Skocz do zawartości
Ludek

ATI LAMPY

Rekomendowane odpowiedzi

Roman to są chyba jakieś podróbki co ? orginał kosztują 80zl za jeden

nie widzisz że to ATTI a nie ATI :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami podróbki są lepsze od oryginałów.

Ja robiłem lampę na tych odbłyśnikach i jest git.

Jest duża różnica między odbłyśnikiem ATI a odbłyśnikiem "git"

Wcześniej miałem git korale rosły i jakoś to było, było git ale jak powiesiłem ATI szczena mi opadła i wiele dni mi zajęło podniesienie jej, światło miażdży, moc 300% , kolory mega i za totalny bezsens uważam wysadzanie odblysników "git" do tej maszynki do robienia swiatła, można kupić bele jaką lampę i też będzie git a


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami podróbki są lepsze od oryginałów.

Ja robiłem lampę na tych odbłyśnikach i jest git.

Dokładnie !

Ale! jeśli MoIjesz tak zachwala orginalne odblysniki to może faktycznie są warte swojej ceny! ale żeby aż 300% więcej światła niż prsy zwyklych odblyśnikach ?!!

Edytowane przez Ludek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szerokość i wysokość oryginalnego odbłyśnika ATI? Na stronnie sklepu nie ma takiej informacji.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szerokość i wysokość oryginalnego odbłyśnika ATI? Na stronnie sklepu nie ma takiej informacji.

http://www.fastlight.co.uk/acatalog/ati_rEFLECTORS.html

Dokładnie !

Ale! jeśli MoIjesz tak zachwala orginalne odblysniki to może faktycznie są warte swojej ceny! ale żeby aż 300% więcej światła niż prsy zwyklych odblyśnikach ?!!

Mam porównanie zwykłej lampy a lampy ati. Miałem wcześniej zwykłą teraz mam ati i jest trzy razy więcej światła a watt tyle samo, ta lampa jest warta każde pieniądze i nie ma co kombinować z tańszymi zamiennikami, szkoda jej kaleczyć..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z giessman matrix II ? Czy odblysniki w tym modelu sa porownywalne czy moze lepsze? A moze jednak gorsze ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego bierze się to 300% więcej światła? Świetlówka ma swoją moc i i ilość lumenów.

Odbłyśnik w zależności od kształtu ukierunkowuje światło, skupia je lub rozprasza. Ale zwiększa ilość?

Może mnie ktoś oświeci na czym polega turbo doładowanie odbłyśników ATI? Najlepiej dokumentując to jakimiś wykresami itp.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Roman.P nie ma takiej możliwości aby wartość lumenów była trzykrotnie większa. Odbłyśniki mają bardzo podobny stopień wypolerowania co za tym idzie i odbicia, różnice mogą sięgać kilkunastu procent. Miarodajny byłby pomiar natężenia oświetlenia (luxy) pod lampą różnymi lampami przy tych samych warunkach zewnętrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może stateczniki też dają dodatkowo większy dopał ( pewnie kosztem wcześniejszego wypalenia się świetlówek).


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze Moljzesz z tymi 300% chodziło raczej o porównanie całej lampy, wiem bo miałem taką samą chińską lampę jak on. Z odbłyśnikami może macie rację, ale chyba nie bez powodu ATI są uważane za jedne z najlepszych. A na wydajność pracy świetlówek ma wpływ kilka innych czynników m. in. temperatura pracy statecznika i samej swietlówki. Dlatego robiąc projekt DIY warto przemyśleć odpowiednie chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze Moljzesz z tymi 300% chodziło raczej o porównanie całej lampy, wiem bo miałem taką samą chińską lampę jak on. Z odbłyśnikami może macie rację, ale chyba nie bez powodu ATI są uważane za jedne z najlepszych. A na wydajność pracy świetlówek ma wpływ kilka innych czynników m. in. temperatura pracy statecznika i samej swietlówki. Dlatego robiąc projekt DIY warto przemyśleć odpowiednie chłodzenie.

Dokładnie tak.

Odbłyśniki to tam jakieś 30% do tego dochodzą stateczniki i chłodzenie w sumie mam trzy razy jaśniej i o dziwo inne kolory tych samych świetlówek, dużo ładniejsze, bardziej ostre.

Nie mam wykresów i pomiarów ale każdy kto zmienił na ati wie o czym piszę


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dyskutujemy o lampie jako wyrobie a nie o elemencie składowym jakim są odbłyśniki.

W kwestii lampy nie mam nic do powiedzenia bo nie używałem tego produktu.

Może warto przeprowadzić jakieś test y porównawcze lamp T5 różnych producentów? Tylko kto to zrobi?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak z ciekawości , jakiej firmy są stateczniki ww. lampie , wie może kto?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem na rynku są stateczniki lepszych i sprawdzonych firm np. Philips czy Osram

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem na rynku są stateczniki lepszych i sprawdzonych firm np. Philips czy Osram

Pozdrawiam

Jaki wpływ na ilość światła mają stateczniki?

Czy można stwierdzić że statecznik Philips, Osram czy inny wymusza ze świetlówki więcej światła i czy to jest możliwe


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JerzyB dlaczego tak uważasz?? wszyscy zachwycają się światłem z ATI i moim zdaniem nie jest to zasługa wyłącznie odbłyśników a także statecznika. niech wypowie się jakiś elektronik ale moim zdaniem maja bardziej stabilne napięcie może w odróżnieniu do innych firm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wpływ na ilość światła mają stateczniki?

Czy można stwierdzić że statecznik Philips, Osram czy inny wymusza ze świetlówki więcej światła i czy to jest możliwe

Wszystko jest możliwe, liczy się tu sprawność statecznika, straty mocy

W statecznikach są też inne bajery, np. wstępne podgrzewanie, żeby ograniczyć zimny start itd

Nie jestem elektronikiem ale do tego nie trzeba elektronika wystarczy zobaczyć jak świeci ati albo giesemann a jak zwykła lampa na tanich tajlach


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam z czystej ciekawości. Bez cienia złośliwości. Te 300% więcej światła. Skąd się bierze.

Efektywność lampy. Odbłyśniki 30% co daje 70% w tych 300%-ach?

I skoro odbłyśniki to pestka, to chyba nie muszą być oryginalne bo różnica będzie minimalna. A kieszeni np w układzie 10x54w spora.

Nie używam żadnej fabrycznej lampy T5 i nie zamierzam dyskryminować lampy ATI

Ot, czysta ciekawośc.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dać te lampy wszystkie do programu tvn turbo .Nowy gadżet

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to głównie kwestia aktywnego chłodzenia

Czyli lepiej dmuchamy i wydajność lampy wzrasta o 300% :baby:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o 300%, ale o 100%:)

Miałem kiedyś lampę chinczyka, jakoś to działało, ale życie stało prawie w miejscu, d*py nie urywał. Pożyczyłem urządzenia do mierzenia natężenia światła (nie pamiętam jak się nazywało) i zmierzyłem- było ok 3500 czegoś. Zmierzyłem w zaprzyjaźnionym sklepie lampy Ati i pokazało 6500. Zaryzykowałem, kupiłem Ati, założyłem stare świetlówki z chinczyka, użyłem miernika i wyszło znowu ok 6500.

Także coś w nich jest

Edytowane przez kamsolik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już, że nie mam mierników i nie prowadzę żadnych badań, po prostu wg. mnie jest trzy razy tyle światła niż przy taniej lampie, z tanimi odbłyśnikami i tanimi bebechami które są mało wydajne i bez aktywnego chłodzenia, do starej lampy dodałem chłodzenie i już było lepiej ale do ati jeszcze lata świetlne..

A jak chcecie oszczędzać to wiem gdzie jest promocja na gupiki, ponoć każde światło im odpowiada ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampę diy i nie zamieniłbym jej na oryginał.

Konfiguracja 10x24W , stateczniki VS , odbłyśniki Ati , zegar profesjonalny , podział świetlówek 2x2 św x5 stat , chłodzona aktywnie cichymi wolnoobrotowymi wentylatorami , obudowa aluminiowa.

Cena wykonania kilka stówek ( nie więcej niż 5 )

Ati to nie jest kosmiczna technologia ....

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.