Skocz do zawartości
grzegorz falkowski

Problem z dunkanem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o sugestie mam dwa dunkany od 3 tyg zamknął polipy wpierw jeden tydzień po nim drugi były 4 miesiące w akwarium i pokupowali pięknie no3-5 po4-0.08 kh-7.2/3 nic nie zmieniałem nie mam pojęcia co jest przyczyna. Dzięki i zapraszam do dyskusji . On jest z prawej strony na dole 842ba116b972cbb3c87ed5d6359dd80d.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Miałem ten sam problem po upalnym lecie Myslałem już że po koraliku, bo wogóle sie nie otwierał. Trawło to bardzo długo - kilka miesiecy, aż wreszcze zaczął się otwierać. Z racji, że miał dwie oddzielajace się od siebie części, to go podzieliłem. Teraz obie są w dwóch oddzielnych baniaczkach i obie polipują i rosna jak szalone. Pojawiło sie mnostwo nowych mordek. Chyba nadrabia stracony czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie marudziły tylko przy wysokim PO4.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie marudziły tylko przy wysokim PO4.
wysokie to jakie miałeś jeśli można wiedzieć ??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dodaje świeża fotkę

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

e53bbb118200510b5dddf3a80b2771c2.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mialem podobnie wszystko OK i z dnia na dzień problem. Po kilku dniach okazało sie , że winowajca to borsuk u mnie wręcz nałogowo skubie dunce , która przez to stresuje się i otwierała się tylko wieczorem przy świetle nocnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk lub rybki z rodziny Centropyge.

U mnie ze dwa lata tak wegetował. W końcu przełożyłem do sumpa i pod jakimś pięcio watowym ledem z Castoramy dochodzi do siebie.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kiedyś miał focha ze 2 msce,

nawet gdzieś przepadł pomiędzy skałami potem go znalazłem postawiłem na widoku i zaczął normalnie egzystować. Teraz to duży koral z co najmniej 20stoma mordkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muj ma ponad 50 mordęk ten większy!! Zasolenie się nie wacha automatyczna dolewka i jak odpieniacze wywalą uzupełniam solanką testy robię regularnie !! Szkoda bo to dwa inne jeden ma takie długie polipki a drugi krutsze ale bardziej nabrzmiałe ! Jakieś pomysły ?? Chyba jeszcze nie umarł ? Wnioskując ze zdjęć

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba ze borsuk??!!!ale nie zauważyłem żeby je podskubiwał

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muj ma ponad 50 mordęk ten większy!! Zasolenie się nie wacha automatyczna dolewka i jak odpieniacze wywalą uzupełniam solanką testy robię regularnie !! Szkoda bo to dwa inne jeden ma takie długie polipki a drugi krutsze ale bardziej nabrzmiałe ! Jakieś pomysły ?? Chyba jeszcze nie umarł ? Wnioskując ze zdjęć

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba ze borsuk??!!!ale nie zauważyłem żeby je podskubiwał

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

przestaw je w miejsce z bardzo wolnym przeplywem miałam to samo kilka miesięcy aż zmieniłam mu miejsce i zmniejszylam Kh do 6.4 z 2 model mam teraz 12 i to w ciagu 2 miesięcy jezeli ma to znaczenie to stoi od świetlówka Juvel kolor 24w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przez jakieą 4 miesiące moje wyglądały identycznie jak u Ciebie, tylko u mnie złożyło się na to kilka czynników po pierwsze primo zasolenie bardzo mocno skoczyło do góry nie ma się co chwalić ale było 1,028 sprawdzane spławikiem, następnie wysokie po4 0,9 mała Hanka, do tego brzydal po zjedzeniu różyczek wziął się za acante i dunke. Zbiłem zasolenie do 1,024, po4 do 0,0 i do tego wszystkiego pozbyłem się brzydala, po ok 1,5-2 tygodniach diunka zaczęła się pompować/pokazywać główkę ale nie jest to samo co było wcześniej.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tez nie zamykała, poki koral sie nie poprawi i tez bym nie szalała z obniżaniem kh. U mnie dunca jest piekna przy wyższym kh, niz Twoje.Jak zobaczylam to zdjecie to myslalam, ze to zwinieta caulastrea, nie widzialam jeszcze dunki z takim mocno fluoryzujacym szkieletem. Ogolnie widze kilka sztuk takich biednych, wessanych tubek, czy to dunca czy caulastrea i wydają sie nie byc szczesliwe.

Załączam fotke mojej dunki, która zyje w kh oscylujacym wokol 8. Czasem ciut wiecej, czasem mniej, bo leje ballinga z reki i testy kh robie raz na tydzień. Tak wyglada przy kh ciut powyzej 8. Nigdy nie widziałam jej w takim stanie, jak u Ciebie mimo poziomu kh. Był moment, ze kh mi spadlo ponizej 6 zanim zaczelam podawac ballinga i byl tez moment, ze przelałam i bylo 8.6

I4Qbd05.jpg

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa jeden pieknie sie pompuje a drugi zamkniety juz 3-4 miesiace . I jaka przyczyna ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, gościu, najpierw piszesz w stylu: "kali chcieć kali nie wiedzieć kali nie być kumaty bo kali nie roumieć polska".

Zero ortografii, zero gramatyki, ogólnie ZERO.

Czy ty w ogóle wiesz co to przecinek, kropka lub duża litera ????

Zanim się w ogóle odezwałem/odpisałem zastanawiałem się z piętnaście minut dlaczego "zamknął polipy wpierw jeden tydzień po nim drugi" ??????? Ale czy na pewno tydzień te polipy zamknął, a potem ten drugi ???????

Otrzymałeś pomoc, forumowicze się zainteresowali i podpowiedzieli w czym może być problem.

A ty piszesz, że temat do zamknięcia? Ale dlaczego ?

Tak jak nie chciało ci się uszanować innych gdy prosiłeś o pomoc pisząc jak niedorozwój, tak teraz znów nas zlewasz chcąc zamknąć temat nie pisząc dlaczego ?

Co, ktoś podał rozwiązanie, pomógł, znalazłeś je sam ?

Napisz chociaż o co chodzi, do k...y nędzy....

Pozdrawiam

T

PS

Bardzo przepraszam forumowiczów za OFF TOP, może mnie poniosło...;)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde, gościu, najpierw piszesz w stylu: "kali chcieć kali nie wiedzieć kali nie być kumaty bo kali nie roumieć polska".

Zero ortografii, zero gramatyki, ogólnie ZERO.

Czy ty w ogóle wiesz co to przecinek, kropka lub duża litera ????

Zanim się w ogóle odezwałem/odpisałem zastanawiałem się z piętnaście minut dlaczego "zamknął polipy wpierw jeden tydzień po nim drugi" ??????? Ale czy na pewno tydzień te polipy zamknął, a potem ten drugi ???????

Otrzymałeś pomoc, forumowicze się zainteresowali i podpowiedzieli w czym może być problem.

A ty piszesz, że temat do zamknięcia? Ale dlaczego ?

Tak jak nie chciało ci się uszanować innych gdy prosiłeś o pomoc pisząc jak niedorozwój, tak teraz znów nas zlewasz chcąc zamknąć temat nie pisząc dlaczego ?

Co, ktoś podał rozwiązanie, pomógł, znalazłeś je sam ?

Napisz chociaż o co chodzi, do k...y nędzy....

Pozdrawiam

T

PS

Bardzo przepraszam forumowiczów za OFF TOP, może mnie poniosło...;)

zamknąłem temat ponieważ otrzymałem odpowiedź i inne opinie ale ty jak to określasz (gościu)nie musisz się tak od razu unosić !!! Nie masz ochoty nie pisz i tyle !! Przepraszam jeśli kogoś zdenerwowałem !! Będę obserwował dunca i dam znać czy coś się zmienia. Dziękuje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam dwa jeden pieknie sie pompuje a drugi zamkniety juz 3-4 miesiace . I jaka przyczyna ?
trz dziwne ze jednemu pasuje a drugi marudzi może jak kolega pisał za mocno mu wieje albo zmienić miejsce u mnie jeden ten z lewej u góry a drugi z prawej na dole i to ten właśnie pierwszy się zamknął !

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ps.może nie popełniłem za dórzo błendów lolo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja bym tez nie zamykała, poki koral sie nie poprawi i tez bym nie szalała z obniżaniem kh. U mnie dunca jest piekna przy wyższym kh, niz Twoje.Jak zobaczylam to zdjecie to myslalam, ze to zwinieta caulastrea, nie widzialam jeszcze dunki z takim mocno fluoryzujacym szkieletem. Ogolnie widze kilka sztuk takich biednych, wessanych tubek, czy to dunca czy caulastrea i wydają sie nie byc szczesliwe.

Załączam fotke mojej dunki, która zyje w kh oscylujacym wokol 8. Czasem ciut wiecej, czasem mniej, bo leje ballinga z reki i testy kh robie raz na tydzień. Tak wyglada przy kh ciut powyzej 8. Nigdy nie widziałam jej w takim stanie, jak u Ciebie mimo poziomu kh. Był moment, ze kh mi spadlo ponizej 6 zanim zaczelam podawac ballinga i byl tez moment, ze przelałam i bylo 8.6

I4Qbd05.jpg

u mnie tez był właśnie taki piękny jak u ciebie .Jak pisałem przykręcę reaktor kh obniżę do 6.7/8 i będę czekał na zmiany. Dzięki wielkie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mysle ze nie ma sensu zamykac bo temat wraca co pare miesiecy...
cześć Bartek oczywiście możemy kontynuować dyskusje .Pizdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamknąłem temat ponieważ otrzymałem odpowiedź i inne opinie ale ty jak to określasz (gościu)nie musisz się tak od razu unosić !!! Nie masz ochoty nie pisz i tyle !! Przepraszam jeśli kogoś zdenerwowałem !! Będę obserwował dunca i dam znać czy coś się zmienia. Dziękuje

"Tiiiaaa, zapewne na pewno" ;).... w zamkniętym temacie dasz nam znać: "czy coś się zmienia" .... ???

I odpowiedzią, którą otrzymałeś (jak piszesz) teszzzzz się podzieliszzzz w tym zamkniętym temacie.......;)

A poza tym, wcale się nie uniosłem....:)

Po prostu, wg mnie to EOT i BAN, bye :)

pozdrawiam i życzę abyś odpowiedział SOBIE na "jedno ważne pytanie":

po co prowadzę akwarium morskie jeśli traktuję je jak język polski i forumowiczów NR ?????????????


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Tiiiaaa, zapewne na pewno" ;).... w zamkniętym temacie dasz nam znać: "czy coś się zmienia" .... ???

I odpowiedzią, którą otrzymałeś (jak piszesz) teszzzzz się podzieliszzzz w tym zamkniętym temacie.......;)

A poza tym, wcale się nie uniosłem....:)

Po prostu, wg mnie to EOT i BAN, bye :)

pozdrawiam i życzę abyś odpowiedział SOBIE na "jedno ważne pytanie":

po co prowadzę akwarium morskie jeśli traktuję je jak język polski i forumowiczów NR ?????????????

jjjaaaakkkk miło czy to forum polonistyczne jakoś inni przeczytali odpowiedzieli i nie obrażali .Taki inteligent polonista lol

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Tiiiaaa, zapewne na pewno" ;).... w zamkniętym temacie dasz nam znać: "czy coś się zmienia" .... ???

I odpowiedzią, którą otrzymałeś (jak piszesz) teszzzzz się podzieliszzzz w tym zamkniętym temacie.......;)

A poza tym, wcale się nie uniosłem....:)

Po prostu, wg mnie to EOT i BAN, bye :)

pozdrawiam i życzę abyś odpowiedział SOBIE na "jedno ważne pytanie":

po co prowadzę akwarium morskie jeśli traktuję je jak język polski i forumowiczów NR ?????????????

to nie forum polonistyczne jakoś inni przeczytali i się nie czepiali a ty od razu z grubej rury jak miło .Ciekawe co na to moderatorzy jakieś ostrzeżenie chyba się należy ?!!!pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałem bez komentarza, choć poczułem się obrażony... sprawdź, może to jednak centropygi...;)

Polonista, nie polonista... ale jak ktoś szuka pomocy na jakimkolwiek forum, znajdzie ją i nie podzieli się z pozostałymi forumowiczami rozwiązaniem to dla mnie jest to po prostu szczyt ku..s..a. I tyle w temacie.

Dla mnie EOT

Narcia...

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeloze swoja w miejsce gdzie znajduje sie druga , ktora sie pieknie otwiera .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przeloze swoja w miejsce gdzie znajduje sie druga , ktora sie pieknie otwiera .
sprubój może pomoże u mnie to nic nie da chyba bo oba zamknięte wkurza mnie to bo ładnie się pompowały a teraz takie marne

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.