Skocz do zawartości
mathom

A quaLED sterownik LED + termometry + LCD Nextion

Rekomendowane odpowiedzi

restart objawia się tym, że ledy przestają świecić - ekran zanika i cały soft startuje na nowo. Przetestuję nową wersję popołudniu i wrócę z info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzone poprawki chyba załatwiają temat. Testowa lampka świeci bez resetu od godziny. Wygląda na to że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gitarka.

dołożyłem obsługę kontroli jasności wyświetlacza. Całość jest w pliku nextiona, nie wymaga zmian w kodzie arduino.

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle , pomyślę jak wmontować to w moją lampę 10x 10w Led :D ostatnio jak kombinowałem to nie wiedziałem ile potrzebuję konwerterów Mean wella na moje ledy aby nimi sterować .

54d6f8076e5cbb4bgen.jpg

Dokładniej o to mi chodzi , jak by mi ktoś powiedział ile tego potrzebuje na 10x 10w Led zaraz zamawiał bym arduino wyświetlacze i składał bym lampe z wami ;D

Napięcie pracy 1 leda to 9 - 12V oraz Prąd przewodzenia: 900mA

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i jaki masz zasilacz :)

A ten driver z fotki jest za mocny - ma 1000mA a ledy masz 900mA - jak puścisz MAX to możesz sfajczyć diody

a liczysz tak

mA przy poł. szeregowym jest takie samo na każdej diodzie

a V się sumują czyli 4x12V=48V , tzn. że 1 driver wystarczy dla 4 diód 10W

(oczywiście napięcie zasilania musi być wyższe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jaki masz zasilacz :)

A ten driver z fotki jest za mocny - ma 1000mA a ledy masz 900mA - jak puścisz MAX to możesz sfajczyć diody

a liczysz tak

mA przy poł. szeregowym jest takie samo na każdej diodzie

a V się sumują czyli 4x12V=48V , tzn. że 1 driver wystarczy dla 4 diód 10W

(oczywiście napięcie zasilania musi być wyższe)

Czyli driver załączony na fotcce ma 52 albo 56 v a ja mogę szeregowo pod niego podpiąć 4 diody tylko ze driver powinien mieć najlepiej 800-900 mA dobre rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dokładnie jest tak

do divera można podłączyć napięcie od 9V do 56V

a napięcie wychodzące (na diody) będzie od 2V do 52V

i teraz zależy jaki dasz zasilacz

np. (łączenie szeregowe)

12V to 1 dioda

24V to 2 diody

itd

dla diód 900mA diver musi być MAX 900mA lub trochę mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można kupić LEd driver z PWM na 25 x 3w LED ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o moduł pwm do arduino to można kupić 2 moduły po 16 urządzeń i wpiac w jedną magistrale. Teoretycznie można maksymalnie wpiac 62 moduły po 16 kanalow.

 

Na przykład takie:

https://botland.com.pl/arduino-shield-kontrolery-silnikow-i-serw/2448-adafruit-sterownik-serw-16-kanalowy-12-bitowy-pwm-i2c-shield-dla-arduino.html

 

Chociaż n aliexpresie te moduły są za parę usd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś by chciał sprzedać gotowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to że używam realnie sterowanika od paru dni, poprawiłem sporo bugów, m.in.:

  • zachód/wschód kończyły się zbyt szybko dla wartości <100% - poprawione
  • ściemnianie/rozjaśnianie szło zbyt szybko dla wartości <100% - poprawione
  • jeśli zachód skończył się przed czasem, lampa nie wchodziła w tryb nocny - poprawione
  • lampa wraca teraz do poprzednich ustawień po rozłaczeniu lub jednym z trybów wymuszonych przez wyświetlacz - w zasadzie jest to przydatne tylko do odtworzenia stanu wschodu/zachodu
  • na życzenie lukaszt0 dodałem ustawienie wymuszenia wartości świecenia w nocy, stała PWM_FORCE_NIGHT_VALUE 1 - w konfigu. To dla tych dla których 1% to zbyt dużo ;)
  • dodałem stałą określającą minimalną temperaturę wody WATER_TEMPERATURE_MIN. Na razie używana do zmiany koloru temperatury na screensaverze (zielona jeśli temperatura >= WATER_TEMPERATURE_MIN i temperatura <= SETTINGS.max_water_temp, czerwona w przeciwnym przypadku)
     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety po wgraniu upgrade wszystko świeci na 100% -  nie działa test - szybko wróciłem do poprzedniej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

W najbliższym czasie będę zabierał się do zrobienia swojej lampy i bardzo podoba mi się twój projekt sterownika. czy możesz wrzucić kilka fotek swojej lampy i tego jak jest podłączona do sterowania?

 

Dzięki

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, yoggi napisał:

W najbliższym czasie będę zabierał się do zrobienia swojej lampy i bardzo podoba mi się twój projekt sterownika. czy możesz wrzucić kilka fotek swojej lampy i tego jak jest podłączona do sterowania?

http://nano-reef.pl/forums/topic/87792-led-pod-160-180l/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11/8/2016 o 10:41, mathom napisał:

ps. dzisiaj doszedł LCD Nextiona i plastikowa ramka/maskownica na wyświetlacz, podłączę i zdam relację.

Czesc, mam pytanko czy ta Twoja maskownica to jest to samo co w linku ponizej i czy Tobie normalnie pasowala.? bo Mi napisali ze sie nie nada do 2.8" LCD Nextion HMI TFT Display Module.

https://www.aliexpress.com/item/3DSWAY-3D-Printer-Parts-Black-2-8-3-5-LCD-Protective-Case-LCD-Cover-for-TFT/32640287350.html?spm=2114.13010608.0.0.3C5icT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem to jest ta maskownica i pasuje :) Zaryzykowałem $1,2 ;)

Przy okazji, jest kolejna wersja na githubie, poprawione jest mnóstwo błędów. Wszystko teraz śmiga tak jak powinno, dodatkowo doszły ikony dla stanu kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mathom napisał:

Owszem to jest ta maskownica i pasuje :) Zaryzykowałem $1,2 ;)

Przy okazji, jest kolejna wersja na githubie, poprawione jest mnóstwo błędów. Wszystko teraz śmiga tak jak powinno, dodatkowo doszły ikony dla stanu kanału.

Extra, zaraz im potwierdzę ze jestem zdecydowany na tą maskownice.

Jak tylko dotrze wyświetlacz zabieram się za testowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chciałem już sobie wgrać i wypróbować softa ale przy kompilacji dostałem to:

 

Capture.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.