Skocz do zawartości
Pablo120288

Test no3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki jest waszym zdaniem najlepszy test na no3?Salifert po zmianie skali kolorystycznej pokazuje jakies jaja.Wg starej skali na moje oko pokazuje 2-5 nowy 10.Zobaczcie sami https://www.google.p...PWET1-_GzsMOsM: na zywo jest dokładnie tak samo.

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz :) wcześniejsze porównanie tyczy się mojego zbiornika.A może ktoś poleci test no3 jakiejś innej firmy?od zawsze używałem tylko saliferta.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz małe NO3 to Colombo . Czytałeś ? http://reefhub.pl/domowe-testy-akwarystyczne/

Napewno nie polecam JBL.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten ktoś testował i może się wypowiedzieć ?

Reef Analytics NO2,NO3 test


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem.W instrukcji saliferta napisane jest ze jeśli wynik jest poniżej 10mg/l(patrząc z góry)można przejść na nizszy zakres i odczytać wynik patrzac z boku dzielac go przez 10.Przy takiej rozbieżnosci jeżeli chodzi o nawa i stara skalę barwna kiedy przejść na niższy zakres?kiedy będę miał pewność że wynik jest poniżej 10mg?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a może nie porównywać nowego testu na starym wzorniku ?

albo zbadać wodę w sklepie czy u kolegi i skonfrontować wynik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to wg Was? U mnie każdy domownik powiedział coś innego. Syn 4, żona 2 a ja że 3. Hehee uwielbiam kropelkowe testy... Proszę o opinię wg własnych uznań

Screenshot_20181108-213906.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej widać gdy fiolka stoi w białym kółko na wzorniku a nie tak jak teraz z boku. Ale tak naprawdę czy to ważne czy jest 3 lub 4 ? 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno ocenić jeśli fiolka jest w złym miejscu,ale myślę że wynik to pomiędzy 2 a 4 czyli 3:smile_wink:

Jakie ma to znaczenie? Nie szalej:Dmasz też Lpsy...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, @Beti napisał:

trudno ocenić jeśli fiolka jest w złym miejscu,ale myślę że wynik to pomiędzy 2 a 4 czyli 3:smile_wink:

Jakie ma to znaczenie? Nie szalej:Dmasz też Lpsy...

No właśnie ma znaczenie, bo jeśli 4 to równie dobrze może być 40. Gdyż dla colombo to koniec skali. Szkoda że nie zrobili skali do 5-6 :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dla syna napisał:

No właśnie ma znaczenie, bo jeśli 4 to równie dobrze może być 40. Gdyż dla colombo to koniec skali. Szkoda że nie zrobili skali do 5-6 :-) 

No nie śmie twierdzić ze nie masz w razie w np Salifarta? jeśli mi wynik pokazuje w colombo 4 lub mam wątpliwości to przechodzę na Salifarta,(kupilam z Af też) ale już nie wracajmy do tego:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, @Beti napisał:

No nie śmie twierdzić ze nie masz w razie w np Salifarta? jeśli mi wynik pokazuje w colombo 4 lub mam wątpliwości to przechodzę na Salifarta,(kupilam z Af też) ale już nie wracajmy do tego:smile_wink:

No właśnie nie mam :-) a na salifercie to już wogole nie rozpoznam zabarwienia a o af nie wspomnę ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Jesli chodzi o NO 3 to najbardziej cenie Salifert z ktorego kolorami nie mialem nigdy problemu, oprocz jednej rzeczy, mianowicie w zaleznosci czy klade fiolke na bialej kartce czy tez na oryginalnej od testu, kolor troche sie zmienia...

Mam wrazenie ze jezeli fiolka stoi blisko koloru to w jakis sposob "lapie" ten kolor i odczytanie staje sie trudne, natomiast najlatwiej mi sie czyta jezeli fiolke uniose pare centymetrow nad kartke i to samo dotyczy boku Saliferta...

Ja oddalam kartke z fiolka od siebie i zamykam jedno oko, to troche skomplikowane , ale wciaz latwiejsze, nizeli mieszkanie z dziewczyna, ktorej jedyna zaleta jest bezbledne odczytywanie kolorow...LOL...

Tez blad w odczycie moze zaistniec ze wzgledu na oswietlenie, dla mnie najlepsze to blisko okna, kiedy nie swieci slonce, ze sloncem wchodze bardziej w glab pokoju...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak że fiolka musi stać na kartce ? Ja jak uniosę to zmienia mi się wynik :)


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.