Skocz do zawartości
JaRRoT

[180] Słona Kostka na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posolonych icon_smile.gif

Jako że posiadam już 3 zbiorniki z wodą słodką to trzeba by zacząć coś tą wodę solić i tak jestem w fazie projektu kostki morskiej o wymiarach 60x60x50 czyli 180l jako pierwsze w życiu akwarium morskie które chcę mieć w swoim domu. Cały czas chłonę wiedzę teoretyczną na różnych forach morskich, jednak nie wszystkie kwestie i zawiłości morskie można wyczytać tylko trzeba się z tym zmierzyć w realu icon_smile.gif i tu liczę również na pomoc z Waszej strony aby wystartować z morską kostką w miarę bezpiecznie i bezproblemowo.

Więc przejdźmy do meritum sprawy to co na tą chwilę udało mi się zdobyć z sprzętu to:

Akwarium 60x60x50 OW z szyby 10mm plus komin wewnętrzny na środku tylnej szyby z 3 otworami spływ 32 , rewizja 32 oraz powrót 25 korona z spienionego PCV która właśnie dosycha po klejeniu

Sump 50x30x45 dwie komory + dolewka 50x18x45

Odpieniacz to Bubble-Magus C5

Pompa obiegowa AquaMedic OR3500

Falownik RW8

Automatyczna dolewka DIY

Miernik TDS

Oświetlenie tu pewnie postawię na jakąś Chinkę z 165W bo budżet nie pozwoli na nic innego

posiadam również filtr RO w którym muszę wymienić membranę bo już swoje wysłużyła i do tego trzeba zakupić filtr DI i pytanie czy ten na aukcjach taki mały będzie wystarczający ?? czy może wymienić trzeba cały filtr RODI

I tak na wstępie na jakiej Soli wystartować ile żywej skały na początek czy może sucha skała plus ??kg żywej skały , czy żywy piasek ?? czy może zwykły suchy piach, w co na początek jeszcze się zaopatrzyć jakieś bakterie itp liczę na Waszą pomoc wiadomo pośpiechu nie ma więc czasu jest trochę bo jak wiadomo ta morszczyzna to okropny wydatek icon_smile.gif

post-24710-0-12391900-1479410534_thumb.jpgpost-24710-0-72912500-1479410547_thumb.jpg

post-24710-0-02836100-1479410560_thumb.jpgpost-24710-0-19484300-1479410571_thumb.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DI im większe tym lepiej

Żywa Skała dobrej jakości, można też na suchej (polecam marco rocks oczyszczona biologiczne ciut droższa od zwykłej suchej ale warto )

Skały lepiej kupić nie za dużo i poukładać, najwyżej dokupisz, ja bym dał 10kg na początek

Ja się w żywy piasek nie bawiłem bo suchy jest dużo tańszy a też będzie żywy za parę miesięcy. Tylko jak kupisz suchy to dobrze przeplukaj najpierw w kranówiance potem w rodi .

potrzebujesz coś do mierzenia zasolenia , najlepiej refraktometr.

Bakterie mogą być bios albo microbe lift special blend

testy w późniejszym czasie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady dziś właśnie doszedł Grotech Areometr oraz walizka testów JBL , a jaka sól na początek do zasolenia akwarium będzie najlepsza dla laika ??


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy jak już to salifert.

Zazwyczaj startują na Instant Ocean lub innej "ubogiej soli"

Pamiętaj żeby skalibrować spławik z np. refraktometrem albo cyfrowym miernikiem zasolenia


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco kibicuje, za chwilę stawiam w zasadzie taki sam baniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.