Skocz do zawartości
marinefreak

Wasze opinie na temat Deltec SC1456

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, muszę dobrać odpieniacz do 430L + 175l sump. Jakie są wasze doświadczenia z Deltecami a w szczególności z modelem 1456 ze sterowalną pompą?

Może macie jakieś szczere sugestie na dobry odpieniacz w rozsądnych pieniądzach do 430l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Delteca sc 1351 i byłem zadowolony.

Oczywiście znajdziesz lepsze ale w tych pieniadzach to dobry wybór.

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w erybce w Markach po odbiór sumpa. Podpytałem o inne modele ze względu na fakt, że mam jedynie 58cm do sufitu miejsca w szafce. Doradzali również Tunze 9012. Czy słyszeliście jakieś opinie na temat tego odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1456 daje radę :)


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ma Delteca 1456 w akwarium jest jakieś 580 l w obiegu, i na tą chwilę super daje radę masz regulację pompy itd, piana bardzo ładna co 2-3 dni ,, kawa'' w kubku. jak dla mnie super. Dużo też zależy od obsady bo im więcej ryb tym mocniejszy odpieniek trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też ma Delteca 1456 w akwarium jest jakieś 580 l w obiegu, i na tą chwilę super daje radę masz regulację pompy itd, piana bardzo ładna co 2-3 dni ,, kawa'' w kubku. jak dla mnie super. Dużo też zależy od obsady bo im więcej ryb tym mocniejszy odpieniek trzeba

Mówisz ze co 2-3 dni kawa w kubku ale ile tej kawy?? U mnie w sumie tez ale zeby chociaz pół kubka sie nazbierało to jakis miesiąc musze czekać. Moim problemem jest to ze nie moge go ustawić na mokro ale potwierdzam ze NO3 jest zero!

Moim zdaniem odpienek jest tez trochę za głośny

Pozdr

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek się nie napełnia bo małą obsadę masz. Ja mam w 576L delteca 1455. Obsadę mam skromną to i kubek co 2 tygodnie wylewam ( tak z pół).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ile jest to zaznaczam że tak 1/4 lub 1/3 pojemności, jakoś tak się nauczyłem że nie lubię jak tam jest za dużo i staram się regularnie czyścić, bo jakby ktoś zapomniał ,,trochę'' to śmierdzi a akwarium mam w salonie więc trzeba dbać o zapachy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc muszę szukać niższego odpieniacza niż 53 cm w Deltecu.

Zastanawiam się w takim razie nad Tunze 9012, który parametrami jest zbliżony do SC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.