Skocz do zawartości
n3on

Odklejające / oderwane polipy u euphilii

Rekomendowane odpowiedzi

Twój problem nazywa się,Mg,Kh i Ca,czemu nie lejesz ballinga jak masz twarde korale????

Do tej pory przy dokładnie takich samych parametrach było wszystko OK. Ale zastanawiałem się nad Ballingiem ale myślałem że jeszcze jest za wcześnie. Teraz widzę z że to chyba konieczność.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tylko euphillie tak lecą czy może inne korale tez jakoś gorzej wyglądają ?

Tylko te dwie euphilie wyglądały źle. Reszta OK.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej balling nie ma nic do umierania euphylli. Parametry faktycznie słabe ale stabilne? Ja mam ten sam, identyczny problem. Zeszło mi od 3 miesięcy już kilka sztuk różnych odmian. Zawsze ten sam schemat działania: pięknie napompowana, nagle długa, dziwna wydzielina z okolicy mordki, odpadająca od dołu szkieletu tkanka, 2 dni i nie ma euphylli. Teraz testuje bardzo słabe oświetlenie, może za silne ma wpływ negatywny na nie?. Napisz czym świecisz? Na koniec dodam że kąpiele w różnych środkach do odkazania nic nie pomagają. Nie ma też ślimaków nagoskrzelich ani innych pasożytów na pierwszy rzut oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej balling nie ma nic do umierania euphylli. Parametry faktycznie słabe ale stabilne? Ja mam ten sam, identyczny problem. Zeszło mi od 3 miesięcy już kilka sztuk różnych odmian. Zawsze ten sam schemat działania: pięknie napompowana, nagle długa, dziwna wydzielina z okolicy mordki, odpadająca od dołu szkieletu tkanka, 2 dni i nie ma euphylli. Teraz testuje bardzo słabe oświetlenie, może za silne ma wpływ negatywny na nie?. Napisz czym świecisz? Na koniec dodam że kąpiele w różnych środkach do odkazania nic nie pomagają. Nie ma też ślimaków nagoskrzelich ani innych pasożytów na pierwszy rzut oka.

Schemat dokładnie jak u mnie.

Ja świece jak w opisie profilu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek ja też ballinga nie leje i od kiedy mam akwa to niektóre Euphyllie żyją już ze 4 lata i mają się super co do oświetlenia niektóre gatunki mam zaraz pod ledami blisko tafli i wszystko ok więc oświetlenie nie ma raczej na nie wpływu źle szukacie...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyciągnąłem jedna teorie z lecących głów skok po4 to przyczyna w moim przypadku była

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi jeszcze powiedzieć, czy przed tym jak euphyllia zaczęła lecieć miałeś jakieś "bąblowanie" w akwarium? Np. pompa obiegowa łapała powietrze i tłoczyła bąbelki do akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi jeszcze powiedzieć, czy przed tym jak euphyllia zaczęła lecieć miałeś jakieś "bąblowanie" w akwarium? Np. pompa obiegowa łapała powietrze i tłoczyła bąbelki do akwarium?

Złapama sporadyczne bąbelki podczas grzebania w sumpie. Myślisz że to może mieć jakiś wpływ ?


2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka razy, z mojego niedopatrzenia, wtłoczenie przez pompę obiegową masy bąbelek ( niski stan wody w sumpie ) i zazwyczaj na 2 czy 3 dzień leciała jakaś główka. Czy to ma jakiś wpływ sam nie wiem :) Wrzuciłem ostatnio chemiclean tak zapobiegawczo i będę powtarzał to co miesiąc. Póki co od początku grudnia jest ok, odpukać :) Nic nie poleciało, jedynie mój najulubieńszy koral leci i teraz tu szukam przyczyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawial brown jelly,niestety. Natomiast teoria z babelkami tloczonymi przez obiegowke,wg mnie godna Lema czy Tolkiena :p.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła mi kolejna euphilia - tym razem paraancora - jedna główka.

Co najlepsze mam dwie szczepki - jedna z dwoma główkami sporo większa z tego samego źródła ma się w pożądku. Druga mniejsza szczepka padła w dokładnie takim samym schemacie jak poprzednio.

Mam dwa pytania

1) Jak to w dojrzewającym zbiorniku pojawia mi się gdzieniegdzie cyjano, które tyle ile mogę odssysam pipetą ale czspora część mi ucieka i fruwa po zbiorniku ostatecznie w sporej większości lądując w refugium z kąd ponownie je odławiam.

Czy osadzające się flaczki mogą mieć negatywny wpływ na euphilie? Powodować ten efekt ?

2) Od trzech tygodni leję ballinga z Aquaforestu. Równo.

Parametry z jakich startowałem to

KH - 6.7

Ca -350

Mg - 1135

Napierw zacząłem od 5ml/100l każdego z trzech roztworów, w odstępach ok 2h od siebie każdy roztwór.

Po dwóch tygodniach lania parametry wyglądały tak:

KH - 7.5

Ca 350

Mg - 1140

Postanowiłem podnieść dawkowanie i od tygodnia leję po równo ale 10ml/100l w odstępach jak powyżej.

Dzisiaj parametry wyglądają tak:

KH - 8.1

Ca - 375

Mg - 1170

Wiem że parametry trzeba podnosić powoli, więc staram się tego trzymać (mam nadzieję).

Moje pytanie brzmi czy dalej powinienem lać po równo mimo tego że

KH już mam na właściwym poziomie? Jeśli to do jaki jest bezpieczny / optymalny poziom KH dla mieszanej obsady korali oraz ryb?

Jeśli nie lać po równo to w jakich proporcjach. Wiem że ważna jest równowaga jonowa ale tylko tyle na ten temat wiem.

Dziękuję z góry za pomoc!


2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w dojrzałym zbiorniku te lps-y potrafią gubić głowy i nikt Ci na tym forum nie powie dlaczego tak się dzieje, jakieś choróbsko, pasożyt, trudno powiedzieć.

Miałem to samo z tym , że jakieś. 3 odmiany.

Jedna cała poleciała , kapiel w deepie i jeszcze po jednej glowie poleciało no i w pewnym momencie proces wyhamował, czy to deep pomógł, widać wszystko wskazuje , że tak z tym , że jak się coś zauważy, to trzeba natychmiast potraktować wyżej wymienionym tu środkiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc to brown jelly,jak ephilia poczuje sie zle w akwarium z powodu złych parametrów wypuszcza zooxantele,taki właśnie długi brązowy glut z paszczy,i zdycha powoli gubiąc polipy,tzn stara się ratować i gubi je z myślą że gdzieś indziej odrodzi się ich populacja,ale w akwarium to nie ma sensu.Czytałem spory artykuł o takim zachowaniu.Jak wpuszczany euphilia do nowego środowiska to może się pięknie napompować na samym początku ale to wcale nie świadczy że jest jej dobrze.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła mi kolejna euphilia - tym razem paraancora - jedna główka.

Co najlepsze mam dwie szczepki - jedna z dwoma główkami sporo większa z tego samego źródła ma się w pożądku. Druga mniejsza szczepka padła w dokładnie takim samym schemacie jak poprzednio.

Mam dwa pytania

1) Jak to w dojrzewającym zbiorniku pojawia mi się gdzieniegdzie cyjano, które tyle ile mogę odssysam pipetą ale czspora część mi ucieka i fruwa po zbiorniku ostatecznie w sporej większości lądując w refugium z kąd ponownie je odławiam.

Czy osadzające się flaczki mogą mieć negatywny wpływ na euphilie? Powodować ten efekt ?

2) Od trzech tygodni leję ballinga z Aquaforestu. Równo.

Parametry z jakich startowałem to

KH - 6.7

Ca -350

Mg - 1135

Napierw zacząłem od 5ml/100l każdego z trzech roztworów, w odstępach ok 2h od siebie każdy roztwór.

Po dwóch tygodniach lania parametry wyglądały tak:

KH - 7.5

Ca 350

Mg - 1140

Postanowiłem podnieść dawkowanie i od tygodnia leję po równo ale 10ml/100l w odstępach jak powyżej.

Dzisiaj parametry wyglądają tak:

KH - 8.1

Ca - 375

Mg - 1170

Wiem że parametry trzeba podnosić powoli, więc staram się tego trzymać (mam nadzieję).

Moje pytanie brzmi czy dalej powinienem lać po równo mimo tego że

KH już mam na właściwym poziomie? Jeśli to do jaki jest bezpieczny / optymalny poziom KH dla mieszanej obsady korali oraz ryb?

Jeśli nie lać po równo to w jakich proporcjach. Wiem że ważna jest równowaga jonowa ale tylko tyle na ten temat wiem.

Dziękuję z góry za pomoc!

Wątpię by to był balling jeśli wszystko było ok, a nagle zaczęły padać i do tego nie wszystkie na raz, a po kolei. Przy braku mikro/makroelementów problem dotyczyłby większej ilości koralowców, a ponad to od objawów do padania długa droga. Najpierw straciłyby kolor, gorzej się pompowały itp. Jedyne w czym mogą takei braki przeszkadzać, to naruszony koral ma problemy z odżyciem. Ale zdrowego to nie zabije.

Stawiam na jakiegoś pasożyta - zżera jedną, a potem idzie na kolejną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. Jesteś pewny no3,po4?Czym to mierzyles?Po4 to takie w sumie krytyczne.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A. Jesteś pewny no3,po4?Czym to mierzyles?Po4 to takie w sumie krytyczne.

Wszystkie testy wykonuje salifertem. Od ponad dwóch miesiący No3 ledwo wykrywalny a PO4 nie wykrywalne - dlaczego piszesz że krytyczne? Nie powinno być 0?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy test jest ok? U mnie co dzień leciała jedną lub dwie główki euphylli. Salifert na PO4 pokazywał 0,03. Co prawda i tak za dużo, ale nie sądziłem żeby przy tym poziomie mogła lecieć euphyllia. Na wszelki wypadek sprawdziłem wodę w sklepie i wynik PO4...2. Kupiłem nowy test i na nim również 2. Teraz koral dochodzi do siebie w innym zbiorniku, a ja walczę z PO4.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie eupchyllie restart bez problemu przeżyły przy No3 100, cenie wymiotło dosłownie, a sarco ze skały zwisało, bez żadnych strat zwierzę przeszło przez ponowny proces dojrzewania, przez jakieś. 3 miesiące w maksymalnie skrajnych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzałeś czy test jest ok? U mnie co dzień leciała jedną lub dwie główki euphylli. Salifert na PO4 pokazywał 0,03. Co prawda i tak za dużo, ale nie sądziłem żeby przy tym poziomie mogła lecieć euphyllia. Na wszelki wypadek sprawdziłem wodę w sklepie i wynik PO4...2. Kupiłem nowy test i na nim również 2. Teraz koral dochodzi do siebie w innym zbiorniku, a ja walczę z PO4.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Pewności co do testu nie mam, bo nie porównywałem go z innym. Mam włożony do sumpa PhosGuard i jest biały a podobno ciemnieje jak pochłania fosforany.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


2be237c8c1a392bde0e105de98876e4bu1407a1301.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.