Skocz do zawartości
Bzyk002

Kostka 30L + sump ;) KONIEC

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem, przegroda wyszła mi trochę za nisko. Bede musiał dokleić albo nałożyć jaką nakładke żeby był spad. W strefie zrzutu też tego nie przemyślałem, woda stoi i robi sie film na powieszchni...


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek88 do jakiego akwarium? Jakiej obsady? Itd.

Takie pytanie, mam w akwarium Sarco który w dzień jest "schowany" a w nocy napompowany. I Kenie która w dzień STOI napompowana a w nocy LEŻY :o może być to spowodowane przeniesieniem do nowego akwa i zmianą oświetlenia?

post-26238-0-66239100-1478479156_thumb.jpgpost-26238-0-54303700-1478479181_thumb.jpg


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła paczka z absorberami ;) z waszych doświadczeń które absorbery zwyczajnie dać do sumpa a które lepiej jak by miały jakiś filtr przepływowy? Jeśli chodzi o płukanie to robić to w solance czy RODI?

post-26238-0-14569700-1478953102_thumb.jpg


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Absorber stosuje się jak jest potrzeba. Masz ją zatem?:p

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie wole dać ;)


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę "przemeblowałem" sumpa, wyrzuciłem odpieniacz i dołożyłem jedną przegrode (zaznaczona na żółto). Dodałem też absorbery Purigen (6g), Phosguard (21g) Chemi Pure Elite (184g- całość). Sumpa podzieliłem na pięć części:

1. Spływ i "reaktor" z Phosguard

2. Purigen (w siatce)

3. Chemi Pure Elite i Siporax

4. Grzałka i rura z dolewki manualnej :p

5. Pompa

post-26238-0-06022400-1479159008_thumb.jpg

jak narazie tak to powrzucałem ale mam zamiar zrobić to inaczej:

1. Spływ i reaktory z Phosguad i Purigen

2. Pusty

3. Grzałka

4. Chemi Pure Elite i Siporax

5. Pompa

co myślicie o takim ustawieniu? Przegroda którą dodałem (żółta) chyba zrobie ją dłuższą. Myśle że przepływ bedzie dobry przez każdy absorber.


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 21

Zaczeło sie coś dziać, woda w Akwarium zmętniała i zaczoł sie robić w sumpie i na szybach biały glut.

Ostatnio do akwarium trafił ślimak Turbo, i od tygodnia przestałem lać bakterie (JBL Denitrol). Do tego doszły też w tym tygodniu absorbery, Purigen, Phosguard, Chemi Pure Elite.

Poczytałem troche forum i wywnioskowałem że trzeba czekać a metna woda i gluty same znikną, jak to sie mówi pożyjemy zobaczymy :p

Edytowane przez Bzyk002 (wyświetl historię edycji)

ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 34

Mętna woda znikła po paru dniach, troche jej w tym pomogłem wkładając wate do sumpa. Białe gluty jeszce zostały, w akwarium na tylniej szybie i najwięcej jest ich w sumpie.

Do akwarium doszła cyrkulacja Jebao RW-4, pompa rewelacyjna dla nano zbiorników. Można w łatwy sposób zrobić efekt fali w akwarium, a do tego jest bardzo mała, ma możliwość ustawienia mocy, różne tryby pracy, pauza(10min) na karmienie, czujnik światła itp. Polecam ;)

Mam takie zapytanie odnośnie lania bakteri przy podmianach, bo czytałem że jedni leją a drudzy nie. Jak to sie ma w praktyce? Czytałem temat jednego forumowicza LINK który pisał że do swojej kostki lał przy podmianach Nite Out II i raz na dwa tygodnie Special Blend. Jego zbiornik wyglądał bardzo fajnie i zastanawiam sie czy nie zacząć takiego czegoś u siebie.

Ostatnia sprawa to JBL Korall Fluid zakupiłem to kiedyś i stoi mi to w lodówce i zastanawiam sie czy do tak małej kostki można by to podawać.


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 87

Chyba można powiedzieć że akwarium sie ustabilizowało, białych glutów już nie ma wszystko wyglada bardzo fajnie. Od ostatniego czasu doszło pare korali, przed świętami wywaliłem Phosguard i Purigen. Jak narazie wszystko jest OK.

Zaniepokoiły mnie dzisiejsze testy

pH- 7,4-7,7

KH- 6,1

NO2- 0

NO3- 0

PO4- 0

Mg- 1440-1470

Ca- 500+ (skonczyla sie skala) po dodani cale strzykawki 1ml plus 3 kropel roztwor zabarwił sie na inny kolor (testy salifert)

Musze podnieść KH i NO3 polecicie jakiś dobry środek? A co robić z Mg i Ca to nie wiem. 

Dodam że od 2 tygodni dodaje JBL Korall Fluid 2 krople (jak nie zapomnę)

a tu fotka z fona na szybko ;)

20170121_124757.jpg

Echinopora za kare jest odseparowana (nocne polipy) choć fajny koral będe go musiał sprzedać...

A tu fotka pod niebieskim światłem.20170121_211621-1.jpg

Edytowane przez Bzyk002 (wyświetl historię edycji)

ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 108

Witam, w akwarium wszystko po staremu, cały czas mam NO3 na zerowym poziomie (test saliferta) i kolory niektórych korali nie zadowalają mnie... niektóre miękie np. Zoa lekko przymknięte. codziennie podaje JBL Korall Fluid jako pokarm dla korali (zalecana dawka na 200L to 10 kropel ja na moje 30L daje 4 krople i NO3 dalej zerowe...) wydaje mi sie że to wina wkladu Chemi Pure Elite- to on wyciąga wszystko z wody.

 

A tu fotka na szybko z fona ;)

20170203_113359.jpg


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemi pure podobno robi mega robote z no3. ogolem kosteczka bardzo ladna sledze temacik. moja dopiero w fazie dojrzewania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, u mnie obyło sie bez "gwałtownego" dojrzewania. Zastanawiam sie czy by nie wyciągnąć Chemi pure elite na próbe.


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, do Akwarium doszły 2 błazny, i od paru tygodni moje SPSy umierają :( niby parametry OK ale coś im nie pasuje... zaczły bieleć już od dawna a teraz zaczynają gubić tkanke. Szkoda mi ich ale nie wiem co mam robić. W jednym sklepie polecono mi dwa preparaty firmy Sangokai,  nutri-basic Nano #1 i #2 pełna linia dla nano zbiorników. Chyba to kupie bo nie chciałbym stracić pozostałych korali.


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sps nie umierają z powodu błazenków. Piszesz, że parametry masz ok, a może testy źle pokazują, sa wadliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to napewno nie przez błazny! Źle sformułowałem zdanie :P może być że testy, kupione były na Alledrogo. Kto wie co tam sprzedają. Dziś zaczynam z suplementacją Sangokai'a zobaczymy czy sie poprawi. Odczekam z miesiąc a jak nie bedzie poprawy to oddam wodę do laboratorium.


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, to której firmy testy używasz? Nie znam się na sps, ale moim zdaniem jak tracą tkankę to raczej nie z braku pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy Saliferta, 

miesiąc temu mierzyłem 

pH- 7,4-7,7

KH- 7 (podnoszone Reef Foundation B Red Sea)

NO2, NO3, PO4- 0

Mg, Ca- 1500/500 (daleko po za skalą)


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość dawno robiłeś testy, dziś mogą być inne wyniki. Tak wysokie Mg i Ca mogą być oznaką zbyt dużego zasolenia i to może być przyczyną problemów z SPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzałem zasolenie Aerometrem to jest za niskie... 1,0225


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że dobrze, prawidłowo pokazuje? A ile gram soli sypiesz na 1 litr wody i jakiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.