Skocz do zawartości
Andretti

Aiptasia - naturalni wrogowie

Rekomendowane odpowiedzi

Lysmata Wurdermanii/seticaudata z salonu akropora. Sprzedana mi jako Wurdermanii na moje oko raczej Seticaudata, ale nie dam głowy bo specem nie jestem. Kupiłem trzy. Jedna padła, dwie pozostałe wzięły się do roboty. Po miesiącu została jedna ledwożywa i ponadgryzana Aiptasia:). Mam wrażenie że bestie zeżarły tez zoanthusy eagle eye ale nie przyłapałem na gorącym uczynku więc pewności nie mam. Ogólnie pełen sukces:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie coś...

Zbieram powoli zabawki do uruchomienia zbiornika i kupiłem 20kg żywej skały z działającego akwa i wpakowałem do sumpa kolegi. Jest na niej od groma tego "dziadostwa". Co mogę zrobić żeby się tego pozbyć przed wpakowaniem skały do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ok 15 szt. małych różyczek kupiłem Lysmata kuekenthali i tak się ich pozbyłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 szt.wystarczyła?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1 szt. do tej pory i jak na razie różyczek brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli nie ma plagi ale są pojedyncze aiptasie to wystarczy jedna, dwie krewetki na 100 litrów. Jeśli jest plaga to trzeba mieć ich przynajmniej 5 na 100 litrów.

Nie tylko ja tak twierdzę. Twierdzi też tak niejaki R. Calado - biolog, zajmujący się akwakulturą. Źródło: http://www.lusoreef.eu/EN/Species/Lysmata%20seticaudata.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, znalazłem u siebie szklana róże w głównym zbiorniku w małym zagłębieniu w skale.

Najpierw rozgniotłem ją a potem przysypałem tą dziure piaskiem.

Po paru dniach wyszła bokiem jak nowonarodzona.

Myśle, ze naukowcy moga podpatrzeć aiptasii w DNA, może coś wykryją co przyda się medycynie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na majano i aiptasie 1. miejsce Aurga; 2 miejsce Auriga 3. miejsce Auriga byłem w szoku jakie są możliwości tej ryby.

Tak, Auriga jest bardzo skuteczna, ale niestety podgryza też korale i to jest jej wada.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Ponawiam temat i mam pytanko dotyczące aiptsia niewiem jak to opisać,chyba mam problem, przywlekłam ze sklepu na malutkiej skale grzybka i wieczorem zobaczyłam 2 maluteńkie kwiatuszki 0,5cm obok grzybka wygladaja jak kwiatki czyli malutka nóżka i bialy kwiatek jak stokrotka jak pukne w szfke pod akwa to to coś się chowa sorki nie moge zrobić zdjęcia bo to takie malutkie czy to napewno aiptasia?

Pomocy

może to malutka xenia ?


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego wpisu to skała jest w sumpie i tam raczej życia nie będę wpuszczał. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak się tego pozbyć? Może wymoczyć w wodzie z RO? Wiem, że wybiłbym resztę życia w skale, ale skała by później ożyła, dobrze myślę?

EDIT

Gość ze sklepu powiedział, żeby zagotować wodę z RO i strzykawką w polipy. Zobaczymy co z tego będzie :)

Edytowane przez DamianRadom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chelmona kilka tygodni temu,ale ich nie rusza.

A co je?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika ze jednak największym kozakiem na róże jest brzydal. Wynosił mi cały las w akwarium a teraz specjalnie dla niego mam hodowle w sumpie i karmie go "z ręki" pojedynczymi różami - wcina jak by miał wściekliźnie. Chelmon natomiast pływa sobie tylko i ładnie wygląda i najprawdopodobniej zjadł mojego szorstnika :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie wiadomo skąd się wzięły kilka różyczek.

Żadna plaga ale wkurzające. Kupiłem od naszego kolegi hodowcy 4 krewetki i mniej więcej w tym samym czasie wylądował w akwarium chełmon. Po trzech dniach nie widzę żadnego ukwiała.

Chyba spec kommando.

A chełmon jedzący mrożonki. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni chelmon ogarniał to i było dobrze,ale mu się kiedyś umarło.Potem kupiłem brzydala,który zabrał się za zoa i inne korale więc spróbowałem z innym,który podwoił poprzednika.Teraz czekam kiedy nowy się tym zajmie a co teraz je to nie wiem,ale mrożonek nie tyka.Tak właśnie jest,że w dużym zbiorniku zawsze coś się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka sztuk aiptasji w 280 l.Nie czekałem aż się rozsieją i zakupiłem 4 x wunder.

Po kilku dniach dziadostwa nie było.Krewetki brzydkie jakieś,przez miesiąc ich w ogóle nie widziałem,myślałem że padły.Potem zaczęły pojawiać się podczas karmienia mrożonkami.

Ja byłem zadowolony,aiptasje wytępiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetkami Marku, krewetkami:)

**tapatalk: polskich czcionek brak**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z krewetkami mam takie samo doświadczenie jak Marek ;-). Legendy głoszą że mam ich 8 w akwarium ale to chyba jakaś odmiany Yeti ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydale jednak potrafią zrobić co trzeba, u mnie mimo że nigdy nie widziałem jak zjada zniknął cały aiptiasiowy las :). Brzydal z chęcią też wcina mrożonki, po zakupie ostatnio wężowidła zauważyłem, że próbuje mu podgryzać końcówki macek więc wylądował na chwilę w kominie gdzie też było kilka aiptasi, było bo po nocy nie ma żadnej. Tak więc są brzydale co dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • O brzydalach już pisałem,że mi wyjadły zoa i podjadały axifungie,piszę w liczbie mnogiej bo wpierw spróbowałem z jednym potem z drugim.Chyba mi laser został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.