Skocz do zawartości
lol12345678903

Jak przygotować wody małosolne dla Gymnothorax Tile)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie , ostatnio zakupiłem w sklepie tzw murene śnieżna (Gymnothorax Tile) w sklepie jej nazwa była murena słodkowodna , ale jak widze na rożnych forach ryba ta w istocie potrzebuje mimo ze niewielkiego zasolenia ale jednak . I mam kilka pytań odnośnie tej ryby i urządzenia pod nią oraz tzw flądrę słodkowodna akwarium .dysponuje obecnie 112 L . Ryba jak na ta chwile dobrze sie czuje no ale nie chce ryzykować jej zejścia i jak moge zrobić wody małosolne ? Na 112 L wody jaka ilość soli morskiej przydałoby sie przeznaczyć ? Z tego co kojarze na 120 L jest 4 kg ale to jest na wodę typowo morska słona a pod małosolne ?a i takie głupie pytanie mam ale tak szczerze ciekawość wzięła gore . Mam w domu zainstalowane ro ale jaki byłby efekt zważywszy ze jest to ryba która okresowo sama wpływa do ujść rzecznych wiec na dobra sprawe przebywa w obu środowiskach i tu jest moje pytanie czy gdybym pomonoł filtrację ro i po prostu zmieszał sól morska ( mam nadzieje ze uzyskam wskazówkę ile na te 112 L bo z akwarium małosolnym nie miałem jeszcze styczności )z taka woda w jakiej ona obecnie przebywa oczywiście nie w chwili gdy ryba byłaby w środku tylko w innym zbiorniku jaki byłby tego efekt czy ktos zna odpowiedz ? Oczywiście w takim zbiorniku bedzie żywa skala na dniach oczekuje dostawy z Wrocławia oraz sklepu crazycoral . Czy dla takiej ryby teoretycznie taka woda byłaby niebezpieczna? Mam zamiar przepuścić wodę przez ro ale i tak chciałbym zapytać czy ktos z was kiedyś prubowal cos takiego badz zna efekty jesli chodzi o ta konkretna rybkę ?

Witam jak w temacie , ostatnio zakupiłem w sklepie tzw murene śnieżna (Gymnothorax Tile) w sklepie jej nazwa była murena słodkowodna , ale jak widze na rożnych forach ryba ta w istocie potrzebuje mimo ze niewielkiego zasolenia ale jednak . I mam kilka pytań odnośnie tej ryby i urządzenia pod nią oraz tzw flądrę słodkowodna akwarium .dysponuje obecnie 112 L . Ryba jak na ta chwile dobrze sie czuje no ale nie chce ryzykować jej zejścia i jak moge zrobić wody małosolne ? Na 112 L wody jaka ilość soli morskiej przydałoby sie przeznaczyć ? Z tego co kojarze na 120 L jest 4 kg ale to jest na wodę typowo morska słona a pod małosolne ?a i takie głupie pytanie mam ale tak szczerze ciekawość wzięła gore . Mam w domu zainstalowane ro ale jaki byłby efekt zważywszy ze jest to ryba która okresowo sama wpływa do ujść rzecznych wiec na dobra sprawe przebywa w obu środowiskach i tu jest moje pytanie czy gdybym pomonoł filtrację ro i po prostu zmieszał sól morska ( mam nadzieje ze uzyskam wskazówkę ile na te 112 L bo z akwarium małosolnym nie miałem jeszcze styczności )z taka woda w jakiej ona obecnie przebywa oczywiście nie w chwili gdy ryba byłaby w środku tylko w innym zbiorniku jaki byłby tego efekt czy ktos zna odpowiedz ? Oczywiście w takim zbiorniku bedzie żywa skala na dniach oczekuje dostawy z Wrocławia oraz sklepu crazycoral . Czy dla takiej ryby teoretycznie taka woda byłaby niebezpieczna? Mam zamiar przepuścić wodę przez ro ale i tak chciałbym zapytać czy ktos z was kiedyś prubowal cos takiego badz zna efekty jesli chodzi o ta konkretna rybkę ?

Na ta chwile ryba przebywa w akwarium z obsada słodkowodna i jak na razie ma sie całkiem dobrze i pokarm przyjmuje , wiadomo obsada większa typu glonojady , jeden weżogłów afrykański , wielopletwiec senegalski , kirysniki , sum fossilis . W sklepie ktorym ja kupowałem była tydzien tez w obsadzie słodkowodnej z pielęgnicani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam taką kolejność

kupiłem zwierzaka - i co teraz ? ...

Ja wiem co teraz . Pytanie dotyczy urządzenia akwarium nie głupich wypowiedzi i komentarzy . Raczej interesuje mnie odpowiedz na powyższe pytania niz nic nie wnoszące głupkowate komentarze . Jakbyś przeczytał uważnie zauważyłbyś ze juz jestem w trakcie projektowania a jedyne co to potrzebuje kilka odpowiedzi dotyczących szczegółów technicznych

dokładnie :) człowiek uczy się na błędach

Błędach ? Jakich ? Zadnych tu nie ma . Nie wiem nie chcecie udzielić odpowiedzi na pytania zawarte s temacie to po co sie udzielacie ? Tu sa konkretne pytania a nie napisane skomentuj mnie

Edytowane przez lol12345678903 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakbyś coś wcześniej poczytał o tym zwierzaku to nie zadawałbyś "głupich" pytań

i nie prowokował do "głupkowatych" odpowiedzi

zamierzasz utrzymać to "coś" w zbiorniku 112l skoro dorasta do 60cm ? - powodzenia

w linku który podałem masz przepis jak przygotować wodę - więc następnym razem 2x się zastanów zanim zaczniesz kogoś obrażać

ps.

minimalne wymiary dna dla pojedynczego osobnika 150x70 cm

- ale oczywiście wiesz co robisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda zbiornik 112 L na stałe jest za mały z tym sie zgadzam . Dorosła ryba bedzie potrzebowała zbiornika większego i juz typowo słonego stad pytanie moje dotyczyło stanu obecnego. Za typowy zbiornik morski zabiorę sie po nowym roku bo mam akwa 500l jednak na ta chwile na jedna rybę bedzie ciut za duży ,a na razie rybka ma 15 cm wiec jest maleńka . Juz zaglądam do linku i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą rybę hodowałem w dwu metrowym akwarium. Musisz pamiętać o dobrym zabezpieczeniu pokrywy. raz zdarzyło się , że wyszła z tyłu. Tam gdzie są odprowadzenia na kable . Nie od razu trzeba się unosić i denerwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.