Skocz do zawartości
edison

Przenoszenie akwarium i migracja na większy litraż

Rekomendowane odpowiedzi

Plan jest taki :

-mam w planach wystawienia działającego akwarium 85l. na panelu na targach czwartek do niedzieli

-po imprezie chce wszystko przewieść do domu ale przy okazji pomyślałem o zwiększeniu litrażu na 144l ( akwarium już będzie przygotowane w domu. Czas przejazdu to około 20-30minut.

Przenosiny akwarium słodkiego z miejsca na miejsce mam opanowane ale tutaj sprawa nie jest taka prosta a do tego morskiego nigdy nie przenosiłem więc chciałbym to zrobić bez strat.

Skała jest obrośnięta praktycznie koralami miękkimi, na dnie warstwa 2cm piasku.

Zleje wode do wiader np. takie z Castoramy 15l. z przykrywkami i powkładam do nich skałe z życiem.

Wyłapie ryby do worków, dużo ich nie ma bo tylko 4 szt. każda osobno.

Piasek moim zdaniem będzie do wywalenia - poproszę o opinie w tej sprawie, myśle że ruszenie tego będzie rodzić problemy.

Po przenosinach myślałem o wrzuceniu Purigen i węgla aktywnego do panelu.

Jak sobie z tym najlepiej poradzić.? Sprawa trochę nietypowa bo przeprowadzka dwa razy w ciągu 4 dni.

Edytowane przez edison (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby piasek z czterodniowego akwarium ma być do wywalenia?

Natomiast jeśli dobrze zrozumiałem Twojego posta to przenosisz akwarium które jeszcze najprawdopodobniej nie dojrzewało.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nieprzerwanie działa u mnie ponad 2 lata.

Chciałbym je wystawić na targach a potem wrócić i zwiększyć litraż - czekałem z tym pare miesięcy bo i tak będzie przenoszenie skały i układanie od nowa to jest okazja zwiększyć litraż za jednym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie plagi przed Tobą.

Nie da się bezkarnie naruszyć stabilnego systemu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem i jestem przygotowany mentalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyda się :) mam jeszcze 3 tygodnie aby wszystko przygotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zbieraj wodę z podmianek - jakiś pojemnik/beczka z cyrkulacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już ustwawione i pierwsze 15 litrów już faluje i czeka.

Dołożyłem też siporaxu bo w nowym akwarium mam więcej miejsca na złoże biologiczne. Podłączyłem też grzałke aby woda nie zeszła poniżej 24stopni. Po przenosinach już mam uszykowane węgiel aktywny AF, Purigen i Rowa Phos ExPhos.

post-23757-0-15619100-1476024253_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się udało a teraz mam nadziej że w czasie nic się nie wydarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar zrobić małą przeprowadzkę na większy litraż, jak przeniosłeś piach? płukałeś lub czyściłeś jakoś?

Ja mam akwa 4 lata i w piachu pewnie dużo życia i dużo nie potrzebnych substancji :)


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach stary wyrzuciłem, było go z 3 litry, więc szkoda zabawy nawet z ponownym płukaniem . W nowym akwarium jeżeli nie będzie problemów dosypie po miesiącu , używam suchego z Happetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach stary wyrzuciłem, było go z 3 litry, więc szkoda zabawy nawet z ponownym płukaniem . W nowym akwarium jeżeli nie będzie problemów dosypie po miesiącu , używam suchego z Happetu.

Ja przy przeprowadzce użyłam starego płukanego piachu. I tak trzeba się przygotować jak do ponownego dojrzewania. Przeszło dosyć łagodnie.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.