Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie

Jestem Paweł z okolic Katowic. Do akwarium morskiego przekonał mnie znajomy który takie akwarium posiada od bardzo długiego czasu. Jak na razie mam większość sprzętu wraz z akwarium. Akwa to 250 litrów 100/50/50 sump 80/40/40, cyrkulacja tunze 6045 x2 wraz z multikontrolerem, pompa obiegowa aquabee 2000/1, odpieniacz RD...:). Nad lampą się zastanawiam co i jak. Jak na razie powoli zalewam je wodą.

Zainteresowania to informatyka (sieci komputerowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej.

Mam na imię Łukasz mieszkam w Krakowie.

W akwarystyce po słodkim i kilku latach przerwy założyłem słony zbiorniczek.

Forum czytam od daaaawna, ale dopiero teraz, przy okazji budowy lampy do nowego akwarium, przyszedł czas aby zacząć udzielać się na forum.

Pozdrowionka

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam na imię Rafał i od jakiegoś pół roku interesuje się tematem morszczyny.

Zaowocowało to postawieniem kostki 30l.

Na codzień pracuje w biurze projektowym i zajmuje się projektowaniem instalacji sanitarnych i HVAC

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu Rafal,

Twoja instalacja bedzie chyba wzorem dla nastepnych pokolen ! :thumbup:

A nie, rozmawiamy o 30 litrach :crybaby:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jestem grzegorz z andrychowa obecnie witham essex uk.po 20 latach w koncu wymarzona solniczka 1000l w obiegu oswitlenie led maxpect 2x 160w 16000k daja rady skaly 150k zywa glownie lps troche miekasow wlasni jestem na etapie zakladania balinga .pozdrawiam wszystkich .mam nadzieje ze podolam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imię Łukasz, na razie wchłaniam wiedzę z forum powoli szykując się do założenia baniaczka. Mam nadzieję, że uda mi się wystartować w okolicach sierpnia :smiling: Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich. Nazywamy się Natalia i Grzesiu. Jesteśmy małżeństwem, które poszukiwało wspólnej pasji i taka rozpoczęliśmy przygodę z akwarystyką słodkowodną po pewnym czasie zdecydowaliśmy się założyć "solniczke" i tak trafiliśmy tutaj. Jesteśmy z Rudy Śląskiej i chętnie poznamy ludzi z naszych okolic i nie tylko podzielających naszą pasję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkie kamyczki :) to supoer, ze dzielicie pasje w malzenstwie. Niestety czesc panow na fotum nie ma takiego szczescia. Pozdrawiam cieplo


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

3 lata czytam to forum i dopiero dziś zauważyłem te powitania:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj SMOKU

kolejny morszczak z małopolski


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Bartosz mieszkam w Irlandii a dokładniej w Dublinie, akwarystyką morską interesuje się już od klku dobrych lat ale dopiero teraz posiadam pierwszą solniczkę odkupioną wraz z całą zawartością od znajomego który kończył przygodę z tym piękym hobby, zbiornik ma 370L + 70L sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartosz na forum. Pozdrowienia z Limerick.
Adam


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie i po dlugiej nieobecnosci w akwarystyce wkraczam na nowo w ten wspanialy swiat 😃. Prosze o wyrozumialosc😄. Jestem na etapie zamawiania szkla i potrzebnego sprzetu. Wyslalem juz kilka E-Maili z zapytaniem do firm zajmujacych sie profesjonalnie akwarystyka morska ale jak widac nikt nie ma ochoty podjac temat.... Moze ktos z Was moze polecic kogos odpowiedzialnego? Pozdrawiam? Akwarium 130*60*60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Mam na imię Darek jestem z Krakowa. Na razie chłone wiedzę. Akwarium mam w planach, może jeszcze w tym roku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów.

Mam na imię Tomek i mieszkam w Pabianicach. Wtorek 24.02.15r. i cała wiedza została przelana do zbiornika.

Jako nastolatek bawiłem się w akwarystykę słodkowodną - akwaria w metalowych ramkach klejone kitem, grzałki bez termostatów, brzęczyki napowietrzające. Po kilkunastu latach znajomy, który prowadził akwarium Malawi poruszył temat akwarium morskiego. Zacząłem blizej interesować się tą tematyką, ale jakoś nie przemawiała ona do mnie. Trzy lata temu w pewnym hotelu w Kołobrzegu pośród kilku zbiorników morskich był jeden, który zrobił na mnie duże wrażenie, a zwłaszcza pływająca w nim murena zebra. I się zaczęło: czytanie, projektowanie, czytanie, projektowanie, poprawki plus zaopatrywanie się w niezbędny sprzęt i wyposażenie. Tak prawie trzy lata. Odwiedziłem w zeszłym roku ten hotel w Kołobrzegu, ale mureny już tam nie było.

Chętnie nawiążę kontakt z osobami z Pabianic i okolic, które realizują swoje zainteresowania akwarystyką morską.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

Mam na imię Adam jestem z Ząbek pod warszawą , jestem szczęśliwym posiadaczem solniczki nano reef 30l zalana 26.02.2015 "amator" pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór (albo dzień dobry, nie wiem która jest u Ciebie).

Po paru miesiącach czytania forum postanowiłem się zarejestrować, by czytać Was wygodniej. Od tych paru miesięcy walczę z pokusą akwarium morskiego, trochę mi się znudziło moczenie rąk w słodkich baniakach. A że najlepszą metodą walki z pokusą jest uleganie jej... ;-) Niedługo będę miał kilka pytań dotyczących startu, pomimo intensywnego czytania działu dla początkujących. Aktualnie mieszkam z tanganiką i jakimś syfnikiem z krewetkami.

Pozdrawiam czytających (i Ciebie też, Sernik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum.

Czytam je już od dawna, a w zeszłym miesiącu nawet się zarejestrowałem :)

Cóż od dziecka towarzyszy mi akwarystyka tyle, że w wersji słodkowodnej, ale od dłuższego czasu moim cichym marzeniem było akwarium morskie.

Jako, że nie należę do zamożnych ludzi, a utrzymanie rodziny stawiam na pierwszym miejscu, razem z Żoną postanowiliśmy założyć małą solniczkę na bazie aquel nano reef z oświetleniem LED.

Jak postanowiliśmy tak się stało... uzbrojony w wiedzę zaczerpniętą z forum pojechałem do sklepu i kupiłem zestaw aquael, żywy piach, żywą skałę i nawet dostałem wodę z działającego zbiornika :) wobec powyższego ciężko mówić o dojrzewaniu akwarium, a ma już ono przeszło miesiąc.

Na chwilę obecną nie mam w nim nic oprócz skały i piasku wiec zdjęcia sobie odpuszczę, może jak już coś kupię i będzie co pokazać to pozwolę sobie podzielić się z Wami tą informacją :)

Póki co to tyle i życzę miłego dnia :)

Pozdrawiam,

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam sąsiada.

Z tym dojrzewaniem to ostrożnie... bo jeszcze możesz sie zdziwić. U mnie też przez pierwszy miesiąc było względnie spokojnie, dopiero później się zaczęły cyrki :-)

Napisałem z telefonu.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam sąsiada.

Z tym dojrzewaniem to ostrożnie... bo jeszcze możesz sie zdziwić. U mnie też przez pierwszy miesiąc było względnie spokojnie, dopiero później się zaczęły cyrki :-)

Napisałem z telefonu.

Witaj :)

Mam nadzieję, że jedynie pozytywne zaskoczenia mnie czekają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na imię mam Andrzej do tej pory bawiłem się w słodkiej wodzie, cały czas mam 300 l baniak z paletami a teraz postanowiłem spróbować czegoś nowego i założyć akwarium morskie 100 l, na razie czytam i powoli kompletuję potrzebny sprzęt, mam cichą nadzieję że z Waszą pomocą uda mi się spełnić ten zamiar bez poważniejszej wtopy.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.