Skocz do zawartości
Creol

Testy Reef Analytics - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu pisalem o rozbieznosci pomiedzy testami Reef Analytics a Salifert w moim akwa. Moze jednak ktos uzywal Reef Analytics juz dluzej i ma porownanie z profesjonalnymi testami, i moze wyrazic swoja opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam ich dosyć długo :) Nie możesz porównywać tych testów. Bo to Trabant i Mercedes.

Jak chcesz więcej wiedzieć to na prv

Edytowane przez gibraltar (wyświetl historię edycji)

300l w obiegu. 2xTunze 6095,Obieg: Tunze 050, 9000l/h,oświetlenie LED Black Python 200W, Profilux Plus IIeX, Bublle King DC 180, chłodziarka TC 10,Start marzec 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by koledzy coś więcej napisali żeby inni też mogli się trochę więcej dowiedzieć. Ja np. jestem ciekawy różnic.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekawy.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uzywalem testow Salifert (nie liczac tygodniowej przygody z testami JBL- porazka), do czasu kiedy ostatnio spotkalem na swojej drodze naprawde doswiadczonego morszczaka w tej dziedzinie i ktory polecil mi Reef Analitycs... Moze nie byl tak bezposredni jak kolega Mirek i nie zapodal porownania, ale powiedzial, ze roznice zobacze...

I tak: KH wyszlo 7,6 (Salifert 8,6), Ca 440 (Salifert 400), Mg 1380 (Salifert 1320). Testy zrobione juz kilka razy, i wyniki potwierdzone. Najwieksza rozbieznosc u mnie w KH (gdzie okazuje sie, ze na sile zbijalem wciaz ponizej 8, bo stosuje metode probiotyczna, a tak naprawde bylo dawno ponizej 7...), jednak i reszta odbiega od testow Salifert. Czytalem troche o tych testach i wszyscy pisza, ze ich wyniki potwierdzaja pozniejsze wyniki w Tritonie...

Jesli ktos ma b wymagajace zwierzaki, to roznica jednak jest (i ja ja juz widze w akwa)... Kosztuja wiecej, ale w koncu tesow nie robi sie codziennie przy dojrzalym i stabilnym akwa, wiec mysle ze warto w nie zainwestowac. To moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale pytanie które testy są wiarygodne. Które, co mierzą. Czy np. całkowitą ilość danego jonu/pierwiastka czy dostępną dla organizmów. Pytanie jak wygląda sprawa z interpretacją wyników i powtarzalnością pomiarów.

Tryton czy inne analizy laboratoryjne też nie zawsze dają nam wyniki przydatne dla akwarysty.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale, testy Reef sa b precyzyjne. Samo wykonanie produktu jak i sam przebieg testu- wielka roznica.

Firma nastawiona na badania ad morskiej wody (jak sama nazwa wskazuje) i wszystko co z nia zwiazane, wiec nie wierze, ze daliby plamy w swoich podstawach. Zreszta zerknij chociazby na ich profil na facebooku.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja tylko zwróciłem uwagę że tak na prawdę rozmowa toczy się w próżni. Dlatego że nie ma żadnych punktów odniesienia.

Widzisz, swego czasu porównywałem testy na azotany/azotyny Seachema, Saliferta, Zooleka, JBL, Red Sea z wynikami uzyskanym w laboratorium. I powiem tylko tyle, że każdy wynik był inny.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja tylko zwróciłem uwagę że tak na prawdę rozmowa toczy się w próżni. Dlatego że nie ma żadnych punktów odniesienia.

Stad temat. Ja dopiero zaczynam z tymi testami, wiec nie mam wiele punktow odniesienia. Zaufalem osobie, ktora naprawde sie na tym zna (poki co w niczym innym mnie nie zawiodla).

Niech sie wiec wypowiadza moze te osoby, ktore maja wiecej doswiadczenia z tymi testami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.