Skocz do zawartości
lukas_gr

Dodawanie soli oraz oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na forum. Niedawno zalałem mój pierwszy zbiornik morski - reefmax. Woda mieszała się od czwartku 24h. W piątek dołożyłem skałę. W sobotę sprawdziłem zasolenie i okazało się za małe. Przez niewiedzę dodałem soli bezpośrednio do akwarium, żeby wyrównać niedobór, jednak dopiero potem przeczytałem, że nie wolno tak robić i tu moje pytanie, dlaczego? A drugie pytanie to uruchomić t5 już teraz (obecnie wyłączone) czy zaczekać do wprowadzenia pierwszych korali miękkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie pierwszy a 6ty post :)

masz coś w zbiorniku prócz skały (żywa ? sucha? ) - chyba nie

jeżeli są minimalne różnice zasolenia w takim przypadku można dosypać soli - ale lepiej rozpuścić i wlać

świecić już od początku - ile i czym - było X postów na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie 6, ale bardzo dawno mnie nie było. Mam w zbiorniku 10kg żywej skały i żywy piasek. W pytaniu chodziło mi o powód oddzielnego mieszania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie masz życia w zbiorniku to takie dosypywanie ujdzie ci na "sucho".


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że sama sól przed rozpuszczeniem jest toksyczna dla życia w akwarium.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dosypywaniem soli to chyba różnie bywa.

Kiedyś (nie tak dawno) kiedy drastycznie spadło mi zasolenie tytułem awarii automatycznej dolewki i przelania odpieniacza którego kubek podłączony jest do kanalizacji.

Zasolenie wynosiło 1.010 więc żeby je podnieść na przestrzeni kilkunastu godzin sypałem dawki soli do sumpa w okolicy zrzutu wody.

W ciągu kilkunastu godzin podniosłem zasolenie do poziomu 1.025. Żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałem.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, u mnie bez sumpa to by nie przeszło...


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym dosypywaniem soli to chyba różnie bywa.

Kiedyś (nie tak dawno) kiedy drastycznie spadło mi zasolenie tytułem awarii automatycznej dolewki i przelania odpieniacza którego kubek podłączony jest do kanalizacji.

Zasolenie wynosiło 1.010 więc żeby je podnieść na przestrzeni kilkunastu godzin sypałem dawki soli do sumpa w okolicy zrzutu wody.

W ciągu kilkunastu godzin podniosłem zasolenie do poziomu 1.025. Żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałem.

I pomyśleć że sam Moderator się do takich rzeczy przyznaje na Naszym forum za takie wyznania sa grube wyroki :) A wracając do tematu te wszystkie opisy o podnoszeniu po pół stopnia na dzień, czy aklimatyzacja wielo godzinna po kropli zwierząt są na wyrost

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aklimatyzacją bym nie przesadzał. Ale nie chciał byś widzieć jak adam_s podnosił Kh w grunwaldzie. :smiling:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chętnie bym posłuchał a wracając do tematu pamiętam swój pierwszy baniak robiony na chop siup zalałem ro, wrzuciłem żywa skałe do tego wsypalem pół soli z dwu kilowego opakowania ,włączyłem cyrkulator później wsidlem w samochód i od kumpla wziolem sinularie i capnelle do dziś żyją heeh

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opo (wyświetl historię edycji)

400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.