Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum :)

Przedstawiam moją 1 akwarium morskie, kostka 30L , nanoreef . Filtracja FZN-2 , światło 2 x 6W (actinic + marine),podłoże żwir koralowy.

Zbiornik stoi od początku lipca, na ten moment wszystko odbywa się bez problemowo, wystarczają tylko podmiany.

Obsada : kilka korali, parka małych Amphirionów , krewetka czyszcząca i krabik (nie udało się go uchwycić, wychodzi tylko w nocy).

Byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze,podpowiedzi,rady co do mojego zbiornika :) . Od wczoraj mam 2 główki Caulastrea , jak widać na zdjęciach są tylko "główki", nie za bardzo wiem gdzie go najlepiej umieścić i czy te główki się rozmnożą?

Chciałbym też przenieść Rhodactisy na skałę, teraz rosną na szkielecie korala, wyrosło kilka małych i nie ma na nim już po prostu miejsca, ale nie wiem czy to się uda :(

Zdjęcia + FILM:


DSC 0017[1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie się zapowiada, powodzenia :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pełni szczęścia włożył bym jeszcze czerwonego ukwiała :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku - w Xenii też będzie im dobrze :D

Co do grzybków - rhodactis zielony, to jak zacznie się mnożyć to będzie wszędzie na skale :p


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to wyszło...

Ułożenie skały mi się podoba, a do tego co najważniejsze masz czysto bez żadnych glonów, czego nie można powiedzieć o moim, które też wystartowało w lipcu.

Gratulacje i powodzonka :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :) Do zbiorniczka trafiła bardzo mała babka Gobidion Okinawe , przez pierwsze kilka dni prawie nie jadła , teraz sama podpływa na środek akwarium żeby cos złapać ;)

15

Na zdjęciu widać też szczepkę małą Calustrei , od samego początku była w kiepskim stanie. Nie wiem czy będzie szansa żeby ją odratować... Chociaż ostatnio zaczęły się robić na szkielecie liczne przebarwienia + czarne krawedzie szkieletu robia sie przeźroczyste

10

Kilka dni temu zakupiłem też mrożony sekstet, i od razu po wlaniu czerwonego planktonu do akwarium, pierwszy raz widziałem jak korale go połapały i zamknęły się żeby go zjeść! Piękna chwila :) Od tamtej pory co 2 dzień strzykawką je karmię.

Rhodactis najwyraźniej bardzo dobrze się u mnie poczuł, bo z jednego zrobiły się 3 :)

7

Reszta zdjęć w galerii -

10

Edytowane przez donde_wroclaw (wyświetl historię edycji)

DSC 0017[1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - co słychać w akwarium , proszę o kilka aktualnych fotek , pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne,doloz tylko wiecej cyrkulacji do zbiorniczka,ja mam w takiej samej kosteczce aquela dodatkowo koralie nano 900 ,musisz miec ruch wody w morskim-oczyszczanie koralowcow ze sluzu,pobieranie pokarmu przez koralowce,wyplukiwanie detrytusu ze skaly itp.

Cytuj

wte

 


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało się utrzymać ani jednego twardziela. Wszystkie powoli traciły polipy aż w końcu zostały tylko szkielety :( Tak samo Calastrea. Z niewyjaśnionych przyczyn padła też mała żółtka babka. 

Ricordea podzieliła się na 4 sztuki :)  Xenia zaczęła mocno się rozrastać, więc kilka sztuk wywaliłem i zmieniłem troche układ w całym akwarium . Te szczepki które trafiły na dół akwarium chyba nie są z tego miejsca zadowolone bo słabo się pompują. Ostatnio zauważyłem że dużo aptasi zaczęło rosnąć, na tę chwilę mi jakoś nie przeszkadzają, zobaczymy z czsem  jak to będzie.

Błazny w dobrej formie.

Średnio raz na miesiąc udaje mi się zobaczyć Kraba pustelnika :) Siedzie w skale cały czas , czasami myślę czy nadal w ogóle żyje 

 

 

 

Zdjęcia :

 

Edytowane przez donde_wroclaw (wyświetl historię edycji)

DSC 0017[1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem :) O to wygląd akwarium na dzień dzisiejszy, przeszło bardzo duże przez ostatni rok.

Począwszy od tego że nie było mnie w Polsce 3 msc, mój tata miał się nim opiekować i skończyło się na tym że robił dolewki z posolonej wody, na dodatek z jakaś sola z podejrzanego sklepu na wagę, w zwykłym worku.... Niestety pożegnałem się wtedy z większością korali :(:( 

 

Na szczęście powoli wraca wszystko do normy . Ukwiał się podzielił , niestety jeden siedzi schowany z tyłu akwarium i go prawie nie widać :)  Ukwiał piękny, błazny są zachwycone, ale niestety nie odbyło się bez strat. W ciągu tygodnia ukwiał pożarł mi 2 krewetki :( Jedna z nich, Wundermanii - ta rozprawiła się pięknie z aiptasią, niestety razem z nią zniknęły wszystkie rurówki.

Ogólnie miałem od dawna problem z utrzymaniem korali w akwa, wszystkie słabo się pompowały, zoasy zawsze padały,trwade też... i znalazłem w końcu powód! Banalny, ale wcześniej o tym nie myślałem, a mianowicie sól! Od początku jechałem na podstawowej z Aquaforest, teraz przeszedłem na tą średnią i efekty są niesamowite! Korale się pompują, zoasy odżyły chociaż już im nie dawałem szans :) Nagle, nie wiadomo skąd zaczęły rosnąć Xenie :) 

 

Strzałem w 10 był też zakup jeżowca! Od zawsze miałem problem z glonami , chyba sapgetti? Co tydzeiń wyrywałem z 2 garście, okropnie to wygladało. Teraz po nich nie ma śladu, jeżowiec wszystko wyczyścił :)

Pozdrawiam

 

 

 

 


DSC 0017[1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wychodzi na prostą po takich przebojach to tylko trzeba się cieszyć. Uwaga co do cyjano... atakuje akwarium a idąc też że pokrywa zoasy. Niestety ale przy braki odwrotu może je po prostu zadusic. Walczysz z tym w jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie walcze :) Ostatnio się pojawiło delikatnie po zmiane soli i podmianach dosc duzych. Na ta chwile, nawet jak sie pojawi to szybko znika, czasami mniej zaczynam swiecic.

 

Mam pytanie do Ciebie @kanio10 , widze ze tez masz kostke z ta sama kaskada . Jest sens dodawac jeszcze cyrkulator tak jak u Ciebie ;>?


DSC 0017[1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, donde_wroclaw napisał:

Nie walcze :) Ostatnio się pojawiło delikatnie po zmiane soli i podmianach dosc duzych. Na ta chwile, nawet jak sie pojawi to szybko znika, czasami mniej zaczynam swiecic.

 

Mam pytanie do Ciebie @kanio10 , widze ze tez masz kostke z ta sama kaskada . Jest sens dodawac jeszcze cyrkulator tak jak u Ciebie ;>?

cyrkulator musi być, sama kaskada nie pociągnie.  Sam się zastanawiam, czy nie dołożyć jeszcze jedną a mam tylko 42l. Korale rosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie już prawie  2 lata idzie tylko na kaskadzie, korale widze falują, dużo zmieni cyrkulator? Właśnie myślałem o tym, ale nie wiem który będzie najlepszy, w Trzmielu mówili że ten chinczyk najmniejszy jvp(?) bedzie robil mlyn

Edytowane przez donde_wroclaw (wyświetl historię edycji)

DSC 0017[1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie zal kasy to tunze 6040
Zawsze perspektywa ze użyjesz w większym jeszcze

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro kaskada "daje rade" to wystarczy Koralia Nano 900
Wg mnie kaskada też dawała radę, tyle że różnice dopiero zauważyłem po dołożeniu cyrkulatora
Nikt nie gwarantuje że ustawisz koralie tak żeby wykorzystać jej potencjał i stworzyć prawidłowy obieg wody a wtedy większą mocą zniwelowalbys brak

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.