Skocz do zawartości
mathom

A quaLED sterownik LED + termometry + LCD Nextion

Rekomendowane odpowiedzi

muszę ogarnąć polskie znaki. zrobiłem sobie ostatnio na nextionie stację pogodową i wykryłem że polskie znaki działają na utf8. Muszę przerobić pliki w wolnej chwili.

ps. pochwal się fotkami :)

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że to wina chińskiego programu nie udało się go skopiować ani zaimportować musiałem przepisać go ręcznie zauważyłem na przykład wielkość liter tylko 0 lub 1 i podobnie będzie pewnie z ikonkami

Zrobiłeś naprawdę kawał ładnej roboty .Nie planujesz w przyszłości dodać jakiś Tajmery lub dozowanie. U mnie  od wielu lat pracuje staruszek skalar czas go zastąpić a twój projekt to strzał w dziesiątkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zapewne tkwi w czcionce. Ja przerabiam czcionkę i ikonki są narysowane jako znaki bo inaczej się nie dało. Mogę ci podesłać ta czcionke.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testowałeś działanie bez używania i2c? Może tu jest jakiś błąd bo u mnie wschody ani zachody nie działają.
A wgrałem do arduino i nextiona najnowsza wersje z github nie zmieniałem nawet nazw kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co się dzieje dokładnie ? na wyświetlaczu się zmieniają procenty ? czy moc się zmienia a lampa nie ściemnia ?

zwracam honor, coś faktycznie jest skopane, widać grzebałem i nie dokończyłem. dzisiaj naprawię.

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procenty się nie zmieniają.

Sterownik wie z jaką mocą powinien w danym momencie świecić ale nie wykonuje tego.

Bo jeśli podczas wschodu wyłącze i włączę to ustawi prawidłową moc na dany moment. Ale dalej nie będzie rozświetlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie żółtodzioba, czy na driverach pt4115 będzie śmigać?

I czy jest dostępny dokładny schemat jak to wszystko połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest, a co PT4115 jak najbardziej do 700mA bez problemu, a nawet przy dobrym odprowadzeniu temperatury dojedziesz do 1A. Ma jeszcze jeden problem ten układzik uważaj na pin DIM łatwo można uszkodzić układ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat niby jest ale dla mnie nie zbyt zrozumiały. W tej chwili mam oświetlenie Magu i fajnie śmiga. Tutaj kusi mnie możliwość sterowania przez dotyk.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat podłączenia jest identyczny jak u Magu. Jedyne co robisz to wpinasz w port seryjny arduino (piny 0 i 1) wyświetlacz dwoma kabelkami i podajesz mu 5v zasilania.

 

możesz oczywiście podłączyć jeszcze termometry i przekaźniki do sterowania wiatrakami, ale to opcjonalnie.

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, mateuszurad napisał:

Schemat niby jest ale dla mnie nie zbyt zrozumiały. W tej chwili mam oświetlenie Magu i fajnie śmiga. Tutaj kusi mnie możliwość sterowania przez dotyk.

 

ja steruje "Magiem" :) przez dotyk - telefonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam do tego apkę na telefon. Ale podobami się poprostu pomysł z wyświetlaczem. I też czasami chcę rozjaśnic światło w zbiorniku a telefon nie zawsze jest pod ręką ;)

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygrywacie pliki hmi do wyświetlacza?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wojtekxx9 napisał:

Jak wygrywacie pliki hmi do wyświetlacza?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Kompilacja w Nextion Editor, skompilowany plik na kartę SD którą następnie wkładasz do wyświetlacza i wpinasz prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście A q u a l e d wgrane i podłączone.

Jakby nie dostawał sygnałów. TX=>A2, RX=>A1
Z github katalog nextion, nextion-demo-120dpi.HMI, kompiluj/File/open built folder skopiować na płytkę, wgrać.
Zero efektu. Wisi sobie bez reakcji. Wyświetlacz zasilany przetworniczką

Edytowane przez wojtekxx9 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie mozliwości:

1) wyświetlacz startuje później niż arduino. arduino ustawia bitrate na 9600 baud, następnie zmienia w wyświetlaczu na 115200 baud i zmienia prędkość uart na 115200. Jeśli wyświetlacz wystartuje później niż arduino to będzie niezgodność prędkości komunikacji i nie będzie działać. Możnaby oczywiście ustawić w wyświetlaczu wyższą prędkość na stałe, ale wolę nie ustawiać nic w eepromie wyświetlacza, bo w moim były z tym problemy.

2) zamień tx/rx, muszą być na przemian, tj. rx wyświetlacza do tx arduino itd. Uwaga, nie przetestowałem podłączenia wyświetlacza na pinach innych niż standardowy serial. Jeśli więc masz tak podłączone to spróbuj podłączyć do standardowego interfejsu szeregowego. Przetestuję na początku lipca, muszę tylko zdjąć lampę bo nie mam zapasowego wyświetlacza.  Także podłącz na razie do wyjść 0 i 1 (TX/RX) w arduino.

 

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1
Gdzie to zmienić?
Ad2)
Czyli zakomentować
#define NEXTION_SOFTWARE_PIN_TX A2
#define NEXTION_SOFTWARE_PIN_RX A1
i podłączyć starnardowo RX=>TX, TX=>RX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.