Skocz do zawartości
marb

Wymiana odpieniacza na inny - padł Deltec SC1456

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu kilku miesięcy po raz drugi padła pompa od Delteca SC1456.

Odpieniacz ważna rzecz i warto aby był niezawodny.

Możecie polecić inne urządzenie o podobnych parametrach, które popracuje kilka lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecił bym Twistmana od Jadwigi Morskiej :) Załąpiesz się na rabat lojalnościowy przy zamówieniu przez sieć, produkt dobry, a w razie draki serwis "od ręki" (z tego co wiem, jak komuś padła pompa, poszła wymiana, więc odpieniacz był sprawny już na drugi dzień - nie wiem tylko czy to zwyczaj czy po prostu tak się dogadali przy zgłoszeniu). W każdym raszie, brał bym tam, gdzie miał bym zapewniony szybki serwis (podmiana sprzętu) - nie stać mnie na zakup dwu odpieniaczy.

A Jadwiga bądź Krzysiek, doradzą przy zakupie - nie mają parcia na sprzedaż bardziej zależy im na inwestycji w Klienta (lojalny klient wraca... :) )


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecił bym Twistmana od Jadwigi Morskiej :) Załąpiesz się na rabat lojalnościowy przy zamówieniu przez sieć, produkt dobry, a w razie draki serwis "od ręki" (z tego co wiem, jak komuś padła pompa, poszła wymiana, więc odpieniacz był sprawny już na drugi dzień - nie wiem tylko czy to zwyczaj czy po prostu tak się dogadali przy zgłoszeniu). W każdym raszie, brał bym tam, gdzie miał bym zapewniony szybki serwis (podmiana sprzętu) - nie stać mnie na zakup dwu odpieniaczy.

A Jadwiga bądź Krzysiek, doradzą przy zakupie - nie mają parcia na sprzedaż bardziej zależy im na inwestycji w Klienta (lojalny klient wraca... :) )

Tak tylko Twistmann jest na tej samej pompie co Deltec (Jebao) i ma tylko rok gwarancji :(

....."Towar objęty gwarancją producenta 12 mesięcy"............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu kilku miesięcy po raz drugi padła pompa od Delteca SC1456.

Odpieniacz ważna rzecz i warto aby był niezawodny.

Możecie polecić inne urządzenie o podobnych parametrach, które popracuje kilka lat?

po co masz wymieniać odpieniacz, wymień pompę i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja 12 miesięcy nie jest istotna. W Polsce obowiązuje 2 letni okres "zgodności towaru z umową" :)

Wymiana pompy przez sklep może potrwać 2 tygodnie (tyle czasu ma producent - info ze sklepu) + czas na przesyłki. To trochę za długo dla mnie.

Pompa był wymieniania 5 miesięcy temu na nową, poprzednia pracowała 10 miesięcy i padła.

Szukam czegoś na innej pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja 12 miesięcy nie jest istotna. W Polsce obowiązuje 2 letni okres "zgodności towaru z umową" :)

Wymiana pompy przez sklep może potrwać 2 tygodnie (tyle czasu ma producent - info ze sklepu) + czas na przesyłki. To trochę za długo dla mnie.

Pompa był wymieniania 5 miesięcy temu na nową, poprzednia pracowała 10 miesięcy i padła.

Szukam czegoś na innej pompie.

zakup nowej pompy w sklepie taniej Cię wyniesie jak zmiana odpieniacza :D

pompa do tego odpieniacza to koszt + : - 300 zł.

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak długo będzie pracowała:)

Odpieniacz odsyłam do sklepu z informacją o odstąpieniu od umowy i żądaniem zwrotu pieniędzy.

Teraz tylko kwestia co kupić w zamian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak długo będzie pracowała:)

Odpieniacz odsyłam do sklepu z informacją o odstąpieniu od umowy i żądaniem zwrotu pieniędzy.

Teraz tylko kwestia co kupić w zamian.

jak kupisz nową pompę to też masz gwarancję na nią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko Twistmann jest na tej samej pompie co Deltec (Jebao) i ma tylko rok gwarancji :(

....."Towar objęty gwarancją producenta 12 mesięcy"............

Myślałem że deltec robi swój brand. Z tego co wiem, Krzysiek przerabia pompy gruntownie (wirnik, komora, zwężka) do tego stopnia że musi samemu gwarancję dawać. Myślę że znaczenie też może mieć fakt iż w odpieniaczach w/w pompa chodzi na niższej wydajności niż maksymalna (przynajmniej tak widziałem swego czasu na testach). Moja pompa blau padła po dwu latach. tunze - cyrkulacja - łamała uchwyty, cyrkulator jebao padł po 2 latach. Newjet, jebao, jecod obiegowe chodzą do tej pory... dlatego nie mam "faworyta" - biorę tam gdzie mam przyjazny serwis i trzymam kciuki :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu ja mam płacić za pompę skoro mogę zwrócić odpoeniacz i odzyskać pieniądze?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że deltec robi swój brand.

gołym okiem widać że robi... pompa ma biały korpus ;-)

Ale czemu ja mam płacić za pompę skoro mogę zwrócić odpoeniacz i odzyskać pieniądze?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

chyba mam dziś gorszy dzień bo nie łapię w czym problem, jak długo masz ten odpieniacz skoro możesz go zwrócić do sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu ja mam płacić za pompę skoro mogę zwrócić odpoeniacz i odzyskać pieniądze?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Moja propozycja dla Ciebie skoro nie chcesz się bawić w reklamację swojego Delteca:

http://erybka.pl/product-pol-6822-Vertex-Omega-150.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ciekawie ale czas oczekiwania 21 dni.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ciekawie ale czas oczekiwania 21 dni.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Tu masz używkę od kolegi z forum -mocniejszy też jeszcze na gwarancji :

http://nano-reef.pl/topic/81338-s-okazja-reaktor-deltec-vertex-omega-180i-gwarancja-hydraulika/#entry827445

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex fajny jest, co prawda, z tego co pisali na zachodzie porównanie wydajności do BK jest przesadzone, ale jest cichy i ładnie wykonany. Na plus całkowity demontaż. Minusem może byc tutaj pompa, bo w razie wpadki, rybka obecnie odsyła do serwisu. No i to jest stożek, 100% piany trafia do kubka, ale z doświadczenia wiem że stożki są trudniejsze do wyregulowania - u mnie potrafi z suchego przelać kubek jak ma focha...

ps. porównywałem dwa "sebastki" - mam stożek, miałem nowy, oba na innych pompach. Dodatkowo w tym samym systemie, mniejszy blau trzymał poziom jak skała.

Ale jakoś nie mogę rozstać się ze stożkiem :)

Dlatego wybierając pienidło, pomyśl i o różnicach w pracy i potrzebie, być może, przyłożenia się do regulacji.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 ffoszs: Jebao ma/miało kilka odmian pomp o różnych oznaczeniach. To że są tej samej marki nie znaczy że każdy model padnie. Odezwij się do Twistmana - wie i tych pompa chyba naprawdę dużo.

...mobilnie...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1456 spokojnie wchodzi jebalka 2k wiem bo zmieniałem z ciekawości, wirnik tez wchodzi.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że sprzedawca się postarał i na poniedziałek będzie miał nową pompę do Delteca.

Finalnie Deltec zostaje u mnie. Ciekawe jak długo będzie działała nowa pompa? Szczęśliwie, sprzedawca zapewnił, że gwarancja liczona będzie od dnia dostarczenia nowej pompy.

Dziękuję Wszystkim za rady, ale jeszcze tym razem nie zmienię odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba to samo :(

Czy jeśli padła pompa to diody na kontrolerze mogą świecić?  +/- i feed  'działa' ale pompa nie pracuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody będa sie świecic.Najprotsze rozwiazanie zakupić pompę obiegową Jebao/Jecod 2000 ,przełożyc wirnik z Delteca 1456 który idealnie pasuje.U mnie sprawdzone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.02.2018 o 20:17, edi5711 napisał:

Diody będa sie świecic.Najprotsze rozwiazanie zakupić pompę obiegową Jebao/Jecod 2000 ,przełożyc wirnik z Delteca 1456 który idealnie pasuje.U mnie sprawdzone. 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.