskiej klawiatury.

Pozdrawiam wszystkich :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych podwodnym światem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

Marek z Zabrza , akwaria słodkowodne miałem odkąd pamiętam , zaliczyłem chyba większość popularnych biotopów. W momencie rejestracji postanowiłem przejść na akwarystyczny 'TOP' :D Jestem w trakcie kompletowania sprzętu i pozbywania się malawi. Na szczęście już bliżej niż dalej :) Na początek klasyczne 375 a jak uda mi się ogarnąć temat to pewnie będzie więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imie Mariusz i mieszkam w Ełku. Jakiś już czas robiłem podchody do założenia akwarium morskiego. Tak jak większość pewnie miała bądź ma akwarium słodkowodne, ja też je kiedyś miałem.

I się stało :) Zalałem zbiornik - Reefmaxa 105 1 września 2014 i się kręci. Niestety w najbliższej okolicy nie znalazłem narazie nikogo z morskim zbiornikiem, ale mnie to nie przeraziło, a nawet w pewnym sensie trochę mnie to kręci. Może tu jest ktoś z Ełku lub okolicy, zobaczymy. W każdym bądź razie zaczynam i pewnie załążę nowy wątek w dziale KLUB REEFMAXA i będę tam umieszczał moje starania prowadzenia zbiornika.

Pozdrawiam Was i liczę na ewentualne dobre rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam na imię Mateusz mieszkam w Trzebini i całkiem niedawno zachorowałem na "morską chorobę" :). Akwarium słodkowodne mam od dziecka i strasznie mnie korci postawienie swojej pierwszej solniczki. Czy się uda czas pokaże. Jak na razie chłonę wiedzę z forum i mierzę siły na zamiary ;) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.