Jump to content
Walker

Regulamin Targowiska- aktualizacja

Recommended Posts

Ważna informacją dotycząca Targowiska: 1 września 2019r zostały zamknięte działy dotyczące sprzedaży/kupna/zamiany żywych zwierząt za pewnymi wyjątkami. 

Wystawianie ogłoszeń na targowisku oznacza automatyczną akceptację regulaminu

1. Użytkownik wystawiający ogłoszenie ma obowiązek:

A. podać cenę przedmiotu,

B. zamieścić jego autentyczne zdjęcie lub link do takiego zdjęcia .

(Umieszczanie zdjęć autentycznych a nie poglądowych dotyczy wszelkich

przedmiotów sprzedaży przy których walory wizualne mają wpływ na decyzję o zakupie.)

C. podać swoje miasto lub miejscowość

2. Jeśli sprzedawca wystawia kilka przedmiotów, musi w pierwszym poście, na bieżąco uzupełniać informacje co już zostało sprzedane lub co jest zarezerwowane.

3. Informacje o rezerwacji przedmiotu umieszcza WYŁĄCZNIE sprzedający, posty typu "rezerwuję" , "wstępnie rezerwuję" czy "kupuję", będą usuwane bez ostrzeżenia i informacji dla autora takiego postu. Tylko sprzedawca może umieścić informację o rezerwacji i jest za nią odpowiedzialny,

4. Wszelkie komentarze i posty nie na temat, będą usuwane bez ostrzeżenia i informacji o ich usunięciu dla ich autora.

5. Osoba wystawiająca ogłoszenie w jego tytule umieszcza informację czy ogłoszenie dotyczy kupna [ K ], sprzedaży [ S ], zamiany [ Z ], czy też oddania/przyjęcia za darmo [ O ] lub [ P ]. Oraz dodajemy miejscowość, bez takiej informacji ogłoszenia nie będą akceptowane przez moderatorów.

6. Każde ogłoszenie dotyczące zarówno sprzedaży jak i zamiany czy oddania musi zawierać autentyczną fotografię przedmiotu ogłoszenia.

7. Zabronione jest umieszczanie wszelkich ogłoszeń o charakterze komercyjnym, Przez "charakter komercyjny" rozumiemy ilości hurtowe lub wskazujące na aktywność zarobkową - czyli np.ogłoszenia cylkiczne, dotyczące tych samych przedmiotów . W tym wypadku, nie ma znaczenia czy ktoś ma działalność gospodarczą czy nie.

8. Zezwala się (dodatkowo) na umieszczenie odnośnika do serwisu aukcyjnego lub ogłoszeniowego, pod warunkiem zachowania pozostałych warunków publikacji ogłoszenia (zdjęcie, opis, cena).

Linki do aukcji o treści komercyjnej będą usuwane.

9. Podbijanie postów "UP-owanie": autor , może podbijać własne ogłoszenia nie częściej niż raz na  24h,ogłoszenie które nie jest podbijane po upływie 30 dni będzie  kasowane.

10. Ze względu na często kontrowersyjne ogłoszenia, wymagające konsultacji bądź wyjaśnienia moderatorzy mają 48 godziny na ich zatwierdzenie lub odrzucenie. Dotyczy to wszystkich ogłoszeń. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z administarcją.

11. Targowisko jest przeznaczone do zamieszczania ogłoszeń na temat wymiany, kupna i sprzedaży pomiędzy aktywnymi użytkownikami forum NR. Właściciel forum nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń, ani nie uczestniczy w rozwiązywaniu nieporozumień pomiędzy kupującym ani sprzedającym.

12. Na forum obowiązuje całkowity zakaz handlu poza targowiskiem, zabrania się również umieszczania informacji i/lub linków do targowiska w profilu oraz w stopce użytkownika. 

13. Użytkownik wystawiający na targowisku więcej niż jeden przedmiot ma obowiązek wszystkie umieścić w jednym ogłoszeniu. Niedopuszczalne jest wystawianie kilku/kilkunastu ogłoszeń jednocześnie.

14. Aby ograniczyć "wałki" - Targowisko dostępne jest dla forumowiczów którzy napisali minimum 50 postów. Od razu ostrzegamy przez "pisaniem na siłę" tylko po to żeby zdobyć wymagane minimum.

15. Od dnia 01.09.2019 wycofana została możliwość sprzedaży , kupna, zamiany życia na forum NR.

a - Za "życie" uważa się wszystkie organizmy uznawane ogólnie przez akwarystów morskich jako ożywiony element dekoracji akwarium np korale, ryby, szkarłupnie, mięczaki etc.

b - Organizmy żywe uznawane ogólnie przez akwarystów morskich jako pokarm czy organizmy filtracyjne nie podlegają ograniczeniom na targowisku. Np małe skorupiaki takie jak wrotki, kiełże, widłonogi, wężowidła etc.

c - Sprzedaż żywej skały jest niedozwolona na NR.

d - Makroglony i fitoplankton nie podlegają ograniczeniom w handlu

e- zdjęcia sprzedawanych przedmiotów (zwłaszcza w akwarium) powinny być zrobione tak, aby nie było wątpliwości co do tego jaki przedmiot jest sprzedawany.  Niedozwolone jest celowe  "przemycanie" na fotografiach życia np sprzedaż podstawki pod szczepki pełnej szczepek korali

f- całe dopuszczone do handlu życie nie może być sprzedawane w ilościach i częstotliwościach wskazujących na działalność zarobkową. Np cotygodniowe ogłoszenie o sprzedaży fitoplanktonu.

g - Ostateczna interpretacja ogłoszeń należy do moderatorów, administratorów i właścicieli Nano-Reef.pl, jednak musi opierać się na ogólnie przyjętych zasadach społeczności akwarystycznej. Np aiptasia może byc sprzedawana jako pokarm dla ślimaków berghia, ale błazenki nie mogą być sprzedawane jako pokarm dla skrzydlicy. etc

h - Testowo wprowadzamy "autoakceptację" ogłoszeń ufając, że Regulamin będzie przestrzegany. Jeśli pojawią się próby ominięcia regulaminu, ręczna akceptacja zostanie przywrócona.

i - Dopuszczlne są ogłoszenia o sprzedaży całego akwarium razem z życiem

j - Ogłoszenia mają ważność 30 dni i po tym czasie będą usuwane automatycznie.

k - Prosimy o uszanowanie decyzji o ograniczeniach na targowisku. Wszystkie próby cwaniactwa i omijania regulaminu będą skutkowały nałożeniem ograniczeń na konto.

Publikując ogłoszenia na targowisku akceptujesz powyższy regulamin

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.