Skocz do zawartości
Kelvezu

Zmiana T5 na LED (porady, konsekwencje, planowanie)

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się kupić lampę LED, którą planowałem mieć przy zakładaniu aktualnego akwarium. IT Evergrow 2060 (120 W full spectrum) Taka trochę lepsza chinka, ale z fajnym interfejsem, pilotem i sterowaniem.

Pytanie jest następujące. Aktualnie wisi chińska 4 X 39 W T5. Bez chłodzenia. Belki ATI Blue, Coral, Blue, Actynic, nowa lampa ma 120 W. Powienienem zacząć od niskich ustawień? Jeśli tak, to jaki procent mocy?Czy nie ma to aż takiego znaczenia?

W nowej lampie są dwa kanały, pierwszy niebieski, drugi białe plus kolory. Jak mam to zorganizować, żeby korale nie przeżyły szoku? Na górze montipory i seriatopory, na środku euphylie.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował od ustawień chińskiego producenta i obserwował co sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie z ledami na początek. Szkoda że nie wiedziałem że ledow szukasz. Mam lampę 300w na 3 kanałach sterowanie wschody zachody nocne 90cm x18cm

Edytowane przez ibiza (wyświetl historię edycji)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ibiza nie szukałem, trafiłem przypadkiem na ebayu, jak szukałem lapmy do refugium. Tania była to wziąłem, a Twoja byłaby mocno za mocna do mnie :)

@silvia sprawdze, ale raczej nie ma. Na szybko w menu jest tylko, Cloudy, Sunny, NIght, Custom ustawienia.

Tak bardziej konkretnie, to przykładowo zacząć od 50 niebieski 25 białe? Lampa 120 W, baniak 90x45x45


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował od 50% i co dwa dni podnosił o 10% i obserwował co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.