Skocz do zawartości
harnas

Pozycja Maxspect Gyre

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktos Maxspect Gyre (obojetnie jaki model) ustawiony poziomo tuz ponizej przelewu do komina ? Ile centymetrow ponizej poziomu wody i jak sie sprawuje takie rozwiazanie ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam to działa pchając wodę od komina?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję gyre xf250 około 12 cm od lustra wody. Ustawiony (na 30 %)naprzeciw przelewu ,baniak 120 cm długości.Na razie brak źycia ,przepływ jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 do góry nogami pcha u mnie przez 200cm znakomicie

Chodziło mi bardziej o spływanie filmu z powierzchni wody i pchanie brudów od komina.

Edit.

Do góry nogami, czyli że zaciąga wodę od góry a nie od dołu?

Edytowane przez Rumun (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o spływanie filmu z powierzchni wody i pchanie brudów od komina.

Dokładnie takie zjawisko u mnie występuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zero filmu, na dnie jak do tej pory czysto. Wymiata nieźle. Długość zbiornika 180cm

250 to musi mieć dopiero moc. 150 mi szczepki przewraca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość zamocować Gyre bez magnesów? Ewentualnie czy próbował ktoś zastosować cienkie magnesy neodymowe?

Miedzy zbiornikiem a ściana mam tylko 4mm. Nie wcisnę tam oryginalnego magnesu.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć magnesy o dużej powierzchni, będzie działać. Ale dla pewności kup rękawiczki lateksowe, utnij dwa palce i załóż takie lateksowe osłony na magnesy. Będzie większe tarcie, przez co będzie stabilniej. Tylko magnesy neodymowe kup o identycznej lub nieco większej powierzchni.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie zjawisko u mnie występuje;)

A ten strumien co idzie do dolu nie rozdmuchuje Ci zbytnio piachu ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie idzie żaden strumień do dołu. Tak mam kratki ustawione że dmucha po tafli i na prawdę prąd jest mocny. Ciężko czasemi ręką coś zrobic w akwarium bez zmniejszania mocy pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć magnesy o dużej powierzchni, będzie działać. Ale dla pewności kup rękawiczki lateksowe, utnij dwa palce i załóż takie lateksowe osłony na magnesy. Będzie większe tarcie, przez co będzie stabilniej. Tylko magnesy neodymowe kup o identycznej lub nieco większej powierzchni.

Dzięki za podpowiedz z ta rękawiczką. Świetny pomysł.

Patrząc na rysunki to magnesy w xf-250 maja ok 40x70mm. Takich magnesów nie znalazłem. Może udałoby się połączyć kilka mniejszych.

Pozostaje mi jedynie kupić pompę, podjechać gdzieś gdzie handlują takimi magnesami popróbować.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie idzie żaden strumień do dołu. Tak mam kratki ustawione że dmucha po tafli i na prawdę prąd jest mocny. Ciężko czasemi ręką coś zrobic w akwarium bez zmniejszania mocy pompy.

Ok, to teraz nie jestem pewien czy Cie dobrze zrozumialem. Gyre masz przyczepionego do komina horyzontalnie, ok 10cm ponizej krawedzi wody. Ustawiony jest tak, ze dmucha po fafli wody: jak rozumiem w kierunku od komina, tak ?

I przy takim ustawieniu nie zbiera Ci sie zaden korzuch i czy kuch na powierzni wody ? Wszystko to jakos splynie do komina ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz z ta rękawiczką. Świetny pomysł.

Patrząc na rysunki to magnesy w xf-250 maja ok 40x70mm. Takich magnesów nie znalazłem. Może udałoby się połączyć kilka mniejszych.

Pozostaje mi jedynie kupić pompę, podjechać gdzieś gdzie handlują takimi magnesami popróbować.

Masz dokładnie 4 mm między ścianą a akwarium? Nic więcej czy mniej? Bo może warto było by rozważyć rozebranie oryginalnego mocowania - może mógłbyś niedrogo dokupić drugie?

Poszukaj magnesów na allieexpres czy innym dx.com


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz nie jestem pewien czy Cie dobrze zrozumialem. Gyre masz przyczepionego do komina horyzontalnie, ok 10cm ponizej krawedzi wody. Ustawiony jest tak, ze dmucha po fafli wody: jak rozumiem w kierunku od komina, tak ?

I przy takim ustawieniu nie zbiera Ci sie zaden korzuch i czy kuch na powierzni wody ? Wszystko to jakos splynie do komina ?

Dobrze wszystko zrozumialeś ale nie mam gyre przyczepionego do komina a vis a vis komina. A mam go do góry nogami bo łopatki kierują wodę gmku górze a nie ku dołowi jak to jest w ustawieniu uryginalnym. Woda zatacza koła jak wylatuje z gyre i u mnie też koła są ku taGliwice wody a nie w stronę dna. Puść że strzykawki powietrze w gyre to zobaczysz jak to idzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja musze sprecyzowac pytanie. Przymierzam sie do akwarium 270cm dlugosci. Komin zewnetrzny na krotszej scianie.

Chcialbym dac 2x xf250 po przeciwnych stronach akwarium....tylko wlasnie, tak to wyglada sprawa z tym kominem. Czy mialbym dac gyre horyzontalnie kilka centymentrow ponizej limi wody/przelewu ? Tylko czy to bedzie dzialac ?

Znalazlem na sieci tylko jeden przyklad podobnego rozwiazania ale tam gyre byl pionowo. To ostatnie nie podoba mi sie do chcialbym miec jak najmniej sprzetu w akwarium ponizej lini wzroku.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ruch tafli wody który wytworzą dwa gyre nie pozwolą na jaki kolwiek film ani osad zobaczysz że to jest wirówka. Ale to jest moje zdanie czysto teoretycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie 4 mm między ścianą a akwarium? Nic więcej czy mniej? Bo może warto było by rozważyć rozebranie oryginalnego mocowania - może mógłbyś niedrogo dokupić drugie?

Poszukaj magnesów na allieexpres czy innym dx.com

Mam ok 5-4 mm, akwarium widoczne z 3ch stron, zabudowane, nie mam jak przesunąć. Szukałem już na tych serwisach i takich magnesów nie mogę znaleźć.

W razie gdyby nie udalo sie zamocowac tam gdzie chce, pozostaja mi jeszcze inne opcje. Moge zamocowac pompe w pionie na kominie albo po drugiej stronie, tyle ze wtedy magnes będzie szpecił widoczny bok akwarium. Ostatnie wyjście, chyba najbardziej sensowne, jakaś home-made zawieszka na krawędź.

Dziękuje dale za zainteresowanie moim problemem.

Harnas, przepraszam za zaklucenie watku. Taki maly problem, nie chce zakładać osobnego tematu.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie gdyby nie udalo sie zamocowac tam gdzie chce, pozostaja mi jeszcze inne opcje. Moge zamocowac pompe w pionie na kominie albo po drugiej stronie, tyle ze wtedy magnes będzie szpecił widoczny bok akwarium. Ostatnie wyjście, chyba najbardziej sensowne, jakaś home-made zawieszka na krawędź.

A rozwazales zamocowanie na wzmocnieniu akwarium (podluznym lub poprzecznym) ?

Widzialem takie rozwiazanie gdzies na sieci ale nie moge znalesc linka w tej chwili.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej możliwości. Wzmocnienia mam tylko na dłuższym boku. Poprzeczne jest jedynie na środku. Akwarium 150x60.

Po za tym to chyba byłoby za wysoko, tuz przy powierzchni.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej możliwości. Wzmocnienia mam tylko na dłuższym boku. Poprzeczne jest jedynie na środku. Akwarium 150x60.

Po za tym to chyba byłoby za wysoko, tuz przy powierzchni.

Zobacz na fotki w tym watku:

http://www.reef2reef.com/threads/still-like-your-gyre-xf150.188376/


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.