Skocz do zawartości
Kelvezu

Ukwial znikl

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjechałem na tydzień. Jakieś trzy tygodnie temu wprowadziłem quadri do akwarium i w czasie mojego wyjazdu zniknął. Nie ma nic, żadnego śladu. Baniak wygląda ok. Parametrów nie mierzyłem, ale był całkiem spory. Sam nie wiem jakie zadać pytanie, co mogło się z nim stać? Przed wyjazdem znalazł sobie miejsce i pokazywał cycki.

Nie ma po nim śladu. Wyjść poza baniak chyba nie mógł, ryby też by go nie zjadły. Ot, taka zagwozdka, rozpuścił się w tydzień?


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja, z dnia na dzień zaginął ukwiał ok.15cm

Wyznaczyłem nagrodę 50zł za wskazanie pobytu. Żona i córka mało akwa nie rozwaliły (byle dorwać pięćdziesiątke) obstawiajac go lusterkami od tyłu żeby podglądać, i d..a ukwiał znikł

Rano po oswieceniu światła mało się nie pozabijaly w wyścigu do akwarium (do 50zł ) i zdziwko, ukwiał siedział sobie na samym środku skały.

Siedział pewnie dwa dni skurczony w jakimś otworze w skale i w nocy wyszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One potrafią zmniejszyć się do minimum i czasami są w stanie doprowadzić nas do zawału. Moj sobie obrał miejsce za grzałką i jest mu tam dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by miało sens, mam dwie takie skały, chyba puste w środku. Poczekam w takim razie. Ciężko mi uwierzyć, że zdechł, bo na chorego nie wyglądał, a wyjść z baniaka to chyba nie da rady :) Dzięki


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku a ja Cie zmartwię.

Tydzień po zakupie siedział pięknie centralnie na środku, później wlazł do połowy skały. A po miesiącu już go nie widziałem aż do teraz 2 lata.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak może być, ale nie ma nic, nawet kawałka stopy, macki. Kompletnie. Haha, wiem, cyrkulator na pewno zostawiłby pobojowisko, a flaki zatkały sitko od spływu. To nie miało miejsca.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mi raz zginął mały (po podziale) Cribrinopsis crassa wlazł w skały i tyle go widziałem

quadri siedzi za skałami już 2 miesiąc - ale czasem mackę wystawia dlatego wiem że jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadri przez tydzień zero śladu,a tu nagle jak by nigdy nic centralnie na przód skały wyszedł i na razie tam siedzi.One tak mają więc bez paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wziął ode mnie juz 2szt.. Pierwszy jak to piszecie "amba fatima - był i go nima" :)

Rozbierał skałę nawet i do teraz go nie ma ( ok. rok temu zaginął).


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też się nie pojawił. Magia. Nawet oderwanej macki nie znalazłem. Nie wiem o co chodzi :D


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mu warunki nie pasują , kurczy się szybko do rozmiaru 5 groszy...

Jak się nic nie zmieni to pada...


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki gdzie go kupiles ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój potrafi wejść pod półkę skalną i tam siedzieć.

W zeszłym tygodniu kupiłam crispę w eRybce. Padła w 5 dni. Parametry mam wszystkie dobre. Ktoś ma doświadczenie z ukwiałami z tego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś żona budzi w nocy i mówi zobacz co z tym akwarium bo coś chlipie i siorpie.

Idę szukam, sprawdzam. Aż mi kopara opadła jak się okazało że quadri po podziale wlazł do komina a dalej do rury spływu (brak sitka) zatrzymał się na zaworze.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od jakiegoś gościa prywatnie, Miał ich chyba z 10. wszystkie super napompowane, a cyrkulacja rzucała nimi na wszystkie trony, Mój ojciec tez wziął jednego, i u niego jest ok.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz namiary na kolesia ? W londynie kupowales ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W horsham. Napisze Ci w wiadomości. Ale pewnie już nie ma, bo sprzedawał po 20 funtów.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też swojego szukam od dwóch dni. Wieczorem był a dzień później zaginął. Drugi siedzi na miejscu. Również przegrzebany zbiornik i komin ( do sumpa nie miał szansy wleźć). Ciekawe czy i kiedy się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.