Skocz do zawartości
JarekSle

Lampa T5 Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Różnicę to będzie widać po konsumpcji Ca, Kh, Mg a nie "na oko"

Racja, trzeba będzie kh codziennie pomonitorować i w razie czego odciek z reaktora się podkręci. Zobaczymy jak szybko zareagują korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za tyle kasy spodziewałem się czegoś konkretnego .

Pozdrawiam

Bo wiesz tutaj kosztuje pewnie tyle akryl i logo bo reszta to prostota co kazdy potrafi sobie zrobic,chyba ze to powietrze co chłodzi w lampach ma tez logo i jest fioletowe a to kosztuje.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sygen jesteś miszcz heh lubię Twoje podejście do tematu jak w tym tańcu gdzie się nie pier... :p mówisz jak jest i się z tym zgadzam w 100%. Gdzieś tam przeleciało że rynek zweryfikuje cenę, obawiam się że już to nadeszło.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście wiecie że świetlówki w lampach sterowalnych nie świecą pełną mocą? Oraz że nawet mimo rygorystycznego wypalania szybciej tracą żywotność (od miesiąca do nawet 3 - zależy od rodzaju i ilości luminoformów ?). Oraz zdajecie sobie sprawę że spora część z nas ma niezależne sterowniki które taką lampę obsłużą w kwestii timerów on/off ?

Panowie, nie hejt, a konstruktywna krytyka...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale nie bardzo zrozumiałem Twojego posta,mozesz ciut jasniej? Lampy jest przemyślana, a nie zbajerowana. Ja jako akwarysta ją projektowałem, a nie jako sprzedawca bo wtedy miałaby nawet zachody słońca i cien mewy.Te lampy były zrobione na nasze potrzeby, a że klienci dostrzegli w nich coś to je zaczęliśmy sprzedawać i póki co konstrukcja nie będzie zmieniana.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale a podasz jakieś sprawdzone materiały o tym, że nie świecą na 100% mocy i tym, że się szybciej wypalają ?

Chętnie w końcu to zobaczę bo święcę tyle czasu ściemnialną, że widocznie już się zatraciłem :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi teraz chodzi o cenę.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podoba się idea prostej ale niezawodnej lampy. I tu AF trafia w sedno. Aczkolwiek obecna cena mnie odstrasza. Będę musiał poczekać na rynek wtórny albo pójść w ATI.

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale nie bardzo zrozumiałem Twojego posta,mozesz ciut jasniej? Lampy jest przemyślana, a nie zbajerowana. Ja jako akwarysta ją projektowałem, a nie jako sprzedawca bo wtedy miałaby nawet zachody słońca i cien mewy.Te lampy były zrobione na nasze potrzeby, a że klienci dostrzegli w nich coś to je zaczęliśmy sprzedawać i póki co konstrukcja nie będzie zmieniana.

Ok. objaśniam i wyjaśniam, parafrazując klasyka. Pojawiło się zdanie że lampa za tą cenę powinna mieć sterowanie ściemnianiem lub przynajmniej timery. Dlatego odpisałem że powyższe funkcje są nie zawsze potrzebne bo ściemnianie, nawet umiejętnie używane powoduje szybszą degradację świetlówek, gdzie szybkość zużycia zależna jest od rodzaju i ilości luminoforów - najszybciej padają świetlówki "różowe" typu fiji, zaś im bardziej w kierunku aktyniki, tym wolniej, ale i tak, biorąc za standard 6 miesięcy dla sps w akwariach z mocno wyspecjalizowanymi koralami, jest to skrócenie żywotności o miesiąc (co najmniej) Fiji może wypalić się zauważalnie już po 3 nawet...

Zaś timery też są zbędne bo większość z nas ma sterowniki które takie timery mają wbudowane i o ile w kwestii dolewki czy grzania podwójne zabezpieczenie się przyda, o tyle w kwestii światła podwójne timery to kwiatek do kożucha.

Jeśli zaś Ty projektowałeś te lampy, to załóż większe wentylatory, ot choćby 14 cm AAB i lampa będzie niesłyszalna. Plus filtry na wlocie, inaczej po kilku miesiącach w takiej lampie będzie kłąb kurzu.

@dzym - nie chce mi się. Poświęciłem kiedyś sporo czasu na zebranie opinii wśród ludzi używających lamp takowych, i swoje zdanie mam, a przekonywać innych nie zamierzam. Na RC jest fajny wątek gdzie gość to testował, z tym że on robił to w warunkach laboratoryjnych (stałe napięcie i parametry dobrane pod świetlówkę - plus pomiar światła). Poszukaj.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, ze cena lampy dlatego jest taka wysoka bo jakby byla dobra to by nie nadazyli z produkcja a tak przy tej cenie malo kto kupi i sie wyrobia z produkcja.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu czytam Wasze posty i ciągłe "najeżdżanie" na AF i nie mogę zrozumieć o co chodzi? Coraz mniej zaglądam na to forum, bo nie mogę tego zrozumieć. Preparaty AF, sole, lamy, wszystko Waszym zdaniem jest złe. Czemu mu Polacy hołubimy wszystko co nie jest nasze. Nie mogę zrozumieć dlaczego nie wspieramy naszego rodzimego przemysłu, firm które osiągnęły gigantyczny sukces i produktów które są kapitalnej jakości. Mamy tutaj przedstawicieli AF, którzy zawsze służą radą, pomagają, słuchają naszych subiektywnych opinii a co niektórzy są zawsze podejrzliwi bo tamci osiągnęli większy sukces.

Rozumiem konstruktywną krytykę, podpowiedzi ze strony forumowiczów ale nie ciągłe wszystko co AF to zło.

Nie jestem w żaden sposób powiązany z AF, ale "siedzę" w profesjonalnej akwarystyce od ponad 17 lat, używam obecnie ich produktów i uważam je za bardzo dobre.

Więcej w tym temacie głosu nie będę zabierał.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to co dla jednych jest dobre dla innych jest do d... i nie zawsze trzeba chwalić, dobry sprzęt,produkty bronią się same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu czytam Wasze posty i ciągłe "najeżdżanie" na AF i nie mogę zrozumieć o co chodzi? Coraz mniej zaglądam na to forum, bo nie mogę tego zrozumieć. Preparaty AF, sole, lamy, wszystko Waszym zdaniem jest złe. Czemu mu Polacy hołubimy wszystko co nie jest nasze. Nie mogę zrozumieć dlaczego nie wspieramy naszego rodzimego przemysłu, firm które osiągnęły gigantyczny sukces i produktów które są kapitalnej jakości. Mamy tutaj przedstawicieli AF, którzy zawsze służą radą, pomagają, słuchają naszych subiektywnych opinii a co niektórzy są zawsze podejrzliwi bo tamci osiągnęli większy sukces.

Rozumiem konstruktywną krytykę, podpowiedzi ze strony forumowiczów ale nie ciągłe wszystko co AF to zło.

Nie jestem w żaden sposób powiązany z AF, ale "siedzę" w profesjonalnej akwarystyce od ponad 17 lat, używam obecnie ich produktów i uważam je za bardzo dobre.

Więcej w tym temacie głosu nie będę zabierał.

Pozdrawiam wszystkich.

ilarios, mysle, ze nie jest tak do konca. To kwestia podejscia AF do potencjalnych klientow, negowanie i kpina wszystkiego innego co nie jest AF. Mi sie to osobiscie bardzo nie podoba, choc przyznam, ze mialem (i nadal mam) cicha nadzieje, ze rosnie nam w Polsce naprawde dobra firma. A tu tylko rozczarowania ostatnio. A to kpina z konkurencji (gdzie NIGDY nie spotkalem sie z czyms takim na forach w innych krajach, gdzie zagladaja producenci rowniez), a to podejscie total light do jakosci pakowania ich niektorych produktow (o czym sie na wlasnej skorze przekonalem) i jeszcze wiele innych czynnikow. Marketing i reklama jest wazna, ale nie tak "ostra". Nie tedy droga. Stad, mysle, to jak to okresliles "najezdzanie" itd. Troche pokory i kultury do sprawy i byloby inaczej. Oby tylko nie bylo za pozno...

Mozna byc swiadomy wlasnej jakosci i perfekcji, ale czy naprawde produkty AF do takich naleza? Nie jestem do konca przekonany. Po czasie okazuje sie, ze to produkty tak jak inne- jesli jest balans w akwa, dobre parametry, to na produktach innych firm rowniez da sie poprowadzic bardzo fajny baniak (nie raz juz u ludzi widzialem).

Bo to co dla jednych jest dobre dla innych jest do d... i nie zawsze trzeba chwalić, dobry sprzęt,produkty bronią się same...

dokladnie, dobrego sprzetu nie trzeba wciaz chwalic, a tym bardziej nie trzeba krytykowac tez innego...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu czytam Wasze posty i ciągłe "najeżdżanie" na AF i nie mogę zrozumieć o co chodzi? Coraz mniej zaglądam na to forum, bo nie mogę tego zrozumieć. Preparaty AF, sole, lamy, wszystko Waszym zdaniem jest złe. Czemu mu Polacy hołubimy wszystko co nie jest nasze. Nie mogę zrozumieć dlaczego nie wspieramy naszego rodzimego przemysłu, firm które osiągnęły gigantyczny sukces i produktów które są kapitalnej jakości. Mamy tutaj przedstawicieli AF, którzy zawsze służą radą, pomagają, słuchają naszych subiektywnych opinii a co niektórzy są zawsze podejrzliwi bo tamci osiągnęli większy sukces.

Rozumiem konstruktywną krytykę, podpowiedzi ze strony forumowiczów ale nie ciągłe wszystko co AF to zło.

Nie jestem w żaden sposób powiązany z AF, ale "siedzę" w profesjonalnej akwarystyce od ponad 17 lat, używam obecnie ich produktów i uważam je za bardzo dobre.

Więcej w tym temacie głosu nie będę zabierał.

Pozdrawiam wszystkich.

Cześć . Skoro śledzisz forum od dawna to pewnie widzisz jak bardzo agresywny marketing prowadzi AF.

Dlatego mają tyle samo zwolenników co przeciwników . Tak nasza Polska mentalność. Nie lubimy jak się nam coś na siłę narzuca .

Ponadto jak się coś bardzo chce to niezawsze wychodzi.

Nawet w tym wątku jeden z kolegów pisze jak cicha jest lampa firmy AF. Natomiast kilka postów dalej kolejny kolega pisze zupełnie odwrotnie-że lampa jest głośna ( tzn.wentylatory)

Więc sam widzisz , że nie jest to wszystko takie oczywiste fajne i wspaniałe jak to opisałeś.

Ponadto nie można nikomu nic zakazywać . Po to jest forum żeby na nim pisać, oceniać wymieniać się poglądami.

Mamy demokrację , wolny kraj, wolność słowa itd.........każdy ma prawo ocenić produkt który kupił w negatywach jak i superlatywach.

W większości jesteśmy Polakami i odnoszenie się do naszego patriotyzmu jest słabe z twojej strony :(

Dlatego , że Patriota nie znaczy frajer.

Pozdrawiam.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś Ty projektowałeś te lampy, to załóż większe wentylatory, ot choćby 14 cm AAB i lampa będzie niesłyszalna.

.

Nie znasz się! Jak napisał naczelny projektant, lampa została zaprojektowana do użytku sklepowo-hodowlanego.

Ma zagłuszać głos sumienia oraz krzyk portfela...

Ponoć nad domowymi zbiornikami też to działa ;)

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszkę i dochodzę do wniosku , że lampa ATI , PS i AF nie są idealne a wynika to z zamocowania wentylatorów zakładam ,że jest prawdą co wszyscy piszą ,że najważniejsze jest chłodzenie rur . Jeśli faktycznie tak jest to najlepszą lampą oferowaną na rynku powinna być lampa AM wentylatory ma ustawione z boku i chłodzą bezpośrednio rury i stateczniki , jeśli jest inaczej to mnie uświadomcie

large_OceanLight-T5-4x-lezy.jpg?lm=1477687063


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie konstruktywne uwagi, rozumiem,że są one spowodowane pomocą, aby udoskonalać naszą lampę. Nie wiedziałem, że takim wielkim zainteresowaniem będą się cieszyć nasze lampy.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie konstruktywne uwagi, rozumiem,że są one spowodowane pomocą, aby udoskonalać naszą lampę. Nie wiedziałem, że takim wielkim zainteresowaniem będą się cieszyć nasze lampy.

Chyba się niektórym nie spodoba ta odpowiedz bo nie ma w niej Hejtu :D

A odnośnie lampy jest spoko :D przynajmniej mi się podoba jest za droga ale co zrobisz :D zawsze można sobie ją w domu poskręcać przecież takie to łatwe :D


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, nie wiem jak inni, ale to że wypowiadałem się wiele razy negatywnie o produktach czy działaniach firmy bądź jej pracowników, nie oznacza że nie możemy normalnie porozmawiać - prawda :)?

Projektując swoje lampy w jednej zastosowałem wentylatory równoległe, tak jak w AM, niestety z racji małej grubości lampy użyłem 40 mm wentylatorów, po jednym na każdą z 8 świetlówek (24 W). Wyszedł potworek ryczący jak piła spalinowa. Temperatura w lampie była nieznacznie podniesiona, w drugiej użyłem 4 x 14 cm, i tam, przy 4x ok 70 W LED i 4x54W plus stateczniki ściemnialne utrzymuje się temp. na wylocie powietrza ok 30- 35 stopni (około) mierzyłem zwykłym termometrem pokojowym.

Nie wiem, może się mylę, ale konkurencja w produktach działa na korzyść klienta.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Skoro śledzisz forum od dawna to pewnie widzisz jak bardzo agresywny marketing prowadzi AF.

Dlatego mają tyle samo zwolenników co przeciwników . Tak nasza Polska mentalność. Nie lubimy jak się nam coś na siłę narzuca .

Ponadto jak się coś bardzo chce to niezawsze wychodzi.

Nawet w tym wątku jeden z kolegów pisze jak cicha jest lampa firmy AF. Natomiast kilka postów dalej kolejny kolega pisze zupełnie odwrotnie-że lampa jest głośna ( tzn.wentylatory)

Więc sam widzisz , że nie jest to wszystko takie oczywiste fajne i wspaniałe jak to opisałeś.

Ponadto nie można nikomu nic zakazywać . Po to jest forum żeby na nim pisać, oceniać wymieniać się poglądami.

Mamy demokrację , wolny kraj, wolność słowa itd.........każdy ma prawo ocenić produkt który kupił w negatywach jak i superlatywach.

W większości jesteśmy Polakami i odnoszenie się do naszego patriotyzmu jest słabe z twojej strony :(

Dlatego , że Patriota nie znaczy frajer.

Pozdrawiam.

Uważam że nie masz racji , w życiu codziennym agresywna reklama to norma . W telewizji i radiu totalna porażka , mino to wszyscy kupujemy to co jest w tej agresywnej reklamie i głównie to i chyba nie ma osoby na tym forum która kupuje niereklamowane produkty . W dzisiejszych czasach firma bez reklamy nieistnieje .

Co do oceny produktu jak piszesz który każdy kupił to jak najbardziej masz rację , problem w tym że w tym wątku lampę ma autor i Ja , reszta ocenia zaocznie .

Po to jest forum by oceniać i wydawać opinie , niestety połowa z tego wątku to puste słowa i docinki , oceny osób które nie mają pojęcia o sprzęcie bo go nie widziały .Przypominam mój wątek z sumpem akrylowym , te same osoby i te same puste słowa i walka na słowa . Część osób uznała wręcz że może się wypowiedzieć w temacie ponieważ lampa jest firmy wiadomo jakiej . Proszę zatem aby dalsze wypowiedzi były podparte jakimś faktem i konkretną wiedzą . A nie na zasadzie lubię czy nie lubię.

Co do wentylatorów jest ich 4 i muszą robisz szum drugie tyle większy jak dwa . Lampy były projektowane do celów własnych . Możliwe że zastosujemy wiatraki o większej średnicy jak pisze Marek np.14cm , zastosowanie takich wiatraków w zasilaczach komputerowych faktycznie spowodowało bardzo znaczne wyciszenie ale to już w rękach konstruktora . Jedną z zalet w tej lampie jest bardzo łatwy dostęp do wymiany wiatraków . Co do filtracji powietrza o której pisze Marek to sprawa dyskusyjna . można zastosować samemu kładąc jakaś watę czy materiał na wiatrakach , pytanie po jakim czasie si to zapcha i czy nie przyniesie większych problemów niż sam kurz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok mozna robic agrwsywna reklame ale trzeba miec honor zeby przyznac sie do bledu a nie spieprzyc dany produkt i jeszcze potem naskoczyc na klienta ze nie ma racji.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek schodzi znów na złe tory.

A odnośnie reklamy i promocji marki, poczytajcie co Lexus zrobił w odpowiedzi na swoją wpadkę (która mogła oznaczać koniec tej marki na rynku usa) i jak dzięki temu stał się synonimem luksusowych samochodów zza oceanem.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie masz racji , w życiu codziennym agresywna reklama to norma . W telewizji i radiu totalna porażka , mino to wszyscy kupujemy to co jest w tej agresywnej reklamie i głównie to i chyba nie ma osoby na tym forum która kupuje niereklamowane produkty . W dzisiejszych czasach firma bez reklamy nieistnieje .

Co do oceny produktu jak piszesz który każdy kupił to jak najbardziej masz rację , problem w tym że w tym wątku lampę ma autor i Ja , reszta ocenia zaocznie .

Po to jest forum by oceniać i wydawać opinie , niestety połowa z tego wątku to puste słowa i docinki , oceny osób które nie mają pojęcia o sprzęcie bo go nie widziały .Przypominam mój wątek z sumpem akrylowym , te same osoby i te same puste słowa i walka na słowa . Część osób uznała wręcz że może się wypowiedzieć w temacie ponieważ lampa jest firmy wiadomo jakiej . Proszę zatem aby dalsze wypowiedzi były podparte jakimś faktem i konkretną wiedzą . A nie na zasadzie lubię czy nie lubię.

Co do wentylatorów jest ich 4 i muszą robisz szum drugie tyle większy jak dwa . Lampy były projektowane do celów własnych . Możliwe że zastosujemy wiatraki o większej średnicy jak pisze Marek np.14cm , zastosowanie takich wiatraków w zasilaczach komputerowych faktycznie spowodowało bardzo znaczne wyciszenie ale to już w rękach konstruktora . Jedną z zalet w tej lampie jest bardzo łatwy dostęp do wymiany wiatraków . Co do filtracji powietrza o której pisze Marek to sprawa dyskusyjna . można zastosować samemu kładąc jakaś watę czy materiał na wiatrakach , pytanie po jakim czasie si to zapcha i czy nie przyniesie większych problemów niż sam kurz .

Grzesiek -właśnie nie wszyscy kupują produkty z reklam uważam , że większość kupuje sprawdzone produkty .

Skoro temat o lampach to: Czy widzialeś gdzieś, kiedyś na tym lub innym forum reklamę lamp ATI lub jej dystrybutora na rynek polski ? Produkt broni się sam :) Bo jest bardzo dobry i sprawdzony. Acropora ma swoją markę na rynku polskim .

Myślę , że nie uważnie czytasz wątek bo wynika z niego , że nie tylko Ty i Autor tematu mają lampy .

Ma ją także @RomanPa, tak wynika z jego wypowiedzi :) w tym temacie.

Ja nie oceniam czy wasza lampa jest super czy nie-bo jej nie mam . Poprostu odniosłem się do wypowiedzi kolegi , że powinniśmy kupować i wspierać nasze rodzime produkty bo jesteśmy Polakami.

Ale to dla mnie żaden argument. Bo skoro nasze rodzime produkty nie są konkurencyjne to dlaczego mam kupować coś Polskiego na co producent daje 12 miesięcy gwarancji (nie chodzi mi w tym wypadku o waszą firmę) jak mogę kupić niemieckie lub chińskie w tej samej cenie lub tańsze i mieć 24 miesiące gwarancji .

Tylko tyle i aż tyle.

PS. A co do lampy firmy AF wypowiem się za jakieś 2 lata jak podbijecie już rynek Polski, Europejski, Amerkański , Azjatycji :) bo pewnie będę się z nią spotykał u każdego znajomego akwarysty więc będę mógł rzeczowo ją ocenić :) żeby nie było ,że nie na temat .

Pozdrawiam .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał tak akurat się składa że żaden zagraniczny producent bezpośrednio nie reklamuje swoich produktów na tym i żadnym innym Polskim forum . Natomiast każda Polska firma robi to w Swoim rodzimym kraju i ma do tego prawo . Uwierz mi albo nie ale firmie w której pracuje bardziej zależy na zadowoleniu klientów niż na biciu rekordów sprzedaży . Prawie każdy z Nas jest akwarystą i jak zauważyliście ulepszamy produkty nie idąc na ilość i wydając co miesiąc nowy produkt .

Lampa to tylko propozycja , kolejny produkt na rynku , klient detaliczny ma kolejny wybór , ma też możliwość kupić produkt polski mając dzięki temu bliski kontakt z producentem i możliwość ingerowania oraz dyskusję na temat produktu czego nie dają inni producenci . Pełny i szybki serwis a szczególnych przypadkach wymianę od ręki. To jest kolejna zaleta kupowania u rodzimych producentów .

Cieszę się bardzo iż temat Lamp zainteresował takie grono osób i mam nadzieję że nadal będziemy razem ulepszać ten produkt dzięki opiniom użytkowników i obserwatorów . Pamiętajcie że to dzięki Wam jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni , a porażką byłoby brak odzewu z rynku .

Wracając do lampy by nie było za daleko od tematu to kolejną zaletą jest cienka , co za tym idzie lepiej przepuszczająca osłona świetlówek i dobrze przemyślany system mocowania , wsuwania . To tyle co udało mi się zauważyć przez te kilka dni użytkowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, ja mam takie coś http://www.aab.com.pl/product-pol-173-AAB-Cooling-Plastikowy-Filtr-140-Czarny.html

Wasz zespół może opracować własny wzór. Podaję jako przykład zasady działania. W tych osłonach górna część jest wklikiwana na dolną, pomiędzy nimi zaś jest cienka gąbka. Ja u siebie czyściłem ją odkurzaczem przy okazji odkurzania pokoju. Zdejmowałem gąbkę z maskownicą i odkurzałem przez maskownicę, by nie porwało jej. Ale stosując 4 takie maskownice, gąbki miałem tylko na wlotach, przez co, miałem dwie zapasowe (z wylotów). W waszym wypadku, można było by no. zastosować śruby radełkowane i wtedy odkręcać całość.

Ale nie zamierzam odbierać chleba Konstruktorowi :)

ps. no właśnie wsuwanie osłony, to jest jedyny feler mojej lampy:( Zrobiłem prowadnice na styk z prowadnicami :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.