Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niecałe 2 miesiące temu stałem się posiadaczem ognicy rogatej (pterois antennata). Tradycyjnie transport odcisnął na niej swoje piętno. Trochę zabiedzona i pokiereszowana szybko odzyskała piękne płetwy piersiowe i charakterystyczne wisiory na pysku. Problematyczne okazało się żywienie. Przyjmowała tylko żywy pokarm w postaci nie wiedzieć czemu - czarnych molinezji. Nie złotych, nie pstrokatych tylko czarnych jak węgiel. Przyjmowała codziennie 2 sztuki na które zawzięcie polowała. Okrzyknięty na forum rzeźnikiem starałem się przejść na bardziej dostępne substytuty naturalnego menu skrzydlicy. Dawała się czasem skusić na największe kiełże łapane w sumpie. Nic poza molinezjami. Wszelkie mrożonki dostępne w handlu przerobiłem. Totalna ignorancja. Na molinezjach szybko się zaokrągliła i nabrała formy. Nigdy nie rozglądała się za innymi mieszkańcami akwarium (kilka krewetek i para mandarynów stanowiły potencjalny pokarm).

Strzałem w dziesiątkę okazał się połów krewetki pływającej (palemonetas varians) czasem zwanej krewetką wiślaną z racji okresowego występowania w Martwej Wiśle. Aktualnie wędkarze łowią je na potęge jako przynęta na okonie. Dorasta do ok. 3 centymetrów. Aktualnie można złowić 4 pokolenia tej krewetki. Bez żadnych problemów, zwykłą podrywką. Świetnie znoszą transport. Część wylądowała w sumpie i żyje do dziś. A reszta została zapakowana po kilka sztuk w małe strunowe woreczki i zamrożona. Robota dość pracochłonna ale naprawdę wysiłek się opłaca. Skrzydlica najpierw dostawała żywe krewetki. Szybko zapomniała o molinezjach dostając bardziej wartościowy pokarm. Nadmienię że hepatusy, borsuk, brzydal i nawet błazny zasmakowały w krewetkach. Przejście na mrożonki było już bezbolesne. Teraz przy codziennym wieczornym karmieniu (skrzydlica większość dnia przesypia głową w dół na skale, aktywna robi się przy słabym niebieskim oświetleniu) dostaje kilka krewetek podanych pensetą. Jakoś na podawanie z ręki nie mam odwagi ale to pewnie kwestia czasu.

Polecam wszystkim krewetkę wiślaną jako pełnowartościowy pokarm całoroczny (mrożonki) dla całej obsady drapieżników.

Poniżej link do filmiku z dzisiejszego karmienia. Jakość nie jest powalająca bo robiona komórką w niebieskim świetle.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik nie działa :/ weź coś popraw to nacieszymy oczy :)

edit:

(ooo przepraszam :) właśnie ruszyło )

Edytowane przez morfeusz1976 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.