Skocz do zawartości
@mirek

Red Sea Reefer 250

Rekomendowane odpowiedzi

jest tam bo włączam go od czasu do czasu żeby za dużo syfu nie było no i dla siporax'u poza tym przydaje się przy podmianach wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sorki że odgrzebuję, ale w jaki sposób wyciąłeś dziurę na przelot w tym małym akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w tym i bałem się sam to zrobić żeby nie zniszczyć zbiornika. Zleciłem to osobie która się tym zajmuje czyli szklarz lub jakiś sklep gdzie kleją szkło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też pierwsze co, to pomyślałem o szklarzu, ale obdzwoniłem całą Warszawę i znalazłem tylko jednego człowieka w mieście, który chciał się podjąć czegoś takiego, ale akurat kiepsko z czasem u niego:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirek a czym zbijałes No3.Mam ten sam zbiornik reaktor glonowy z Aquatrend 5l z glonami  spagetti ,Chemipure i Biopellets 200g w filtrze przepływowym i nie mogę zbić No3 które jak dzisiaj zmierzyłem salifertem jest w granicach 100!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Po4 nie masz zerowe to przy tak dobrym zapleczu:) do unormowania parametrów coś musi oddawać syf. Może skała. No3 tak wysokie długo masz? Utrzymuje się na stałym poziomie czy ma skoki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała sucha Pukani.Wczesniej miałem test colombo i tam jest skala tylko do 4mg.Blednie założyłem ze jak mam to wszystko w kostce do zbijania No 3 to powoli zejdę do niższych wartości.Teraz kupiłem test Saliferta i taka niemiła niespodzianka.PO4 mierzę Hanką i mam 0.10.Nic w akwarium nie padło wszystko żyje kolory Ok.Mam dwie tridacny kilka prostych miekasow dwie catalaphylie skalę sporych rozmiarów z zoa dwie skaly z tubastrelami dwie gąbki czerwona i niebieska dwa pokolce dwa błazny i dwa mandaryny wspaniałe .Zbiornik działa od 8 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w obiegu jakieś gąbki? Do filtracji. Dużo karmisz mrożonkami? U mnie problemem dużego no3 było nie płukanie mrożonek. Ja mam mały litraż w obiegu - 60l:). Jak tylko zacząłem dokładnie "myć" mięsko i dołożyłem większy filtr glonowy , parametry ok. (no3 0,2 po4 0,03 salifert ). Piasek jaki dałeś? Do filtracji używam też purigen. Bardzo dobry "pochłaniacz" azotanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka jest przed komorą pompy obiegowej(taka była w zestawie RedSea)Czyszcze ją co tydzień przy podmianach 5%.Mrożonki mam od Ocean Nutrition(mrożone suchym azotem)nie trzeba ich płukać bo są bez wody po rozmrożeniu.A mój filtr glonowy jest na akwarium 800litrow wiec powinno być wszystko Ok a niestety nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do parametrów to do nie dawna były ok natomiast miałem dłuższy wyjazd i obecnie się rozjechały. Wracając do twojego pytania to stosuje kilka litrów siporax/matrix zbiornik na dolewkę przerobiłem na refugium 8l, dodatkowo stosuje wate plus bakterie special blend/bacto balls/colombo bacto/ EVOLUTION AQUA PURE MARINE, plus regularny maintenance sump'a i podmiany co 2 tygodnie po 10-15%. Eksperymentalnie zacząłem stosować ORCA LAB NITRA-GUARD BIO-CUBES oraz ORCA LAB PHOSPHA-GUARD BIO-CUBES zobaczymy czy są skuteczne.

A zapomniałem dopisać że od czasu do czasu jeszcze węgiel i Sera Silicate Clear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sevi74 napisał:

@mirek a czym zbijałes No3.Mam ten sam zbiornik reaktor glonowy z Aquatrend 5l z glonami  spagetti ,Chemipure i Biopellets 200g w filtrze przepływowym i nie mogę zbić No3 które jak dzisiaj zmierzyłem salifertem jest w granicach 100!!!

To może spróbuj tym https://erybka.pl/product-pol-7044-Red-Sea-NO3-PO4-X-100-ml.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem i po tygodniu korale się pozamykały i straciły kolory.Dlatego wybrałem metody bez dolewania  chemii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to chemia 

ale coś może być na rzeczy jak w tym temacie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem wcześniej NO3 PO4-X okazał się skuteczny do momentu kiedy zaczęły mi się pojawiać gluty bakteryjne oczywiście dawka była dostosowana do obecności NO3 w systemie (gluty zatykały mi wszystkie możliwe miejsca całej filtracji) zrezygnowałem z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też to stosuje, gluty trzeba wywalać czyścić szyby po jakimś czasie gluty przestają przyrastać - jak no3 spadnie :) spada ilość glutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) A jedno pytanko odnośnie No3 - a co mogę zrobić w przypadku No3 między 25 a 50 i zerowym PO4? Jak to można zbić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gluty to nie był problem bo można je usunąć .Przestalem dawkować bo całe życie oprócz ryb zaczęło wyglądać bardzo marnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku był problem bo zatykały filtr przepływowy a złoża były oblepione całkowicie nie nadawały się do czyszczenia i musiałem je szybciej usuwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dawałeś jakieś inne media czy samo spadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem niczego więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2018 o 01:27, flcf napisał:

Witam :) A jedno pytanko odnośnie No3 - a co mogę zrobić w przypadku No3 między 25 a 50 i zerowym PO4? Jak to można zbić? 

Miałem podobny problem. Nie pomagało nic dopóki nie zacząłem dozować delikatnie PO4. Więcej w moim wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirek a jak długo stosujesz te ORCA LAB NITRA-GUARD BIO-CUBES.Ja tez to zacząłem stosować po ostatniej wizycie w jednym sklepie w Katowicach .Nie wiem na ile to skuteczne i po jakim czasie widać efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi tydzień leci ponoć do kilku tygodni ma zbić NO3 i PO4 poza tym producent zaleca to z tzw. bombą powietrzną (napowietrzanie żeby bakterie nie padły).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem bombę powietrzną .Mam to w kubku który mam przerobiony zamiast skarpet i od dołu mocno napowietrzam.W kubkach mam watę bo to wygodniejsze niż pranie skarpet.Ile tego władowałeś do systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno opakowanie 250ml NO3 i 2/3 250ml PO4. Kubek z czego przerabiałeś? Zrób zdjęcie kubka i wrzuć plus zdjęcie sump'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.