Skocz do zawartości
EwaRaisa

Xenia znow zbielala ..

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada to jak algi wapienne ale odstają od skaly i nachodzą na Xenie. Czy to moze byc przyczyna koloru i nie otwierania sie korala?? Pierwsze podejrzenie to " za czysta woda " wiec odpieniacz wyłączony na dwa dni , niestety bez zmian . Xenia ugorywa od tygodnia ( nietrafiony zakup rozgwiazdy - po dniu zwymiotowała w akwa , następnego dnia wróciła do sklepu) . Dwie podmiany wody po 10 % lecz z dnia na dzien Xenia marnieje bardziej :.

45 litrów , testy wczoraj zrobione i wsystko w normie ..

post-27444-0-58101300-1479855484_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nad Xenią jakieś szkielety i glony, jakie masz parametry w akwarium, jak wyglądają pozostali mieszkańcy, coś się z nimi dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Testy w NORMIE ? co to jest norma w/g Ciebie

słowem podaj te parametry bo patrząc na górę fotki ... widać gluty z bąblami (dino?) więc raczej "norma" to to nie jest

a przy okazji napisz kiedy zbiornik wystartował czym świecisz jak długo itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, ze to przez dino daj więcej zdjęć akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph 8.2

Kh 9

No2 0,025

No3 1

Po4 0

Mg 1300

Ca 460

Mg i ca podskoczyło bo dolalam za dużo ale juz maleje.

Akwarium ma 45 litrów ma 7 miesięcy.

Mieszkańcy to krewetka czyszczącą, krewetka szkarlatna, krab pustelniku, rozgwiazda piaskowa, 5 ślimakow, 1 rybka bicolor bleny.

Oświetlenie lampa zetlight Aqua za2431

Edytowane przez EwaRaisa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "testy w normie" trzeba jeszcze zinterpretować po opisie i wyglądzie akwarium. Po zdjęciu widać, że dobrze się tam nie dzieje.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym zmierzylas PO4 = 0 ?

Wydaje sie, ze woda nie jest za czysta, tylko za bogata (zarosniete skaly) i raczej dopiero trzeba ja wyjalowic (odpieniacz na mokro, wegiel, nie robic podmian, poza regulacja Ca, Mg i kH nic nie dolewac). Odnosze wrazenie, ze akwarium jeszcze nie dojrzalo, ale zeby az Xenia marniala ?

Moze cos z oswietleniem ?

Najlepiej, gdybys wypelnila stopke i opisala osprzet (jaka lampa, odpieniacz, filtracja, co dolewasz, jakie podmiany itp).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Stani,kiedy pare lat temu mialem zbiornik to Xenia byla jakby barometrem i pierwsza reagowala jezeli cos bylo nie tak,to dziwny koral,gdyz u jednych jest plaga a u drugich wcale nie rosnie...Pamietam ze kiedys stosowalem ozonizator i wylaczalem go kiedy Xenia zaczynala sie chowac i tak trwalo przez bardzo dlugi czas...W nowym akwarium,ktore zalalem pare dni temu tez chcialbym miec Xenie i jezeli bede mial tyle szczescia co kiedys to znowu moj barometr bedzie mnie ostrzegal...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ph 8.2

Kh 9

No2 0,025

No3 1

Po4 0

Mg 1300

Ca 460

Mg i ca podskoczyło bo dolalam za dużo ale juz maleje.

Akwarium ma 45 litrów ma 7 miesięcy.

Mieszkańcy to krewetka czyszczącą, krewetka szkarlatna, krab pustelniku, rozgwiazda piaskowa, 5 ślimakow, 1 rybka bicolor bleny.

Oświetlenie lampa zetlight Aqua za2431

fajna "norma" ... choć to może być efekt a nie przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia przyszła do mnie ze skala (2 tygodnie temu) która juz właśnie tak wygladała, moja cała skala nie jest tak zarośnięta. Jak wrócę do domu zrobię zdjęcie całości oraz napisze parametry sprzętów.

Wytłumaczenie na moje no2 jest takie ze od samego początku wacha sie miedzy 0.025 a 0.05 jak czytałam na internecie oraz pytałam sprzedawcy opowiedz była: "przy tak małym metrażu cieżko jest to utrzymać i ze 0,025 jest dobre" ...

Po4 mierze jbl ,wszystkie testy mam tej firmy.

4af03d42a43f7350683739b3122bb7ceu1497a1347.png

Edytowane przez EwaRaisa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.