Skocz do zawartości
lapsiak84

Jak zlikwidować Briareum porastające skałę????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie zlikwidowania (usunięcia) briareum ze skały. Dodam tylko, że nie mam możliwości wyjęcia skały. A popełniłem ten błąd i dałem temu koralowcu przyrosnąć do skały.

Briareum zaczyna już się wspinać po stylophorze i niestety stylophora od dołu jest poparzona i traci tkanke.

Czy są jakieś skuteczne sposoby?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj no niestety nie da rady zlikwidować trawy ze skały nawet jak byś ją wyją i wyskubał to co się da to zawsze coś zostanie przerabiałem to, jak mi trawa zarasta zooa to ją odrywam i tak co jakiś czas

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np jakas goraca woda ze strzykawki czy cos nie zalatwi tematu?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że nie ma możliwości wyjęcia skały, ja skałę wyciągałem była ułożona na samej górze nie chciałem jej wymieniać by uniknąć ponownego dojrzewania mimo wyrwania co widziałem trawa i tak wyrosła


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ja też poległem w walce z bierium. Nie pomaga nic. Ani skubanie ani zalewanie wrzątkiem ani zaklejanie klejem. Po jakimś czasie znów się odradza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadz obok euphyllie glabrescens pięknie ogranicza rozrost trawy.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem u mnie trawa pochowała polipy całkiem i w ogóle nie polipuje ktoś ma jakiś pomysł dlaczego parametry są ok jak na razie może to być za przyczyna apistazji bo akurat mi wyskoczyła na samym środku? problemu z zarastaniem nie mam dałem na oddzielną skałę za wczasu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Dawa,briareum Ci nie polipuje prawdopodobnie wlasnie przez szklana roze,one wszystko potrafia zniszczyc,wiec wybij ja srodkiem na aiptazje,ja wszczykiwalem kwas bezposrednio w nie,ale nie wszystkie na raz,tak jedna ,dwie dziennie...Sam mam plan zrobienia trawnika z briareum,gdyz nie chce miec piasku na dnie a we wczesniejszym zbiorniku nie mialem nigdy plagi tego korala i kontrolowalem rozrost...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dawa27 napisał:

a ja mam inny problem u mnie trawa pochowała polipy całkiem i w ogóle nie polipuje ktoś ma jakiś pomysł dlaczego parametry są ok jak na razie może to być za przyczyna apistazji bo akurat mi wyskoczyła na samym środku? problemu z zarastaniem nie mam dałem na oddzielną skałę za wczasu :P

tak czasami jest ze nie polipuje bez widocznej przyczyny mija 2-3 dni i już jest w dobrej formie -tak przynajmniej jest u mnie 

 

a co do usunięcia Briareum ze skały to tez nie wygrałem ale najlepsze wyniki przynosił środek na Aiptasie Joesjuice niszczyl/ograniczał rozrost ale tylko na jakiś czas po czym znowu zaczynał rosnąć a cena stosowania tego specyfiku tez nie zachęca ..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieżę wątek. Moje Brarerium zdjąłem ze skały dzięki dmuchaniu cyrkulatorem z bliskiej odległości, przez kilkanaście godzin, centralnie w fragment skały, który chciałem oczyścić. Odeszła bez problemu w dużych kawałkach. Opisane powyżej metody skubania i zdrapania nie pomogły.

Zapewne  zarośnie skałę w przyszłości z powodu swojej ekspansji ale jest na to metoda.☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymywać parametry dla spsów i nie karmić korali. Dywan powinien powoli znikać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma sps, pozostałe zbyt małe aby nie dokarmiać a chwasty sobie rosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również nie znalazłem metody żeby się pozbyć gotowanie skały albo wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pod Briarium wstrzykiwalem kwas solny. Koral odrywal sie platami.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.