Skocz do zawartości
Paula

Ozonator, jaki? gdzie? i za ile :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuję pomocy , ponieważ poszukuję ozonatora ;) szczerze powiem że cena ze sklepu akwarystycznego mnie zabiła i chciałabym coś nieco tańszego. Czy można stosować nieakwarystyczne ozonatory? Gdzie taki dostane? Oraz na co zawracać uwagę. i jaka dawka ozonu na100l byłaby najodpowiedniejsza;) Ozon używany do zbiorników kwarantannowych

Liczę na Waszą pomoc;)

Edytowane przez Paula (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ozonatory do tanich nie należą. I jeśli nie trafisz na używkę w dobrym stanie to parę stówek musisz wydać.

Inna sprawa, że dawka na 100L musi być bardzo mała i niewiele ozonatorów podaje tak małe dawki - no chyba, że pytasz o dawkę na 100L, ale system jest dużo większy.

Dla zbiorników kwarantannowych chyba lepiej nadają się lampy UV, ponieważ mogą działać non stop, są bezpieczniejsze w użyciu i nie ma ryzyka kłopotów bo po prostu nie da się ich przedawkować :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

litraż ok 800l obiegu , chodziło mi o przelicznik :) no i szukam czegoś nowego tak do 800zł maksymalnie, lampe uv posiadam i pomyslalam ze do szczęścia jeszcze ozonatora mi potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz ozonować wodę? Przez odpieniacz, dyfuzor...?

Jaką filtrację biologiczną mają zbiorniki kwarantannowe?

Ile ryb przewidujesz na raz w tych zbiornikach?

Pamiętaj że czasokres rozpadu rodników w wodzie jest znacznie dłuższy niż w powietrzu, dlatego O3 musi byc podawane do osobnego zbiornika - bez ryb - np w sumpie.

Co do dawki, to ja na 800L w obiegu dawałem swego czasu 50mg/h przez godzinę na dobę. Ale to było zapobiegawczo.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałam nad podpięciem do odpienicza , w sumpie siporax i wegiel, ryb jeszcze nie wiem, z 10 napewno, może wiecej.

a jaka konkretna firmę, model polecasz? koniecznie zeby był z mozliwoscia regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem taki:

http://www.americanaquariumproducts.com/images/graphics/tmcozonegenerator.jpg

ale ludzie polecają też ozonatory firmy Sander


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.