Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale mam takie nurtujące pytanie.

Moje akwarium skończyło kilka dni temu dwa latka.

W akwarium jest przewaga LPS, miękkich korali oraz stylophora milka, acropora jedna, seriatopora, i kilka montipor w tym talerzówki. Korale mają się naprawdę dobrze. Przyrosty super, za chwilę miejsca będzie brak.

Z ryb to po katastrofie z przyduchą mam tym razem tylko dwa błazenki.

I chodzi mi o to, że nie robią mi się nigdzie prawie w ogóle glony wapienne. No może trochę w sumpie i kilka na skale. Tylnej szyby nie czyszczę całkiem, robią to za mnie ślimaki. Ale jak widzę te wasze piękne fioletowe tylne szyby to zaczyna mnie martwić czemu u mnie tego nie ma? Jaka może być tego przyczyna?

Białostocka Solniczka 112 L + 40 L Sump

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/84690-Bia%C5%82ostocka-Solniczka-112-L-%2B-40-L-Sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wapienne nie rosły, co było dziwne bo miałem fajne przyrosty sps. okazało się że wapienne nie rosną przy zbyt dużych stężeniach Po4. dopiero jego trwałe zbicie do przedziału 0,01-0,04 spowodowało ich wzrost. wcześniej długo utrzymywało mi się z ok 0,2.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam soli kenta. Akwa ma ponad dwa lata i tez ich nie mam. Jedyne miejsca gdzie sie pokazały to szyba Gdzie pompa obiegowa ja obmywa i całe pudełko przelewowe. Także u mnie wniosek jest taki, ze rosną tam gdzie obieg wody jest duuuuzy :) nawet podniesienie poziomu wapnia ponad normę nie skutkowal

Pojawieniem sie alg. Skala przy wylocie wody z obiegówki tez jest cała fioletowa a reszta o dziwo nie :) ...ale nie traktuj tego jak problem. Ważne ze korale maja sie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdopodobnie niskie ca i mg możesz wypróbować purple up. Starczy ci na 2-3 miesiące butelka 500ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na występowanie lub nie glonów wapiennych ma wpływ wielu czynników, zbadałbym poziom MG, stront też ma na wapienne spory wpływ :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz KH ? bo to poza CA i MG klucz do wapniaków.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kh6 u tez nie rosną ale sie tym nie stresuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wapienne tylko i wyłącznie na cyrkulatorach. Szyby i skały gołe (10 miesięcy)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem (choć nie wiem ile w tym prawdy), że skała porośnięta algami wapiennymi to też nic dobrego bo zmniejsza się przez to jej porowatość i filtracja staje się gorsza.

Białostocka Solniczka 112 L + 40 L Sump

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/84690-Bia%C5%82ostocka-Solniczka-112-L-%2B-40-L-Sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to:D Skoro koralom jest dobrze to nie ma się czym absolutnie przejmować. Kwestie wizualne trzeba odłożyć na dalszy plan jeśli zwierzaki są zadowolone


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH 6 to też niezbyt wysoko. ja bym podniósł conajmniej do 7. czym mierzysz Po4?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony chyba lepiej, że Ca idzie w korale, a nie odkłada się na szybach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trzeciej strony lepiej żeby korale miały z czego brać i dobrze aby miały go trochę więcej niż żeby ciągnęły z marginalnych zapasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czwartej strony, mozna zdrapac troche wapiennych i je pod woda w palcach rozkruszyc, to je rozmnozy i osiada w innych miejscach.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także zauważyłem,że glony wapienne wystepują u mnie tylko tam gdzie jest większa cyrkulacja wody ( akwa 2 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.