Skocz do zawartości
Bonza

Reefmax z odzysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od piątka 30.09.2016 jestem posiadaczem reefmax 105L, które zakupiłem wraz z 10kg żywej skały około 9kg żywego piasku i oczywiście woda którą przewiozłem w bańkch.Wraz z akwarium jest też trochę życia ślimaki oraz rozgwiazdy, których nie potrafię zidentyfikować kilkadziesiąt rurówek,aiptasia i jakieś pasożyty. Do kupiłem jeszcze pompę cyrkulacyjna Tunze 6015. Właściciel nie był zbytnio wylewany i twierdził,że akwarium ma 2 lata,ale myślę że skłamał. W związku z tym że chcę uratować to co mam potrzebuje kilku rad. Kiedy zrobić pierwsza podmianę wody i za jaki czas moge myśleć o ekipie sprzątającej. Po testach które mam dostępne mam takie oto parametry:

PH-8

NO2-0,0

NO3-20

PO4-0,0

KH-9

Zasolenie 1023.

Temperatura 25

Na obecną chwilę widzę brązowy nalot na skałach którego wcześniej nie było. Zdjęcie dodam później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiesz się powoli.Przenosiny nawet tak zresztkowanego zbiornika to jak restart. Dojrzewanie zbiornika przed Tobą.

O ekipie sprzątającej na razie zapomnij.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

też mam reefmaxa uzywanego od jakiś 3 tygodni, włozyłem do niego to co miałem w akwarium 30litrowym, plus skała i zycie które z RM otrzymałem i dopiero teraz widze po tych 3 tygodniach, że się parametry stabilizują i wszystko zaczyna ładnie wyglądać. Na start wodę przywiozłem z skrzydlicy i co tydzień dolewam bakterie, niestety nie pamietam jakie. Po miesiącu mi doradzili zrobic pierwszą podmianke wody dopiero. W między czasie wymieniłem wentylatorki do chłodzenia świetlówek, wyłączyłem całkiem wentylator do chłodzenia wody, wymiana oprawek świetlówkowych itp. Zbiornik coraz bardziej cieszy oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4f81f7937c0c2149aacf7f90506ff984.jpg

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

I jeszcze parę zdjęć 266782f71c2d3b344c638979055c158a.jpg7f6f7574f861da77b3f0c8c51e24682a.jpgdc8c9e9b58a094cf795e7b50d04a74fc.jpg

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam reef maxa i to z 2011 roku. ( pół roku pracuje u mnie). Sprzęt wydaje mi się dobry i nie zawodny. Nic się nie martw i do przodu. Będziesz zadowlony z parametrów jakie będzie trzymał, przy rozsądnym zarybieniu.

Pozdrawiam

Będe śledził temat.

Aiptasia niech sobie na razie rośnie. Kup krewetkę wundermanii po dojrzewaniu i będzie git.

Edytowane przez wacoplaco1987 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o reff maxa to przeba bardzo pilnować stałego poziomu wody aby od pieniacz dobrze chodził.

Pozbądź się jak najszybciej Aiptasia aby się nie rozrosła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie. Z aiptasią rozprawie się później za pomocą krewetki wundermanii bo zwierz jest interesujący. Dziś na skale i piasku zaobserwowałem więcej brązowego nalotu.f87b7048f78421b60b74cdb540a8116d.jpgeeb4acc4953620af003df11f7f8c627d.jpgaa22b75f84ca61e8cd3afb83db026ad3.jpg

Rozumiem że to efekt dojrzewania i nie panikować?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia powiem że u mnie krewetki nie pomogły na apitsie. Miałem trzy i w ogóle się nimi nie interesowały. Dopiero brzydal dal rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fajny i pomocny artykuł.

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.