Skocz do zawartości
Kamas

Na dobry początek zmodyfikowana 30-tka Aquaela - Bydgoszcz

Rekomendowane odpowiedzi

pięknie Ci to rośnie :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamas w jakich godzinach masz zalączone swiatełko - kostka bajera :thumbsup:... czy moglbys napisac jakie tam sa zwierzatka roslinne. Ja dopiero zaczynam tez z taka 30stka. Parametrow jeszcze nie mierzylem , wode mam okolo miesiaca. Narazie mialem okrzemki potem krotkie zielone nitki jeszcze ich troche jest i teraz delikatnie kamien posypalo zielonym nalotem. Musze kupic jakies testy.

Edytowane przez MaroniMw (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.04.2017

Dawno nie aktualizowałem mojego wątku, z resztą jego popularność też chyba spadła :)

Tak jak wspominałem już we wcześniejszych postach, postanowiłem założyć nowe akwarium.

W związku z tym obecna kostka została zlikwidowana... 

Bardzo miło wspominam kosteczke i z ciężkim sercem ją likwidowałem.

Świetne wprowadzenie w świat morszczyzny, nauka opieki nad akwarium, systematyczności i przekonanie się w twierdzeniu, że to silnie uzależniające hobby!!! :)

Poniżej zdjęcie zrobione na kilka dni przed likwidacją akwarium.

ps. nowy projekt doczeka się swojego wątku na forum, a całe życie z 30-tki już szczęśliwe w swoim nowym większym "M"

 

1.jpg


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne było te Twoje 30l, a możesz zdradzić jakie masz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, maciej01 napisał:

Ładne było te Twoje 30l, a możesz zdradzić jakie masz teraz.

Wybor padl na akwarium z panelem. W obiegu niecale 120 litrow. Zbiornik bedzie przede wszystkim lpsowy i do obsady dojdzie jeszcze moze 1 max 2 rybki. 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kamas napisał:

Wybor padl na akwarium z panelem. W obiegu niecale 120 litrow. Zbiornik bedzie przede wszystkim lpsowy i do obsady dojdzie jeszcze moze 1 max 2 rybki. 

No to dawaj foty nowego baniaka B).


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2017 o 21:44, baszurek napisał:

No to dawaj foty nowego baniaka B).

Zgodnie z prośbą zdjęcie aktualnego zbiorniczka. Zrobione dzisiaj niedługo po podmiance.

W najbliższym czasie chcę zasiedlić skałkę po prawej stronie i wpuścić jakąs nową rybę :)

 

1.jpg


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wymiary akwarium? Widać lampę od CNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciej01 napisał:

Jakie są wymiary akwarium? Widać lampę od CNA.

65x42x40 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wymiar z panelem, czy bez i jaki wymiar ma panel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2017 o 20:41, Kamas napisał:

Zgodnie z prośbą zdjęcie aktualnego zbiorniczka. Zrobione dzisiaj niedługo po podmiance.

W najbliższym czasie chcę zasiedlić skałkę po prawej stronie i wpuścić jakąs nową rybę :)

 

1.jpg

to poszalałeś, opłacało się odpalić większe, PIĘKNE ! i jeszcze ile miejsca na korale :D


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CNA napisał:

to poszalałeś, opłacało się odpalić większe, PIĘKNE ! i jeszcze ile miejsca na korale :D

dzieki :) robie co moge. Mam nadzieje, ze efekt koncowy bedzie jeszcze lepszy ;) 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dodać kilka zdjęc z ostatniego okresu istnienia nowego akwarium oraz zaplecze sprzętowe :P

Wstrzymuję się z założeniem nowego wątku, bo wymaga to trochę więcej czasu żeby wszystko

dokładnie opisać oraz na forum jest wiele podobnych projektów dlatego nie wiem czy mój wniesie coś nowego :)

Akwarium cieszy oko i odpukać jest bezproblemowe, jedyna zmiana jaka może zajść to w miejsce pocillopory 

zastanawiam się nad czerwoną gonioporą ale to już na pewno po okresie wakacyjnym.

Aktualne parametry w stopce. 

ps. zaczynam marzyć o nowym i staje się to niebezpieczne :help:

na szczęście na razie brak miejsca na projekt docelowy, powiększać o kilkanaście litrów nie ma większego sensu :)

Stay tuned! 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Edytowane przez Kamas (wyświetl historię edycji)

333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.