Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba trochę z opóźnieniem, bo mój baniak już na forum przedstawiłem jakiś czas temu ale niegrzecznie byłoby się nie przedstawić.

Hej jestem Dawid, informatyk z Wrocławia. Obecnie mam 70l solniczkę, którą przedstawiłem, 200l azję i u rodziców 390l narożne z malawi. W tym roku brat startuje z budową. W rysunku już jest uwzględnione już miejsce dla 800 L solniczki także będzie się działo :)

Przednia szyba będzie na równo z ścianą salonu, dostęp do akwarium będzie w małym zapleczu. Wejście do niego będzie od kuchni. Tam umieści się całą elektronikę i hydraulikę. Na to jednak jeszcze przyjdzie czas. Póki co pozostaje mi zdobywanie doświadczenia w solniczkach na przykładzie mojej 70.

PS. Mam rhodacrisa i xenię na sprzedaż/zamianę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie, mam na imię Darek, akwarystyką bawię się już od dłuższego czasu.

Jak do tej pory tylko słodkowodne. Były duże zbiorniki i małe. Nie mniej od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie założenie zbiornika słonowodnego. Nakręciłem się już trochę, chociaż już mnie życie doświadczyło że pośpiech w niczym nie pomaga. Korzystając z tego forum już dużo się dowiedziałem, trochę przerażają mnie koszty ale pomału, powoli.... Zostaje tylko jeszcze przekonać żonę i będzie z górki.

Pozdrawiam i dzięki za waszą wiedzę.

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy Shiroki, z ciekawością będę śledził twój wątek akwarium wszystkomającego :)

A tymczasem można o tym milowym kroku w akwarystce morskiej poczytać w tym wątku http://nano-reef.pl/..._muĂĹĄĂÂapka

Dopiero teraz odnalazłem Wasze wpisy - więc by nie zaśmiecać wątku, napisałem o moich półrocznych doświadczeniach tutaj

http://nano-reef.pl/...564#entry756564


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczką akwarium od 4 miesięcy. Ciągle się jeszcze z mężem uczymy na swoich błędach :) Pozdrawiam Asia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki i kolegów- na razie akwarystyka słodkowodna od wielu lat .Ale czytam czytam i myślę że coś z tego czytania będzie ,jakieś 300l plus sump około 100l

Pozdrawiam i liczę na waszą wiedzę i pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na imie Kinga i jestem z Krakowa ale obecnie mieszkam w Hiszpanii. Od 5 miesiecy maz ma solniczke a wlasciwie mamy bo na poczatku to byla pasja meza ale potem i ja sie zarazilam. Wczesniej mielismy akwarium slodkie.

Od jakiegos czasu czarpie informacje z forum ktore jest bardzo pomocne i jest wielkim zrodlem wiedzy. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki Arczi 71 ale ze Śląska już nie przyjmujemy :p

(żarcik)

Witamy i miłego czytana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,mimo że ze śląska :thumbup:a dokładniej Katowice . mam zamiar wystartowac pewno za kilka miesiecy teraz jestem na etapie czytania ,czytania i czytania ,głowa peka z ilości wiadomosci. Mam 2 córki i musze najpierw zrobić im w mieszkaniach łazienki to znaczy kafelki ,sufit ,podłogi itp tzn 100% . No wtedy bedzie juz wiecej czasu i ruszam . Mam obecnie 1000l akwa z pyszczakami ,zostaje. Jak dojdzie morskie i rachunek za prąd zonka pewno mnie zabije :yes.z okolicy nim wystartuje chciałbym pogadac przy piwie :flower: z kims bardziej doswiadzczonym w soli z okolicy. zabaczyć jak to wszystko wyglada. Wiadomo samo czytanie nie wystarcza przynajmniej mi.

Chcę postawic cos takiego 200l 75x50x55 szer lampa zetlight qweman 6600 -200w odpieniek ,sc1351 delteca i to na tyle reszte do opracowania . Prosze o wyrozumiałość w kontekscie kompa jestem troche wiekowy i mam małe kłopoty w kwesti komputerowej ,i tak długo szukałem miejsca zeby się przedstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witamy serdecznie! :)

Oczywiście Śląsk jest mile widziany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Mam na imię Robert i jestem z Łodzi.Po 10 letniej przygodzie z Malawi (240 l) spełniam marzenia i przechodzę na 275 l morszczyzny.Jestem na etapie kompletowania sprzętu i za ok miesiąc chcę ruszyć .Mile widziane wszelkie sugestie ,ale o sprzęcie w innym poście.Życzcie powodzenia i do usłyszenia .Z morskim pozdrowieniem RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nazywam się Michał.

Wracam na forum po dwóch latach.

Obecnie jestem na etapie wdrążania się w temat akwarystyki morskiej. Przeglądam i czytam forum. Czytam książki "Pierwsze morskie akwarium", "Het rifaaquarium" (w jezyku holenderskim) i zaprenumerowałem magazyn "Koral".Proszę o podanie mi tytułów książek które warto przeczytać przed założeniem akwarium.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Mam na imię Marek i jestem używając lokalnej gwary tzw pyrą poznańską:) od 8 lat świadomie już bawie się w akwarystykę słodkowodną (200l), powoli nadchodzi jednak czas gdzie chcę sróbować morskich klimatów, które kuszą mnie już bardzo bardzo długo. Jak narazie czerpię garściami z waszej ogromnej wiedzy na tym forum i mam zamiar za jakies kilka miesięcy wystartować z moją małą bo 72l ale własną namiastką rafy:)

Pozdrawiam was serdeecznie i do zobaczenia w nastepnym poście gdzieś na forum:)

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam na imię Robert od kiedy pamiętam w życiu zawsze towarzyszyło mi jakieś akwarium słodkowodne, od niedawna za namową przyjaciela i zaprzyjaznionego właściciela sklepu zoologicznego wystartowałem z morskim.

akwarium 800l w obiegu .................. puki co z wieloma kłopotami, lecz z dnia na dzień coraz bardziej stabilne i co najważniejsze coraz bardziej cieszy oko.. :yes

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

po 25 latach słodkowodnego hobby przyszedł czas na morskie. W planach kostka nano reef. Mam nadzieję, że do końca roku wystartuję. Na razie kompletuję sprzęt.

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Mam na imię Kamil, akwarystyką morską interesuje się od dłuższego czasu i chyba nadszedł już czas na nią - wcześniej same słodkowodne. Powoli kompletuję sprzęt, do akwarystyki morskiej. Życzcie mi szczęścia.


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowoposolonych ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow!

Nazywam sie Jarek, akwarystyka interesuje sie od dziecka. W swoim zyciu mialem pare slodkowodnych zbiornikow. Natomiast morszczyzna zaczalem sie interesowac, kiedy to zaczalem podrozowac po swiecie i widzialem, a raczej plywalem przy rafach w roznych morzach :) pomyslalem, ze czemu nie miec wlasnej mikro rafy w domu, no i stalo sie. Postanowilem, ze zaloze kostke nano reef 30l aquaela (mysle ze z czasem kolejny bedzie reefmax :-)).

Pierwszy moj etap to czytanie forum i zdobycie podstawowej wiedzy od was wszystkich. Mysle, ze do konca roku zaczne kompletowac sprzet. Kiedy juz zdobede podstawowe rzeczy napewno, bede was sie radzil.

Jestem z Wroclawia i fajnie byloby w przyszlosci poznac kogos z miasta w celu wymiany pogladow czy doswiadczen zwiazanych z hodowla rafy :)

W sumie tyle na poczatek o mnie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Trzymajcie kciuki :-)

Wysłane z mojego 6036Y przy użyciu Tapatalka


6daaa76991155dc94b9b273d08f1bd3bu1196a1051.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam na imię Mateusz i od jakiegoś czasu zdobywam wiedzę na tym forum, wypada w końcu się ujawnić :) Mialem akwaria ogólne i Malawi, przyszedł czas na spróbowanie czegoś ciutkę trudniejszego i ciekawszego. Zaczynam od kostki 130L, na niej chcę zdobyć trochę doświadczenia, a w planie na przyszły rok jest założenie już docelowego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam na imię Mateusz i od jakiegoś czasu zdobywam wiedzę na tym forum, wypada w końcu się ujawnić :) Mialem akwaria ogólne i Malawi, przyszedł czas na spróbowanie czegoś ciutkę trudniejszego i ciekawszego. Zaczynam od kostki 130L, na niej chcę zdobyć trochę doświadczenia, a w planie na przyszły rok jest założenie już docelowego. Pozdrawiam

NO witam kolegę z Wągrowca w okolicy masz kilku morszczaków w tym Doriana więc spoko dasz radę

baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

nazywam sie Krzysiek i jestem z Łodzi .Do tej pory nie mialem zadnego akwarium ale teraz mysle o założeniu morskiego -mysle ze w tym roku mi sie uda- zmienilem robote na ,,stacjionarna,, i bede mial duzo czasu (do tej pory budowalem autostrady i bylem gosciem w domu)

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Łukasz jestem z Rogoźna 50km od Poznania i od 8 lat słodkowodna od niecałego roku przesiadłem się na solniczki. Początek 30L teraz zakładam 380l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.