Skocz do zawartości
mathom

A quaLED sterownik LED + termometry + LCD Nextion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie? W Twoim sterowniku jest możliwość obsługi 16 urządzeń PWM po I2C i 6 bezpośrednio z Arduino. Co by trzeba w kodzie zmienić, żeby to odpalić? Nawet na stałe, wpisane w kod

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili sterownik obsługuje 8 kanałow. Żeby mieć więcej zmieniasz stałą PWMS z 8 na więcej. Niestety musisz mieć grubsze arduino, np. MEGA, bo w nano nie ma już pamięci Musisz sobie też dorobić w menu kolejne kanały + obsługę guzików w kodzie.

Teoretycznie sterownik jest w stanie obsłużyć 256 kanałów z odpowiednią ilością pamięci. Pytanie tylko czy więcej niż te np. 10 jest praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś innym. Mianowicie bardzo ładnie to steruje pompkami perystaltycznymi. A dokładnie będę sprawdzał sterowanie przekaźnikami które by włączały i wyłączały  pompki.
przecież tego się co 3 dni nie zmienia, więc byłbym skłonny zaryzykować. Do tego myślałem dołożyć sterownik ph z obsługą elektrozaworu :-)
Wiem, że mało miejsca, dlatego zamówiłem 3 sztuki

STM32F103C8T6 STM32 ARM

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎23‎.‎05‎.‎2017 o 19:36, andrzej76 napisał:

 

20170523_192313.jpg

 

 

Projekt ramki sam robiłeś ?

 


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten plik jakieś dno musiałem sam go narysować sam a tu jakość mojej ramki i z neta drukowałem tak samo drukowałem PET-G materiał do styku z wilgocią i Żywnością u mnie przednia cześć nie przepuszcza powietrza 99% powierzchnia gładka jak szkło. Z prawej strony plik z neta jak ktoś będzie coś potrzebował dawać znać :P 5 zł szt.

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez marekdziubak (wyświetl historię edycji)

120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam nietypowy problem bo nie moge wgrac softu na arduino przy kompilacji mam cos takiego


In file included from ***.ino:2:0:
C:\Users\KACPER~1\AppData\Local\Temp\build8205337544175485217.tmp\***.h:7:18: fatal error: Wire.h: No such file or directory
 #include <Wire.h>
                  ^
compilation terminated.
Błąd kompilacji.


Wszystkie biblioteki mam zainstalowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, bettablack napisał:

 

C:\Users\KACPER~1\AppData\Local\Temp\build8205337544175485217.tmp\***.h:7:18: fatal error: Wire.h: No such file or directory

ja miałem też różne problemy rozwiązałem je tak że wszystko co instalowałem było od razu z prostej ścieżki czyli np. c:\(tutaj zrobiłem folder) chodzi oto żeby nie było długiej ścieżki a u ciebie pisze że masz " brak pliku lub katalogu "


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , pisze że nie mam biblioteki Wire.h choc wiem ze ja mam bo uzywam tej biblioteki w innym projekcie po drugie nie moge rowniez otworzyc GUI w nextion edytor:(  nie moge nic uruchomic .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Arduino IDE są same problemy. Projekty tworzone w starszych wersjach potrafią nie chodzić na nowszych.

Zainstaluj sobie:

https://atom.io/

na to http://platformio.org/platformio-ide

I masz działające bez problemu środowisko z podświetlaniem kodu, formatowaniem, obsługą wersjonowania itd.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mathom napisał:

Z Arduino IDE są same problemy. Projekty tworzone w starszych wersjach potrafią nie chodzić na nowszych.

Zainstaluj sobie:

https://atom.io/

na to http://platformio.org/platformio-ide

I masz działające bez problemu środowisko z podświetlaniem kodu, formatowaniem, obsługą wersjonowania itd.

 

 

Jeden zero dla nas :) najnowsze IDE i poszło i mamzaładowane do arduino teraz tylko musze rozgryść dlaczego gdy otwieram pliki .hmi w edytorze program mi przez chwile nie odpowiada a za chwile wszystkie opcje mi sie swieca na szaro i nie moge nic z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy rozwiazane elektronika podłaczona i działa co prawda załadowałem to do nextiona 2,4" ale za to bez problemów ciągnie  zasilanie z  arduino UNO i wszystko złożone na płycie UNO jak bede miał chwile postaram sie zrobić shilda do uno i wrzuce na forum pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problemy rozwiazane elektronika podłaczona i działa co prawda załadowałem to do nextiona 2,4" ale za to bez problemów ciągnie  zasilanie z  arduino UNO i wszystko złożone na płycie UNO jak bede miał chwile postaram sie zrobić shilda do uno i wrzuce na forum pozdrawiam.
Nie bierz zasilania z avr. Spalisz regulator napiecia.

Ja w wolnych chwilach pracuje nad projektem pcb ze zintegrowanym driverami, przekaźniki i wtyczkamI.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja sprawdzilem dzisiaj regulator i poci sie  zasilanie przepiete na zewnetrza przetwornice step down wyregulowana na 5V. Jezeli chodzi o driver to bardzo fajne rozwiazanie robi Dareltec sam ich uzywam i wiele osob je poleca sa male proste w konstrukcji i cena naprawde fajna jak na driver 750mA. U mnie sa wpiete do 10W Cob ledów i spisuja sie rewelacyjnie :]. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mathom napisał:

Nie bierz zasilania z avr. Spalisz regulator napiecia.

Ja w wolnych chwilach pracuje nad projektem pcb ze zintegrowanym driverami, przekaźniki i wtyczkamI.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka
 

Jak robisz zintegrowane pcb to moze zamiast przekaznikow rozwaz zastosowanie ssrów lub triaków z optoizolacja rozwiazanie cichsze i wytrzymale widzialem gdzies nawet rozwiazanie na triaku sterowanym pwm co umozliwialo kontrole 230V dobre np do regulacji wydajnosci pompy obiegowej czy cyrkulacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ekranem przestał działać na pewno nie pomyliłem plusa z minusem nie mam pojęcia co się mogło stać ;/ na gnieździe jest prąd ale dalej to już nie chce grzebać .. miał ktoś taki problem ?


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem prototyp i zamówiłem u chinoli.

Niestety na jednej płytce się wszystko nie zmieści, są więc dwie połączone pinami.

Wyprowadzenia na jacki, sygnałowe (nextion i termometry na rj11). Pewnie zwykłe terminale na śrubki byłyby też dobre, ale mam w aktualnej lampie wszystko odpinane.

Poszukuję jeszcze przedłużki na microusb z montażem na panel do programowania i trzeba by też zrobić projekt obudowy, najlepiej takiej w którą wejdą przetwornice.

drivers.png

logic.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2017 o 15:13, mathom napisał:

" i trzeba by też zrobić projekt obudowy, najlepiej takiej w którą wejdą przetwornice."

Spoko mogę pomóc i wydrukować..


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko mogę pomóc i wydrukować..

Świetnie. Musiałem zamówić 5 kompletów płytek. Prześlę Ci jeden komplet jak dostane.

 

Płytki będą jedna na drugiej. Musiałoby być też :

- miejsce na przetwornice - ja używam 3 - do wiatraków lamp, chłodzenia wody i arduino.

- otwory na podłączenie zasilacza i wyprowadzenie mini usb

- jakieś mocowania

 

Wymiary wewn. Powinny wystarczyc 185x120x60

 

Podstawowy problem to odleglosc między panelami. Drivery ldd-h maja ok 12mm, ale ten wymiar wyjdzie w praniu z uniwersalnych dystansow.

 

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisz prywatnie albo na fejsie dane jak tu mam 300mmx300mm wszystko się zmieści.


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Kto robi tanio i dobrze na forum LED? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej będziesz jak sam spróbujesz ja podchodziłem "jak pies do jeża" ale jakoś w końcu "ugryzłem" temat :P

Dnia 16.11.2017 o 11:53, michu94 napisał:

Z innej beczki. Kto robi tanio i dobrze na forum LED? 

 


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Płytki są, mam lekki nadmiar bo musiałem zamówić w sumie 10 szt. Gdyby ktoś reflektował to priv. Nie odpalałem jeszcze całości, ale wygląda na to że wszystko jest tak jak trzeba. Niestety zgapiłem się i gotowe płytki wymagają gniazd RJ11 sparkfun PRT-00132 (dostępne w mouserze lub tutaj z tanią przesyłką: https://www.kiwi-electronics.nl/sparkfun-rj11-6-pin-connector?lang=en)

Na githubie wrzucone pliki eagle i gerbery - po lekkich modyfikacjach (zmieniłem np. rj11 na zwykłe telefoniczne, były też nierówne odstępy między gniazdami).

 

pcb-logic.pngpcb-drivers.thumb.png.46f9b7285a0e16bb7362b971197733ba.png

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.